مرگ«صادرات»از تب بازگشایی در بورس
دوشنبه 11 اردیبهشت 1396, 11:25

نماد معاملاتی بانک صادرات بیش از ۲۵۰ روز است که در بورس متوقف شده و سهامداران این بانک کماکان با حبس نقدینگی خود مواجه‌اند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، نماد معاملاتی بانک صادرات بیش از ۲۵۰ روز است که در بورس متوقف شده و سهامداران این بانک کماکان با حبس نقدینگی خود مواجه‌اند.
 
در اواخر تیرماه امسال بود که بانک صادرات به همراه نمادهای بزرگ این گروه بانکی از جمله بانک ملت و تجارت، تالار شیشه‌ای را برای برگزاری مجمع عمومی ترک کردند که بدلیل الزامات بانک مرکزی مبنی بر استانداردسازی گزارشات مالی غیبت‌شان در بورس طولانی و حاشیه‌ساز شد.


در این میان اما بانک صادرات برخلاف سایر بانکها کماکان میل به بازگشت با تالار شیشه‌ای ندارد. البته تازگی‌ها خبر آمده که این بانک با انتشار گزارش حسابرس درباره اولین درآمد هر سهم مالی آماده بازگشت به تابلوی معاملات پس از این همه مدت غیبت شده است و مسئولان اداره نظارت بر ناشران بورسی هم اعلام کرده‌اند با توجه به تکمیل اطلاعات و توضیحات مدیرعامل این بانک، نماد معاملاتی بانک صادرات پس از بررسیهای لازم به بورس بازخواهد گشت.

با وجود این اما چندی پیش مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس و اوراق بهادار گفته نماد معاملاتی بانک صادرات پس از پاسخ به نامه درخواستی سازمان بورس در مورد تکمیل مستندات ارسالی آماده بازگشایی خواهد شد.

گفته می‌شود در این نامه از هیات مدیره بانک صادرات در مورد سرفصل مطالبات، ذخایر و وجوه التزام درخواست ارایه توضیحات تکمیلی شده است و پس از آنکه ناشر بانک صادرات در نامه‌ای به سازمان بورس مستندات خود را ارایه کرده، به منظور تکمیل این اطلاعات سازمان بورس در نامه‌نگاری مجدد با این بانک، خواستار ارایه توضیحات در مورد سرفصل‌های مذکور شده که هنوز پاسخی در این زمینه به سازمان بورس ارسال نشده است.

و همه این وقت کشی‌ها در حالی صورت می‌گیرد که نماد معاملاتی بانک صادرات بیش از 250 روز است که به دلیل آنچه که برگزاری مجمع عادی سالیانه به منظور تصویب صورت‌های مالی منتهی به پایان دوره مالی 94 عنوان شده است از سوی ناظر بازار عنوان شده در بورس متوقف است و سهامداران این بانک کماکان با حبس نقدینگی خود مواجه‌اند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.