رئیس اتاق بازرگانی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: بسیاری از تجار و صنعتگران کشورهای خارجی برای شناسایی پتانسیل های ایران و اصفهان، خواهان حضور در این شهر هستند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از مهر، عبدالوهاب سهل آبادی ظهر چهارشنبه، در افتتاحیه نهمین نمایشگاه صنعت گردشگری و اولین نمایشگاه تخصصی تجهیزات هتل، رستوران، فست فود و کافی شاپ اظهار داشت: ادبیات کشور پس از برجام تغییر کرده است.

وی بیان داشت: بسیاری از تجار و صنعتگران کشورهای خارجی برای شناسایی پتانسیل‌های ایران و اصفهان، خواهان حضور در این شهر هستند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان تصریح کرد: توسعه فرودگاه، قطار سریع السیر اصفهان - تهران، ساخت هتل ها و توسعه سرمایه گذاری های این بخش از ضروریات استان در موضوع گردشگری است.

وی بیان داشت: متأسفانه هنوز نتوانسته‌ایم در حوزه اشتغال بخش گردشگری موفق عمل کنیم و یکی از دلایل مهم این امر، ضعف زیرساخت‌ها است.

سهل آبادی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی به ریاست استاندار اصفهان نسبت به تعیین برند اصفهان اقدام و فعالیت کرده است، ادامه داد: خوشبختانه برند اصفهان تعریف شده و امیدواریم به زودی توسط استاندار و شهردار اصفهان، پرده برداری و رونمایی شود.

وی با اشاره به بهره برداری از پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان در نیمه دوم سال ۹۶، گفت: این پروژه نیز می تواند یکی از زیرساخت های مهم گردشگری استان اصفهان باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در صورت رفع مشکلات صنعت و تولید، این بخش می تواند ۲۵ درصد اشتغال کشور را تأمین کند و در مقابل، ۷۵ درصد آن در اختیار بخش خدمات قرار دارد که یکی از مهم ترین محورهای این بخش نیز صنعت گردشگری است.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست