گردشگری، فناوری و علم سه محور توسعه اصفهان خواهند بود
چهارشنبه 03 خرداد 1396, 09:05

 

به گزارش رویش نیوز رسول زرگرپور عصر امروز در افتتاحیه نهمین نمایشگاه گردشگری اصفهان با اشاره به مشکلات موجود بر سر راه صنعت گردشگری اظهار داشت: در طی سال‌های اخیر به دلیل بروز آلودگی و همچنین سایر محدودیت‌ها، صنعت دچار مشکل شده و از این‌ رو، اراده تصمیم‌گیران کشور به سمت رونق گردشگری به‌ منظور افزایش درآمدهای کشور متمایل شده و از این‌ رو فرصتی طلایی در صنعت گردشگری فراهم‌ شده است.

وی نتیجه این عزم و اراده را محوریت گردشگری در برنامه ششم توسعه عنوان کرد و افزود: نقش پررنگ گردشگری در برنامه ششم از ویژگی‌های این برنامه بوده و در این برنامه، تدوین سند جامع گردشگری پیش‌بینی‌ شده است و تشکل‌های گردشگری ارتقای حقوقی پیدا کرده‌اند.

استاندار اصفهان تصریح کرد: مسائل اقتصادی در اصفهان رنگ دیگری به خود می‌گیرند، زیرا اصفهان صنعتی است اما مشکلات صنعت، زیاد است؛ اصفهان در بخش کشاورزی بسیار قوی است اما خشک‌سالی از توسعه آن جلوگیری می‌کند و در کنار همه این محدودیت‌ها، گردشگری ظرفیت بالقوه‌ای در استان اصفهان دارد.

زرگرپور در پایان تأکید کرد: در سند آمایش سرزمین استان اصفهان، علم، فناوری و گردشگری به‌ عنوان سه محور رشد استان در نظر گرفته شده‌اند و بر اساس این برنامه، توسعه گردشگری در صدر برنامه‌های استان اصفهان است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.