دلایل رشدبورس ازابتدای امسال تشریح شد
شنبه 09 اردیبهشت 1396, 09:11

 

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به دلایل رشد بورس از ابتدای امسال گفت: روند متعادل و رو به رشد بازار تا برگزاری انتخابات ادامه خواهد داشت.

به گزارش رویش نیوز امید احمدی در گفتگو با تسنیم در خصوص دلایل رشد بازار سهام از ابتدای امسال گفت: شاید بتوان عمده دلیل رشد بورس در ماه گذشته را پایین بودن قیمت سهام و ایجاد جذابیت برای سرمایه گذاری و خرید سهام عنوان کرد که موجب شد تا معامله گران اقبالی بیشتری برای حفظ و ورود سرمایه جدید به بازار سهام از خود نشان دهند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: نگاهی به شرایط بورس نشان می‌دهد از دیماه سال 92 تاکنون بازار سهام با رشد پایداری مواجه نبوده است و بر این اساس قیمت سهام به حد پایینی رسیده و این موضوع موجب جذابیت ورود به بورس شده است.

وی اضافه کرد: البته نباید تاثیر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بر معاملات بازار سهام را نادیده گرفت و بخشی از رشد کنونی بازار هم به دلیل جو روانی و هیجان ناشی از این رخداد سیاسی در کشور است.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: نکته مهم در خصوص انتخابات سیاستهای اقتصادی دولت بعدی است که می‌تواند سمت و سوی حرکت اقتصاد و بورس را مشخص کند.

وی اذعان داشت: همچنین معرفی تیم اقتصادی دولت آینده و دیدگاههای وزرا در خصوص مسائل کلان اقتصادی از جمله کنترل تورم و نرخ ارز می‌تواند به تحرک اقتصادی و یا تداوم رکود فعلی دامن بزند، از این رو باید تا چند ماه آینده منتظر مشخص شدن این موارد بود.

این کارشناس بازار سرمایه با پیش بینی ادامه روند فعلی قیمت‌ها و شاخص بورس تا برگزاری انتخابات تصریح کرد: اعلام و انتشار گزارشات مالی شرکتها که حکایت از شرایطی مثبت دارد هم در بوجود آمدن روند رو به رشد بازار سهام موثر است که در فصل برگزاری مجامع این موضوع بیشتر دیده می شود.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.