گله ازمشکلات معیشتی و اقتصادی مردم کلیدواژه خطبه های نماز جمعه کشور
جمعه 29 بهمن 1395, 15:43

 

به گزارش رویش نیوز بیشتر خطبه های نماز جمعه این هفته در کشور درباره دو موضوع مهم و اساسی ایراد شده است. موضوع اول بحث فتنه 88 و مبحثی که با عنوان آشتی ملی در فضای سیاسی کشور مطرح شده است و مبحث دوم مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم که این روزها به شدت بر روی مردم فشار اورده است. حال خطبه های نماز جمعه شهرهای بزرگ کشور یعنی تهران، اصفهان، مشهد و شیراز را مطالعه می کنید.

فتنه‌گران زبان‌شان دراز شده/ مسئولان به مشکلات اقتصادی مردم حساسیت نشان دهند

امام‌جمعه موقت تهران گفت: برخی که در فتنه سهم داشتند زبان‌شان دراز شده و می‌خواهند آشتی ملی را مطرح کنند.

به گزارش رویش نیوز، حجت‌‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران ظهر امروز (جمعه 29 بهمن) در خطبه‌های نمازجمعه در مصلای تهران، با بیان اینکه تقوا سپر بلا و سفره برکت است، گفت: تقوا بارش رحمت است. تقوا چراغ پرفروغ جان‌هاست و مایه جذب عنایت حق و از اسباب بصیرت واقعی است. انسان باتقوا کلاه سرش نمی‌رود و فریب دشمن را نمی‌خورد. دوست و دشمن را اشتباه نمی‌گیرد و فریب لبخند غارتگر متظاهر را نمی‌خورد.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی با اشاره به این آیه قرآن که «إِنْ تَتَّقُوا اللَّهَ يَجْعَلْ لَكُمْ فُرْقَانًا» اظهار کرد: «فرقان» همان بصیرت است. انسان با تقوا زمان را می‌شناسد و رسالت خودش را می‌فهمد. در تقوا ابتدا باید انسان خودش را مراقبت کند و تقوا مراقبت از خود است. انسان باید رفتار فردی خود را زیر ذره‌بین قرار دهد و سخنی که خدا را ناراضی می‌کند نباید از زبان ما خارج شود. 

خطیب نمازجمعه این هفته تهران با اشاره به حضور مردم در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: حضور اعجاب‌انگیز مردم نشان داد که هم منتظر قدوم مبارک امام زمان(عج) هستند و ما آماده‌ایم فدای امام زمان(عج) شویم. این راهپیمایی در دهان یاوه‌گویان مشت محکمی بود، لذا به تبعیت از زعیم بزرگوارمان تکلیف ما شکر به بارگاه خداست و مومنان باید سر به آستان خدا بگذارند که خدا این دل و بصیرت را به ما داده است. خدا دل‌های ما را با شهدا، راه شهدا و امام و انقلاب عجین کرده و این جای شکر دارد.

وی با بیان اینکه باید از همدیگر تقدیر و تشکر کنیم که این روحیه و بصیرت را داریم، تأکید کرد: امسال راهپیمایی ما از نظر حضور مردم افزایش چشمگیری داشت و به خصوص شهرستان‌هایی مثل مرکز استان فارس رکورد حضور را زد و مدال‌آور صحنه حضور مردم بود. در یزد، مهاباد و قم نسبت به سال‌های گذشته حضور بسیار زیاد بود.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین صدیقی خاطرنشان کرد: این افزایش حضور مردم درس‌هایی دارد و معلوم می‌شود خدایی که شما را در انقلاب مقاومت بخشید و از شکنجه و تانک نترسیدید، در خیابان‌ها حضور یافتید، در 8 سال دفاع مقدس حضور داشتید و خسته نشدید و بعد در روز 9 دی آن پیروزی را خلق کرد، می‌خواهد ما را در دنیا به عنوان برترین مردم عالم معرفی کند.

امام جمعه موقت تهران افزود: این حضور حماسی سبب اعتراف دشمنان بود و در هیچ سالی دشمن اعتراف نکرده بود و استقامت ملت آنها را به عقب راند و به عظمت شما اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه باید همه بدانند مردم انقلاب‌شان انقلاب فقاهت، ولایت و حسینی است و انقلاب اسلامی با رهبری صاحب ولایت این انقلاب رخ داده است، گفت: اگر مردم حضوری این چنینی دارند، معنایش این است که انقلاب را خودمان انجام دادیم و صاحب و نگهبان  وفدائیان انقلاب هستیم، اما به این معنا نیست که از مسئولان گله‌مند نیستیم.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه مردم ما با تلخی‌ها دست و پنچه نرم می‌کنند، خاطرنشان کرد: مسئله گرانی، رکود و شیوع اعتیاد و تبعیض مسائلی است که مردم از مسئولان مطالبه می‌کنند.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران با بیان اینکه برخی که در فتنه 88 سهم داشتند، زبان‌شان دراز شده و می‌خواهند آشتی ملی را مطرح کنند، تصریح کرد: چه کسی می‌خواهد با چه کسی آشتی کند؟ ملت یکپارچه هستند و با کسانی که با ولایت نساختند و بسیجی را برهنه و کتک زدند و انواع هتاکی‌ها را به شعائر امام  وانقلاب کردند، هرگز آشتی نخواهند کرد. 

وی با اشاره به صحبت‌های مسئول امور اروپا که گفته اگر برجام نبود وقوع جنگ ضروری بود، اظهار کرد: این فریب است و اگر دنیا با ما نمی‌جنگد چون توان جنگ ندارد. در 8 سال جنگ تحمیلی شرق و غرب با ما جنگیدند. ملت ما تا آخر ایستاده‌اند و عقب‌نشینی نمی‌کنند و اگر قدرت‌های دنیا به ما حمله نمی‌کنند به خاطر اقتدار و روحیه دینی ما و حکم جهاد معقول ماست. می‌خواهند افکار ما را به برجامی که خاصیتی نداشت توجه دهند  و از طرفی حواس مسئولان را  از دو جنگ اقتصادی و فرهنگی و اقتصاد مقاومتی که رهبر عزیز ما به مسئولان تفهیم کردند، پرت کنند.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی تأکید کرد: مسئولان واجب است برای ادای دین به مردمی که 22 بهمن آمدند به مشکلات اقتصادی مردم حساسیت نشان دهند و توضیح دهند چه کرده‌اند؟  مردم به سفره‌شان و به جوان‌هایی که در خانه هستند، نگاه می‌کنند و باید چاره‌ای اندیشید.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به مردم بحرین که ششمین سال انقلاب را می‌گذرانند، گفت: نه تنها این انقلاب خاموش نشده، بلکه مردم بحرین جان به کف گرفته و توصیه می‌کنم حاکمان این کشور راه شاه را نروند. به ملت خودتان احترام کنید. درخواست آنها خواستن رای است و قطعاً پیروزند.

وی با بیان اینکه حکومت عربستان تا چه زمانی می‌خواهد کودکان را بکشد؟ گفت: در همین روزهای گذشته مجلس عزا را در یمن به خاک و خون کشیدند. لعنت بر سازمان ملل و فضاهایی که یک‌ روز این رژیم را کودک‌ کش و روز دیگر همان نام کودک‌ کش را با رشوه برداشت.

 

مسؤولان برای رفع مشکلات مردم اقدامی محسوس انجام دهند / نمی‌توان با کسی که ضدانقلاب است خوب رفتار کرد

به گزارش رویش نیوز، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان اظهار کرد: تسبیح خداوند توسط همه موجودات به معنای این است که خدا را از هر عیب و نقصی منزه بدانیم.

وی افزود: تحمید هم یعنی خداوند همه کمالات و خوبی‌ها را داراست و همه موجودات در حال تسبیح او هستند ولی ما انسان‌ها متوجه آن نمی‌شویم.

امام‌جمعه اصفهان به تعبیر مفسران از تسبیح دیگر موجودات اشاره کرد و گفت: همین نظمی که مخلوقات می‌بینیم و از آن به وجود خالقی بی‌نقص پی می‌بریم، می‌تواند معنایی از تسبیح موجودات دیگر باشد.

طباطبایی نژاد ملاصدرا را از افتخارات شیعه دانست و گفت: ایشان معتقد بود که تمام موجودات و حتی جمادات دارای شعور هستند که از آیات قرآن هم که می‌گوید شما تسبیح آنچه دو زمین و آسمان است را نمی‌بینید، این موضوع قابل اثبات است.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن در تعلیم منطق پرندگان به حضرت سلیمان یادآور شد: وقتی لشکر حضرت سلیمان که جمعی از جن و انس و پرندگان بودند به خانه مورچه‌ای رسیدند، مورچه حضرت سلیمان را شناخت که نشان از شعور موجودات دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان ادامه داد: حتی اذان گفتن امام حسین در کربلا را تنها حضرت زینب شنیدند و یا صدای فرشتگان را امام علی می‌شنیدند که نشان می‌دهد موجودات همه تسبیح خداوند را می‌گویند ولی ما متوجه نیستیم.

وی تأکید کرد: باید بدانیم همه ذرات عالم در حال نیایش و عبادت خداوند هستند که باید تلاش کنیم از آن‌ها عقب نمانیم و مصداق آیه پست‌تر از حیوانات و گمراه‌تر از آن‌ها نشویم.

طباطبایی نژاد با اشاره به قیام مردم تبریز در 29 بهمن خاطرنشان کرد: بعد از اینکه در قم جلسه‌ای برای بزرگداشت حاج‌آقا مصطفی تشکیل شد و عده‌ای از مردم قم به شهادت رسیدند، در چهلمین روز شهدای قم، مردم تبریز قیام کردند که 600 نفر دستگیر و 16 نفر به شهادت رسیدند و همین قیام‌ها انقلاب را به پیروزی رساند.

امام‌جمعه اصفهان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع مردم آذربایجان خاطرنشان کرد: زبان برای تشکر از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن در برف و باران برخی شهرها قاصر است

وی اضافه کرد: ولی ایشان فرمودند که مسؤولان باید بدانند شرکت مردم در راهپیمایی برای دفاع از انقلاب و اسلام و کشور و تو دهانی به دشمنان بود نه به این معنا که از عملکرد مسؤولان راضی هستند، مردم از تبعیض و مشکلات اقتصادی گلایه‌مند هستند و باید کاری کنیم که برای مردم محسوس باشد.

طباطبایی نژاد اذعان کرد: مقام معظم رهبری به مسؤولان هشدار دادند که برای رفع مشکلات مردم اقدامی محسوس انجام دهند و تدبیری بیندیشند که مشکلات رفع شود، البته مردم حساب اصل نظام و مشکلات را از هم جدا می‌کنند.

امام‌جمعه اصفهان با اشاره به بخش دیگری از سخنان رهبر انقلاب افزود: بعضی افراد و روزنامه‌ها بحث آشتی ملی را مطرح می‌کنند و می‌خواهند تا مردم با اهل فتنه آشتی کنند در حالی که انسان هدفمند اگر دید کسی مقابل هدفش ایستاده و بر ضد آن صحبت می‌کند نباید با او خوب رفتار کند.

وی با اشاره به سیره حضرت علی اظهار داشت: بعضی فکر می‌کنند باید خاکشیرمزاج بود و با همه به خوبی رفتار کرد ولی نمی‌توان با کسی که ضدانقلاب است خوب رفتار کرد.

طباطبایی نژاد یادآور شد: مقام معظم رهبری فرمودند مردم با یکدیگر آشتی هستند ولی با دشمن و کسانی که در روز عاشورا به امام حسین بی‌احترامی کردند و بسیجی را زیر دست و پا عریان کردند قهر خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه با این تفکر باید با شمر هم خوب بود ادامه داد: این حرفی کاملاً نامربوط است و طبیعی است که انسان با کسی که بر ضد هدفش رفتار می‌کند، باید مخالف باشد.

امام جمعه اصفهان تأکید کرد: اسلام در عین اینکه محبت را ترویج می‌کند، توصیه کرده تا در مقابل کفار هم غضب داشته باشیم.

طباطبایی نژاد در پایان با اشاره به حمله جنگنده‌های عراقی به هواپیمای مسافربری خاطرنشان کرد: در این حمله شهید محلاتی نماینده امام در سپاه و 40 نفر از نمایندگان و روحانیونی که برای سرکشی به جبهه‌ها می‌رفتند به شهادت رسیدند.

مردم از معیشت، بیکاری و گرانی گله دارند/ آشتی ملی معنایی ندارد؛ فتنه‌گران عددی نیستند که مردم با آن‌ها آشتی کنند

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: مردم از بی‌توجهی مسئولان به بحران‌های خود گله‌مند هستند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه مشهد اظهار داشت: در هفته‌های گذشته بحثی را درباره خدادوستی مطرح کردیم، اصولاً دوستی هر موجود یک جریان غیرارادی مربوط به درون انسان است و انسان با اراده خود نمی‌تواند کسی را دوست داشته باشد، البته آن چیزی که اراده در آن دخالت دارد، مسئله ترتیب اثر دادن به محبت و دوستی است.

وی ادامه داد: اینجا سئوالی پیش می‌آید و آن اینکه اگر دوست داشتن امری ارادی نیست، چرا در برخی از آیات، نفی می‌شویم از دوست داشتن کفار و دشمنان خدا و اگر دوست داشتن خارج از اراده است، چرا خداوند ما را از دوست داشتن دشمنان خدا نهی می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی بیان کرد: این نهی پروردگار نهی از دوست داشتن نیست نهی از دوست گرفتن است، یعنی کسانی که دشمن خدا هستند دوست نپنداریم و فکر نکنیم با ما دوست هستند.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: اینکه چگونه خدا را دوست داشته باشیم سئوالی است که در کانون وجود جوانان متدین ما وجود دارد، جوان‌های ما می‌دانند که دوران جوانی دوران شور و احساسات است آن‌ها می‌دانند که با هر کسی که احساس دوستی دارند، این احساس یک مبدأ دارد و باید گفت اگر احساس ما در استخدام خدا درآمد، دیگر فرمانداری و اطاعت از خدا یک موضوع طبیعی می‌شود.

وی بیان کرد: خدادوستی کار دل بوده و یک چیز ارادی و تلقینی نیست و باید دید چه طور عشق خدا را درون دل جای بدهیم با اینکه خداگرایی در فطرت ما هست اگر آن را توسعه دهیم گرایش به خدا تبدیل به عشق به خدا می‌شود و باید گفت اگر آدم در جریانی قرار بگیرد که ظرف عشق در دل با چیزی به غیر از خدا پر شود از دوستی خدا دور می‌شویم.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی ادامه داد: عامل دوم این است که در درون دل انسان چیزی به وجود بیاید که آفت بندگی و اطاعت خدا است و این هم نمی‌گذارد که خداگرایی را تقویت کند و خداگرایی فطری مبدل به عشق و محبت خدا شود. در واقع محبت خداوند واجب بر کسی است که در جریان‌های سیاسی و جناحی به خاطر خدا و محبت به خدا وارد می‎‌شود. اگر در زندگی‌ات به جایی رسیدی که به مردم محتاج بشوی به تو توهین می‌کنند و مشکلت را حل نمی‌کنند تا زبانت را باز و دستت را دراز کنی.

وی با بیان اینکه جریان‌ها و برنامه‌هایی در جامعه ما می‌گذرد و گاهی از اوقات تکرار این جریان‌ها و برنامه‌ها سبب می‌شود که برای ما طبیعی جلوه کند، خاطرنشان کرد: مسئله راهپیمایی 22 بهمن از همین جریان‌ها است که هرساله در میان مردم ما اجرا می‌شود و سال به سال در حال توسعه و گسترش است. برخی از کارشناسان اجتماعی و گزارشگران داخلی و خارجی مسئله 22 بهمن امسال را امسال 70 درصد قوی‌تر از سال گذشته ارزیابی کرده‌اند.

آیت‌الله علم‎الهدی بیان کرد: اینکه ما می‌بینیم مقام معظم رهبری می‌گویند مردم از تبعیض، از کم‌کاری و پیشرفت‌نکردن کار و بی‌محبتی به مشکلات آنها گله‌مند هستند و ‌اینکه امسال سال اقدام و عمل بوده و یک ماه بیشتر به سال باقی نمانده و مسئولان باید بیایند و گزارش دهند تا چه اندازه ما به دورن به خودمان وابسته شدیم.

وی خاطرنشان کرد: قبلاً بخش زیادی از فناوری‌های ما در بخش نفت توسط خودمان اداره می‌شد اما حالا توسط خارجی‌ها این اقدامات انجام می‌شود همه مردم از معیشت و بیکاری گله دارند و از اینکه روز به روز اجناس گران‌تر می‌شوند، گله دارند اما در عین حال با همه گله‌مندی باز هم به انقلاب پایبند هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی تأکید کرد: مردم روز به روز دلبستگی‌شان به این انقلاب بیشتر می‌شود و باید گفت این مردم، دین و اسلام را در این انقلاب دیده‌اند. این مردم دلداده پیامبر هستند؛ مردم ممکن است در سلایق سیاسی با هم اختلاف داشته باشند اما مردم دین‌شان را می‌خواهند و آن چیزی که همه مردم را به هم پیوست داده دین آن‌هاست.

