در جریان ثبت نام محمود احمدی نژاد علیرغم توصیه رهبری:
خرس خاله های اصلاح طلبی که به فکر ماهی گیری خویش اند
یکشنبه 27 فروردین 1396, 14:37

 

رویش نیوز- سرویس سیاسی: ماجرای ثبت نام محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم همچنان در صدر اخبار جریان اصلاحات قرار دارد و فرصت مناسبی را برای این جریان فراهم آورده است تا از برخی حواشی و عملکرد گذشته خود فرار کند. ذکر چند نکته در این هجمه‌ی رسانه‌ای برای فراموش نشدن مسائل اصلی ضروری به نظر می‌رسد.

1. جریان انقلابی از نخستین روزهای تشکیل کابینه توسط دکتر احمدی‌نژاد نقدهایی را به عملکرد وی داشت که شدت این نقدها از ابتدای دولت دهم و مسائلی که در خصوص انتصاب معاون اول پیش آمد شدیدترین لحن ها را به خود اختصاص داد و علنی تر هم شد، ولی برخلاف نوع برخوردی که اصلاح‌طلبان انتظار داشتند و می خواستند تا کسی که دست آن‌ها و اطرفیانشان را از مناصب اجرایی کشور کوتاه کرده است را برای همیشه از قدرت کوتاه کنند.

به علاوه جریان انقلابی این قدر شرف دارد که اگر کسی از اصول انقلاب عدول کرد، به راحتی چشمان خود را بر روی آن فرد ببندد و علیرغم ارزش سبد رای وی، ارزش‌های انقلابی را در مقابل هیچ چیزی معامله نکند.

2. باید به آقایان اصلاح‌طلب دائم یادآوری کرد که شما همچنان پس از 8 سال از فتنه‌ی 88 حاضر به عذرخواهی از ملت و اعلام برائت از فتنه و سران آن نیستید. در چنین شرایطی صحبت از عذرخواهی طرف مقابل گزافه گویی است.

3. نمی‌توان بغض و کینه‌های پیش از سال 88 درباره رفتارهای احمدی‌نژاد را نشانه بصیرت دانست چرا که بهترین دلیل برای آن صحبت‌ها را می توان در صحبت های نوبخت آنجا که می کوید ما دلمان هیچ گاه باری رای سال 84 مردم صاف نشد و یا در اظهار فضل های فائزه هاشمی در جمع اغتشاشگران فتنه 88 اشاره کرد، آنجا که می گوید:

" اگر تاریخ را نگاه کنید رهبری در زمان ریاست جمهوری، نخست‌وزیرش از سوی آقای خمینی تحمیلی بود. زمانی که هاشمی رئیس جمهور شد، او رئیس جمهور آقا نبود. خاتمی هم همین طور. تنها دوره ای که رهبر واقعی است الانه. یکی از مشکلات اساسی مربوط به خاتمی بود. او کاره‌ای نبود. عامل اصلی این دیکتاتوری‌ها را خاتمی می‌دونم، چون در 18 تیر مسیر را به سمت تندی برد که همه چهره‌ها را لو داد و رو کرد و دست همه اصلاح‌طلب‌ها رو شد و رسید به 18 تیر. آقای خامنه‌ای هم هوشیار شد و از اونجا کابوس ما شروع شد و از انتخابات بعدی دیگه اصلاح‌طلب‌ها قدرت نگرفتند و سر بابام هم اون طوری شد... این اعتراضات باید ادامه پیدا کنه. اینا باید بفهمن مردم کوتاه بیا نیستن. از بس خاتمی بی عرضه بود،(در انتخابات قبلی) اون همه تقلب شد و بابا نتونست رأی بیاره. خاتمی آخرش گفت انتخابات سالم بوده، چون خودش برگزار کرده بود و به نام خودش نوشته می شد. خاتمی خیلی خیانت کرد... خاتمی مشکلات زیادی دارد و اگر هم می آمد نمی توانست کاری بکند، مگر خاتمی دفعه ی قبل چه کار کرده بود؟ فقط رأی داشت و گرچه رأی آورد اما دشمنانش هم زیاد بودند اما موسوی چون نبوده دشمن هم نداشته است و اصولگرایان هم حامی او بودند و حامی خاتمی نبودند. اصلا موسوی خیلی بهتر است چهره های دیگه باید میومدن که نیومدن. حسن روحانی باید میومد، لاریجانی باید میومد. باز به هر حال بهتر از احمدی نژاد می شد.- و صحبت‌های محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت یازدهم در برنامه شناسنامه - تبریک و تهنیت‌های بعد از انتخابات گاهی دلی است و گاهی سیاسی!  دل ما با کسی که سال 84 پیروز شد اصلاً صاف نشد و هیچ وقت نتوانستیم او را به عنوان مظهر جمهوریت مردم فهیم و با فرهنگ و صادق جمهوری اسلامی ایران بدانیم. شاید هم اشتباه می‌کردیم اما به هرحال اگر دوباره به عقب برگردیم فکر می‌کنم انتخاب‌های من درست بود هرچند به وسلیه اکثریت تایید نشد".

در مورد احمدی نژاد باید گفت که دغدغه شما این بود که چرا فردی روی کارآمده است که به رهبری نزدیک است و از شما دور، وگرنه مشکل شما بی بصیرتی احمدی نژاد هیچ گاه نبوده و نیست.

به نظر می‌رسد امر برای دوستان مشتبه شده است و در حالی که در فتنه 88 رهبر معظم انقلاب بارها و به کرات از لزوم مرزبندی با دشمنان و نظام اسلامی گفتند و موضع گیری صحیح بر علیه فتنه، ولی آنها همچنان حرف های گذشته خود را تکرار کردند و  در حالی که ایستادگی برابر ولی فقیه را به صورت آشکارا از 88 شروع کرده اند، اکنون نگران تقابل احمدی نژاد با رهبر شده اند. و کیست که نداند همین هم برای شما بهانه ای بیش نیست برای تاختن و انتقام گرفتن از رهبر و انقلاب و انقلابیون.

4. در پایان نیز باید یادآور شد که هنوز دوره 4 ساله اصلاحات و اعتدال تمام نشده است که اعتراف میکنند ما برای اقناع جامعه برجام را بزک کردیم و در حال حاضر پرچمدار ولایت مداری شده اید در حالی اگر صادق بودید، به هشدارهای ایشان در خصوص برجام توجه می‌کردید و برای پیشبر هدفتان حاضر به فریب مردم در خصوص برجام نمی شدید.

 

نظرات

- ضربه فنی
نکته جالب این است که کسانی که از همان سال 61 کارشان شکستن رهبر بوده است و قائم مقام رهبری گذاشتند و مک فارلین راه انداختند و جام زهر دادند و اشرافی گری کردند و تحدید نسل کردند و صنایع اتمی را پلمپ و سپس بتن ریزی کردند و.. با این سابقه درخشان ولایتمداری و ادعای بصیرت کرده و حالا همه حامی و سینه چاک ولایت فقیه شده اند چون احمدی نژاد ثبت نام کرده!. کم مانده بی بی سی هم چفیه بیندازد! عینا همانطور که آمریکا حامی حقوق بشر در دنیا است! کی را احمق فرض کرده اند؟ قاعدتا حالا اگر احمدی نژاد ضدولایت فقیه حساب بشود که باید او را حلوا حلوا بکنید! تازه انگار فقط دو قطبی احمدی نژاد و- روحانی بد بود. اگر رییسی / روحانی دو قطبی شوند خیلی هم خوب است. چون رییسی به عنوان یک حزب اللهی فاقد توان بیان و استدلال راحت ضربه فنی خواهد شد.
1396-01-28 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.