حجت السلام و المسلمین قطبی:
آتش به اختیارِ فرهنگی
یکشنبه 21 خرداد 1396, 14:14

 

حجت السلام و المسلمین قطبی گفت: هرگاه سیستمِ هدایتگر و سیاستگزارِ فرهنگی از کار بیفتد و متولیان أمر در هدایت و حرکتدهی به شبکههای مردمی ناتوان بمانند، ظرفیتها و شبکه های مردمی نمیتوانند از کار بایستند و دست روی دست گذاشته منتظر بمانند تا سیاستگزاران از خواب بیدار شوند و دستی بجنبانند، بلکه باید هوشمندیِ محیطی خود را به کار انداخته و به قدرِ توان و فهم خود حرکت کنند و میدان فرهنگ و فعالیتهای فرهنگی را خالی نگذارند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان اذعان داشت: به نظر می رسد سیاستگزارانِ محلی و استانی و هنجار فرستِ منطقهای میتوانند نقصِ سیاستگزاران کلانِ کشوری را در حد و قدر منطقهی تحت نفوذ خود جبران نمایند که لازمه آن هوشیاری و حرکت حکیمانه و آگاهانه است.

وی افزود: متأسفانه استان اصفهان که همیشه در عرصههای فرهنگی پیشتاز بوده، امروزه از فقدان یک فرماندهی و شواری سیاستگزاری فرهنگی رنج میبرد. بیش از یک سال است شورای فرهنگ عمومی استان تشکیل جلسه نداده و استاندار و متولیان نیز دل مشغول انتخابات بودهاند. بخش عمدهای از شورای برنامهریزی و توسعه استان نیز صرف صدور مجوز کارگاهها و تغییر کاربریهاست و به ندرت موضوعات فرهنگی در این شورا مطرح میشود.

حجت الاسلام والمسلمین قطبی تصریح کرد: تنها یک حرکت ارزشمند از حدود شش سال پیش آغاز و در اوایل این دولت در استان اصفهان به سرانجام رسید با عنوان آمایش سرزمینی، در این کار بزرگ و ارزشمند بنده به عنوان مسؤل بخش فرهنگی اجتماعیِ سند، در آخرین جلسه دفاع از طرح در اسفند 93 اشاره کردم که اگر لایه های دوم و سوم سند نوشته نشود و اجرای آن مورد حمایت واقع نشود اساساً این کار بی نتیجه خواهد بود.

وی ادامه داد: در سند آمایش سرزمینی برای چشمانداز اصفهان، افق دهساله و برابر با چشمانداز جمهوری اسلامی ایران در افق 1404 این گونه بیان شده است: «اصفهان کریدور علم و فناوری، هنر و گردشگری». این عبارت کوتاه ولی گویا، حاکی از آن است که سند توسعه استان با نگاهی جامع و عالمانه تنظیم شده که میبایست نسبت به لایه های دوم و سوم آن اقدام جدّی صورت پذیرد. 

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تأکید کرد: ما همچنان منتظریم شورای برنامهریزی و توسعه استان و شورای فرهنگ عمومی و کارگروه فرهنگی اجتماعی در حوزه های فرهنگی، هنری و اجتماعی نقش و شأن خود را باز یافته و خود را از رکود خارج کنند.

وی در پایان بیان داشت: بدون تردید اصفهان با ظرفیتهای فرهنگی، هنری و اجتماعیِ بالایی که از آن برخوردار است می تواند به عنوان الگوی «استانِ آتش به اختیارِ فرهنگی» نقش سازندهای ایفا نماید.

 

نظرات

- معنوی
مزاح فرموده اند استان اتش به اختیار نداریم.خودایشان جزو همان مدیرانی هستند که باید از ایشان عبور کرد
1396-03-22 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.