همزمان با 12 فروردین، روز جمهوری اسلامی از شعار و پوستر نخستین کنگره رسمی تشکل رویش نیرو های انقلاب اسلامی رونمایی شد.

دکتر حامد یزدیان دبیر کل این تشکل در مصاحبه با رویش نیوز ضمن اعلام این خبر افزود: تشکل رویش نیروهای انقلاب اسلامی که با حضور جمعی از جوانان نسل سوم انقلاب از حدود یک دهه پیش تشکیل شده بود برای حرکت جدی تر خود نیاز به مجوز و ثبت رسمی داشت و از این رو این مسئله در دستور کار تشکل قرار گرفت و بحمد الله بعد از ماه ها پیگیری و طی شدن مراحل و تشریفات قانونی و اداری از طریق فرمانداری اصفهان  و کمسیون ماده ۱۰ احزاب و تشکل های سیاسی وزارت کشور، این فرآیند اکنون به نتیجه رسیده است و رویش در 25 فروردین ماه نخستین کنگره رسمی خود را با شعار: «نگاه آرمانی، تشکل انقلابی، حرکت جهادی» و با حضور اعضای تشکل و نیز مدعوینی از نخبگان سیاسی و فرهنگی انقلابی شهر اصفهان و با سخنرانی یکی از شخصیت های سیاسی کشور برگزار خواهد نمود.

 

 

یزدیان در پاسخ به این سوال که تفاوت این کنگره با دو کنگره برگزار شده قبلی تشکل چیست؟ پاسخ داد: مهمترین تفاوت این کنگره حضور نمایندگان رسمی وزارت کشور و فرمانداری و برگزاری مراسم بر اساس آئین نامه های احزاب و تشکل های سیاسی وزارت کشور خواهد بود؛ به موجب این آئین نامه ها رویش اکنون یک حزب سیاسی استانی محسوب می شود ومی بایست در چارچوب قانون احزاب و جمعیت های وزارت کشور فعالیت های خود را ادامه دهد. البته این امر موجب شده اساسنامه این مجموعه نیز تغییراتی داشته باشد و به عنوان نمونه باید برخلاف سال های قبل که تنها دبیر کل مجموعه در کنگره انتخاب می شد، بر اساس اساسنامه جدید شورای مرکزی تشکل با آرای اعضای تشکل انتخاب گردند. بنابراین امسال در کنگره، انتخابات با حضور نامزد های بیشتر و ان شاء الله با شور و نشاط بیشتری نسبت به سال های قبل همراه خواهد بود.

در پایان دبیر کل تشکل رویش نیرو های انقلاب اسلامی ابراز امیدواری کرد کنگره پیش روی تشکل بتواند آغاز گر فصل نوینی در حیات این مجموعه باشد و موجبات حرکت منسجم تر این تشکل را برای رسیدن به اهداف آن که همان اعتلای جریان انقلاب اسلامی مردم ایران است فراهم آورد.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست