یادداشت - سید احسان خادمی؛
آتش به اختیار
چهارشنبه 24 خرداد 1396, 11:14

 

یادداشت - سید احسان خادمی: صدور این فرمان بازتاب های جالبی داشت و احتمالا خواهد داشت. بعضی ها این فرمان را به فعالیت خودشان گرفتند و در منبر ها و پوستر ها و بنرهاشون جشن اطاعت پذیری و بصیرت گرفتن! بعضی ها فرصت را مناسب دونستند و اداره ی ارشاد، سازمان ورزش و دستگاه های فرهنگی _ دولتی را مصداق حرف رهبری قرار دادن و حسابی از خجالتشون در اومدن.

بعضی هم فعالیت نهادهای فرهنگی ای مثل سازمان و دفتر تبلیغات ، صدا سیما را مختل دونستن و براوردشون این بود که این دستگاه ها مختل شدن و خاصیتشون یا کم شده یا از بین رفته!

بعضی ها سراغ جایگاه های شخصی ای که فعالیت فرهنگی دارن رفتن و اونا را مصداق بی اثر شدن دونستن مث ائمه جمعه و جماعات ، نماینده ولی فقیه توی دانشگاه و ...

به نظر بنده شاید بخشی یا همه ی این دستگاه ها مصداق حرف رهبری بوده باشن ولی فرمان " آتش به اختیار" فقط روانه کردن انگشت اتهام نیست، پیدا کردن متهم و مجرم و معرفی اون با روح این فرمان متناقضه!

شاید بهتر بود بجای اینجور استفاده کردن از این فرمان فعالیت های فرهنگی خودمون را بررسی می کردیم و اثر گذاری و خاصیت اون را می سنجیدیم.

آیا مراکز فرهنگی ای که در آن فعالیم و مسولیت داریم اثر گذاری و خاصیت سالهای قبل را داره؟
آیا خروجی تربیت ما در مراکز فرهنگی تربیتی همونی هست که انتظارش را داشتیم؟
آیا بازدهی و اثر بخشی فعالیت های ما منطبق با وقت گذاری و هزینه های مالی مون هست؟
چرا مراکز فرهنگی تربیتی در بن بست قرار گرفتن؟
چرا رغبت مردم به منبری ها و جلساتی که ما متولی برگزاری اون هستیم کم شده؟
چرا توان نگه داری از ظرفیت های خودمون را هم را از دست دادیم؟
چرا با بی انگیزگی شدید اعضا و خونواده هاشون مواجهیم؟
چرا روز به روز خلوت تر می شیم و یه جورائی مناسبتی شدیم؟

باید قبول کنیم دوره ی مراکز فرهنگی دهه ی 70 و 80 گذشته و دیگر پاسخگوی نیازهای ما نیست!

بهترین مصداق برای فرمان رهبری خودمونیم و بهترین مکان برای آتش به اختیار مراکزمون "باید تغییر کنیم"  عوض بشیم، پوست بندازیم و مسیر تازه ای طراحی کنیم و الا مصداق کامل بی خاصیتی و مختل شدن خواهیم شد و با آتش به اختیار نیروهای خودمان مواجه خواهیم شد

 

نظرات

- علی
جناب آقای احسان خان یکی از پاسخ دهندگان به همین سوالات شخص شما هستید؟ لطفا جواب دهید ....! آیا مراکز فرهنگی ای که در آن فعالت دارید و مسولیت دارید اثر گذاری و خاصیت سالهای قبل را داره؟ آیا خروجی تربیت شما در مراکز فرهنگی تربیتی همونی هست که انتظارش را داشتید؟ آیا بازدهی و اثر بخشی فعالیت های شما منطبق با وقت گذاری و هزینه های مالی تون هست؟ چرا مراکز فرهنگی تربیتی در بن بست قرار گرفتن؟ چرا رغبت مردم به منبری ها و جلساتی که شما متولی برگزاری اون هستید کم شده؟ چرا توان نگه داری از ظرفیت های خودتون را هم را از دست دادید؟ چرا با بی انگیزگی شدید اعضا و خونواده هاشون مواجهید؟ چرا روز به روز خلوت تر می شید و یه جورائی مناسبتی شدید؟ بودجه های دریافتی تان چکونه خرج شد؟
1396-03-25 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- علی
آتش به اختیار یعنی نهادن سنگ بر گور سایتی که ادعای ولایت پذیری دارد ولی تحمل یک انتقاد از زیرمجموعه یا دوستان خود را ندارد
1396-03-27 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- محسن
همين كه پس از سالها اين آقا احسان از لاك خودش بيرون اومده و يه مطلبي نوشته نشون ميده داره يه اتفاقهايي ميفته .
1396-03-27 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.