دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: اگر در سبد رأی یک کاندیدا آرای واقعی او ریخته شود، این آراء پاک و حلال است و اگر آرای دیگری به اشتباه یا عمد در سبدش ریخته شود این آرا پلید و حرام است.

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، آیت‌الله موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در خصوص موضوع 16 میلیون رأی حلال آقای رئیسی در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران

این‌جانب در جلسه‌ای جمله‌ای گفتم که در فضای مجازی منعکس شد و هرکس تفسیری داشت که بعضاً ناروا بود، لازم می‌دانم مقصودم را بیان نمایم:

در جلسه‌ای بحث درباره یکی از کاندیداها و آراء او بود و نظر بنده را می‌خواستند. بنده گفتم این 16 میلیونی که اعلام‌شده بر اساس اطلاعات واصله و اینکه احدی در صحت این آراء تشکیک نکرده آراء واقعی اوست و بنده این رأی بالای مردمی و حلال را به ایشان تبریک می‌گویم.

در اینجا لازم می‌دانم کلمه حلال را معنا کنم:

اگر در سبد رأی یک کاندیدا آراء واقعی او ریخته شود، این آراء پاک و حلال است و اگر آراء دیگری به‌اشتباه یا عمد در سبدش ریخته شود این آراء پلید و حرام است؛ تخلف در انتخابات یک امر طبیعی است و مرجع تشخیص، طبق قانون شورای محترم نگهبان است.

همه منتظریم نظر شورای محترم نگهبان را بدانیم، چه‌بسا پس از تحقیقات کامل بعضی آراء کاسته و بعضی افزون گردد؛ البته هرچه باشد درنتیجه انتخابات مؤثر نخواهد بود و جناب آقای روحانی پس از تأیید شورای محترم نگهبان و تنفیذ رهبری برای 4 سال دیگر رئیس‌جمهور می‌باشند.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست