مأموریت سپاه، محرومیت‌زدایی از کشور است
دوشنبه 04 اردیبهشت 1396, 09:46

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) با بیان اینکه شأن سپاه بالاتر از آن است که زیر چتر احزاب سیاسی قرار گیرد، گفت: سپاه زیر چتر ولایت به دنبال خدمتگزاری به مردم و پاسداری از انقلاب اسلامی است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، به نقل از سپاه صاحب الزمان (عج)، سردار غلامرضا سلیمانی به مناسبت سالروز تاسیس سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در جمع کارکنان سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان اظهار داشت: در چنین روزی با توجه به شرایطی که بعد از 22 بهمن در کشور حادث شده بود تعدادی از فرماندهان به محضر حضرت امام راحل شرف یاب شدند و وضعیت نیرو‌های مردمی که به صورت خود جوش گرد آمده بودند را گزارش دادند و همان روز حضرت امام فرمان تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در سراسر کشور صادر فرمودند.

وی خاطرنشان کرد: تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبتنی بر سوابق نظامی و مسلحانه قبل از انقلاب نیست یعنی سازمان‌هایی که قبل از انقلاب با رژیم طاغوت مبارزه مسلحانه داشتند هیچ کدام نقشی در تاسیس سپاه پاسدارن نداشتند و از آنجایی که امام راحل با جنگ مسلحانه در کشور حتی علیه رژیم طاغوت مخالف بودند سپاه بر بستر مبارزه مسلحانه قبل از انقلاب شکل نگرفت.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) افزود: شاید نخستین اتفاقی که می‌توان به عنوان ریشه تاسیس سپاه در ابتدای انقلاب از آن یاد کرد زمانی بود که حضرت امام(ره) می‌خواستند از تبعید به کشور بازگردند و شورای انقلاب به محوریت شهیدان مطهری و بهشتی به دنبال سازماندهی یک نیروی مسلح برای محافظت از امام(ره)  بودند.

وی با بیان اینکه سپاه در چنین بستری بر مبنای فرهنگ عاشورایی و علوی شکل گرفت تاکید کرد: این تدبیر امام راحل بود که با توجه به عظمت انقلاب اسلامی، ضرورت داشت با وجود ارتش که وظیفه حفظ و حراست از مرزها را برعهده دارد یک نیروی متولد شده از بطن انقلاب، حفظ و حراست از انقلاب و دستاوردهای آن را بر عهده بگیرد.

سردار سلیمانی گفت: این فرمان زمانی بود که توطئه‌های تجزیه طلبانه‌ و کودتاهای ابتدای انقلاب مثل توطئه‌های خلق عرب، خلق کرد، ترکمن، بلوچ، چریک‌های فدایی و کودتایی مثل نوژه که آمریکایی‌ها پشت آن‌ها بودند هنوز شکل نگرفته بود و بعد آن بود که حکمت این تدبیر حضرت امام (ره) مبنی بر نیاز انقلاب به یک نیروی قوی و همه جانبه نگر برای حراست از خود مشخص شد.

وی با بیان اینکه سپاه توانست با تقدیم هزاران شهید از داوطلبان مردمی که با انگیزه‌های علوی و عاشورایی به این نهاد مقدس پیوسته بودند در انجام این ماموریت خوش بدرخشد یادآور شد: نخستین گروه از پاسداران برای دفع توطئه گنبد و کردستان بعد از فرمان امام راحل از همین اصفهان اعزام شدند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس بیان کرد: در دفاع مقدس سپاه توانست مکتب دفاعی انقلاب اسلامی را خلق کند؛ مکتبی دفاعی‌ که بر آمده از مکتب عاشورایی و علوی است نه راهبردهای نظامی تدریس شده در دانشکده‌های نظامی دنیا و این مکتب پاسخ‌گوی اشکال مختلف جنگ‌های دنیا از جنگ‌های نامنظم گرفته تا جنگ‌های شهری و ... است.

وی تاکید کرد: این نیاز به اطلاع رسانی دارد که مردم عزیز کشورمان بدانند که سپاه با یک کارنامه درخشان زیر نظر راهبردهای مقام معظم رهبری آمادگی دفاع از انقلاب و اسلام را در همه صحنه‌های بیرونی و داخلی کشور دارد.

سردار سلیمانی مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی را در داخل کشور نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: سپاه نمی‌تواند پاسدار انقلاب اسلامی باشد اما از نظام جمهوری اسلامی دفاع نکند این بی معنی است، سپاه پاسدار انقلاب باشد اما وقتی عده‌ای در داخل کشور به دنبال تضعیف نظام اسلامی هستند مقابل آنها ایستادگی نکند.

وی اظهار کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه هم بر اساس همین اصل تشکیل شد و این امکانات را آورد و در خدمت پروژه‌هایی که دولت سفارش می‌دهد قرار داده است.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: در یک برهه از زمان در وزارت نفت قانون این بود که در پروژه‌های نفتی باید با شرکت‌های خارجی قرارداد بست و پس از آن یک شرکت ایرانی شریک آن شود، وقتی قرارداد پارس جنوبی با کره‌ای‌ها بسته شد آنها تحت فشار کشورهای غربی پروژه را رها کردند و آن وقت بود که قرارگاه خاتم الانبیاء آمد و پروژه را به ‌دست گرفت.

وی افزود: اگر ما بعد از اینکه خارجی‌ها پروژه را رها کردند دست روی دست می‌گذاشتیم، قطری‌ها همان طور که بزرگترین مخزن گازی دنیا را غارت کردند همچنان به غارت خود ادامه می‌دادند بعد از ورود قرارگاه بود که پیمانکاران دیگر وارد عرصه شدند و به خود باوری رسیدند و این افتتاح‌های مختلف پارس جنوبی حاصل تفکر انقلابی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء است.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: این تصور که کارکنان قرارگاه همه پاسدار هستند یک تصور غلطی است بلکه کارکنان آن همین مهندسان فارغ التحصیل جویای کار در کشور هستند که تحت مدیریت جهادی قرارگاه قرار می‌گیرند و مخالفت با  این حرکت انقلابی مخالفت با پیشرفت و تحقق منافع ملی است.

وی تاکید کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء شرکتی شخصی نیست و درآمد آن وارد خزانه و صرف محرومیت زدایی در بخش‌های مختلف می‌شود، بسیاری از پروژه‌های محرومیت زدایی در سراسر کشور حاصل درآمدهای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء است.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بارها به دولت توصیه کردند که از توان بسیج در تحقق اقتصاد مقاومتی و تقویت بنیه‌های اقتصادی استفاده کنند که سپاه در حال تلاش برای محرومیت زدایی است.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء امروز در منطقه قلعه گنج کرمان با استفاده از مهندسان و کارشناسان متخصص چاه‌ها را بازسازی، EC آب را کاهش و زمین‌ها را تقسیم بندی کرده و در اختیار کشاورزان قرار دادند.

وی تاکید کرد: ما باید بدانیم در هر عرصه‌ای که انقلاب نیاز داشته باشد وظیفه ذاتی سپاه است که وارد آن بشود، تلکیف سپاه این است.

سردار سلیمانی اظهار داشت: آمریکایی‌ها  و صهیونیست‌ها می‌گویند ما برای اینکه به اهداف خودمان در منطقه غرب آسیا برسیم باید سپاه را از میان برداریم، این سخن کسانی است که بیش از 38 درصد از ثروت جهان و بیش از 50 درصد از قدرت نظامی جهان را در اختیار دارند و این نشان از عظمت انقلاب اسلامی و سپاه دارد.

وی تصرح کرد: عامل موفقیت سپاه از مردم بودن، در میان مردم بودن و آشنا بودن با درد مردم است، سپاه مخالف با تبعیض و فساد اقتصادی است به همین خاطر به عنوان ضابط قضایی، کشف پرونده‌های بزرگ فساد اقتصادی را جزء مسئولیت‌های خودش می‌داند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با بیان اینکه سپاه به دنبال محرومیت‌زدایی است، گفت: این محرومیت‌هایی که در کشور به وجود آمده به این علت است که یک عده با نام جمهوری اسلامی و به دروغ دستورالعمل‌های بانک جهانی را با عنوان الگوهای توسعه در کشور اجرا کردند.

وی هشدار داد: این تفکری است که بعد از جنگ، اقتصاد ما در اختیارش بوده است و ما الان نیاز داریم که مکتب اقتصادی اسلام را تدوین کنیم.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: شأن سپاه خیلی بالاتر از آن است که در زیر چتر احزاب سیاسی قرار بگیرد، سپاه زیر چتر ولایت به دنبال خدمتگزاری به مردم و پاسداری از انقلاب است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.