وی ادامه داد: اینکه کسی که عمله فتنه 88 بوده می‌گوید آشتی ملی معنایی ندارد؛ مگر مردم با هم قهر هستند؟ یک جریانی که بازنده انتخابات در سال 88 بود با اردوکشی خیابانی و با فعالیت‌های سیاسی که پشت آن اوباما و اسرائیل و غرب بودند، مشکلات زیادی را ایجاد کردند و البته مردم با این‌ها قهر هستند و از آن‌ها متنفر هستند و در 9 دی با حرکت‌های میلیونی نفرت و انزجارشان را از آنها اعلام کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی تأکید کرد: مردم 8 ماه با این افراد صبوری کردند و باید گفت که این‌ها عددی نیستند که مردم با آن‌ها آشتی کنند. اینها یک قطره در اقیانوس مردم بوده و از مردم جدا هستند چراکه در راهپیمایی 22 بهمن سال 88 که شرکت نداشتند و روز راهپیمایی خود را 25 بهمن اعلام کردند و نشان دادند از مردم بریده‌اند.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: مشکل ما این است که جریان‌های سیاسی فکر می‌کنند اگر چند کف و هورا‌زن دور خودشان داشته باشند، این افراد مردم هستند اما مردم در واقع با انقلاب هستند و این انقلاب یک محور بیشتر ندارد و آن دین است و دین در این نظام تنها یک مظهر دارد و آن هم ولایت‌فقیه و مقام معظم رهبری است. چون ملاک کشور دینی‌بودن نظام ولایت‌فقیه است اگر تنفیض مقام معظم رهبری نباشد یک رئیس‌جمهور‌ باز ‌حکومتش مشروعیت ندارد.

وی تأکید کرد: جریان‌هایی که هر انتخاباتی نزدیک می‌شود با همه توان برای قدرت‌طلبی می‌آیند باید بدانند اگر با زاویه داشتن با رهبری بخواهند وارد میدان شوند، مردم مشت به دهان‌شان می‌زنند. مردم ممکن است که برای حفظ نظام به کسی رأی بدهند اما اگر بدانند که آن فرد جایی با رهبری زاویه گرفته، خودشان اعلام برائت کرده و 9 دی نشان داد بخش زیادی از افرادی که به برخی از سران فتنه رأی داده بودند، اعلام برائت کردند چراکه مردم دین می‌خواهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی بیان کرد: اینکه چند نفر در جریان‌های سکولار و لائیک دور هم نشسته و در چند حلقه با هم حرف بزنند و بیعت کنند این‌ها خیالات افسانه‌ای بوده و 38 سال عمر انقلابی مردم نشان داده که مردم فساد و زاویه با رهبری را می‌شناسند و گول دروغ را نمی‌خورند و سفره دین با ترویج فحشا و فاسد از میان مردم جمع‌شدنی نیست.

 

مسئولان نسبت به مطالبات مردم تقدیر عملی کنند/لزوم رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم

به گزارش رویش نیوز آیت الله محمدتقی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه امروز تبریز در مصلای امام خمینی(ره) این شهر در ابتدا با رساندن سلام گرم مقام معظم رهبری به مردم آذربایجان در دیدار مردمی اظهار داشت: ایشان تاکید فراوان بر اینکه سلام من را به مردم آذربایجان برسانید داشتند و البته لطف و عنایتی که به مردم آذربایجان داشتند از قبل‌‌ترها بوده است.

امام جمعه موقت تبریز به سالروز شیخ محمد طوسی اشاره کرد و گفت: این روز روز مهندس نامگذاری شده و از تمام مهندسان که زحمت می کشند، قدردانی می‌کنم.

وی از حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن تقدیر کرد و افرود:این حرکت مایه آبروی انقلاب و ایران اسلامی است و عظمت و شکوه در راهپیمایی امسال کمر دشمن را شکست و آفرین بر مردم غیرتمند آذربایجان که با مقام معظم رهبری و آرمان‌های انقلاب تجدید پیمان کردند.

آیت‌الله آل‌هاشم خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده در طول تاریخ هر زمان فشار دشمن بر کشور زیاد شده، انسجام مردم نیز بیشتر می‌شود و امسال با توجه به تهدیدات رئیس جمهور آمریکا، مردم مشت محکمی زدند و گفتند هیچ تصمیمی بر آشتی ملی نداشته و شعار مرگ بر آمریکا پابرجا خواهد بود.

وی افزود: آشتی ملی زمانی بیان می‌شود که بحران وجود داشته باشد، در حالی که در حال حاضر ایران قدرت منطقه بوده و با استقلال و اقتدار علیه استکبار ایستاده است و ذخیره مردمی دارد.

امام جمعه موقت تبریز با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار مردمی با مردم آذربایجان به مسائل اقتصادی و رسیدگی معیشتی مردم تاکید فراوان داشتند، افزود: مسؤولان نظام باید مزد مردم که در راهپیمایی حاضر شده‌اند را جبران کنند زیرا این مردم برای نظام،انقلاب و ایران پشتیبان هستند.

امام جمعه موقت تبریز ادامه داد: مسؤولان باید به حل مشکلات اقتصادی فکر کنند و همچنین به موضوع بیکاری رسیدگی داشته باشند و تا پایان سال عملکرد خود را به مردم ارائه کنند.

آیت‌الله آل‌هاشم تصریح کرد: مسؤولان باید عملاً به حضور مردم در صحنه احترام گذاشته و قدر این ملت وفادار و حاضر در صحنه را که در سخت‌ترین شرایط یار و یاور نظام بودند، بدانند و تقدیر عملی خود را با توجه به مطالبات مردم نشان دهند.

وی افزود: در استان آذربایجان‌شرقی به شعار اقتصادی عمل شده است ولی باید بیشتر از آن نیز شود.

آیت‌الله آل‌هاشم با اشاره به اینکه موضوع ۲۹ بهمن سال ۵۶ فراموش نشدنی است و موتور حرکت ملت برای پدیداری ۲۲ بهمن ۵۷ شد، گفت: گرامیداشت چهلم مردم قم در تبریز نقشه‌های دشمن را نقش برآب کرد و اقشار مردم با هدایت آیت‌الله طباطبایی یا همان خمینی آذربایجان در صحنه حضور یافته و به ندای امام راحل لبیک گفتند.

وی با بیان اینکه سوم جمادی‌الثانی و ۱۳ جمادی‌الاول ایام فاطمیه است یادآور شد: روزهای عزاداری فاطمه‌(س) که فرزندش را شهید کردند و ظلم‌های زیادی به وی روا داشتند،باید توسط مسلمان و شیعیان با قوت و قدرت برگزار شود و این مظلومیت را فراموش نکنند.

امام جمعه موقت تبریز در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه خداوند سفارشات خود را از ایمان و مومنین آغاز کرده است، افزود: اصل ایمان باور قلبی و اقرار به آن و نشان دادن با عمل است.

آیت‌الله آل‌هاشم با تاکید بر اینکه ایمان به خداوند دُرّ گرانبهایی است، افزود: مرکز ایمان قلب انسان است و باید با زبان و عمل خود آن را به دیگران نشان داد.

وی خاطرنشان کرد: باید نماز جمعه را به جا آورید و وقتی ندای نماز جمعه،جماعت و صدای خطبه آمد در صف مومنان خداوند قرار گیرید.

امام جمعه موقت تبریز افزود: نماز جماعات دشمن‌شکن بوده و باعث یأس دشمنان اسلام خواهد بود زیرا وحدت و همدلی مسلمانان دشمنان را از اهداف شوم خود دور می‌کند.

وی با بیان اینکه مسلمانان باید مساجد احداث کنند،تصریح کرد: به ساخت مدسه برای پیشرفت فرزندان باید اهمیت داده شود همچنین بیمارستان‌هایی مجهز باید افتتاح شود و ساخت خانه و راه‌سازی نیز جزو اولویت‌های مسؤولان باید قرار گیرد.

آیت‌الله آل‌هاشم یادآور شد: همیشه در محضر خداوند هستیم و حالا روزهای عمل است و روز جزا هم وجود دارد، خداوند با این فرموده قرآن که افراد با عمل صالح به بهشت رفته و افراد معصیت کار به جهنم خواهند رفت، شوخی ندارد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین
این سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.