معرفی کتاب:
کتای ادبیات در قرآن کریم منتشر شد
دوشنبه 25 بهمن 1395, 10:02

 

 یدالله جنتی گفت: کتاب «ادبیات گفتمان در قرآن کریم»، تألیف آقای دکتر تورج زینی وند از سوی پژوهشکده مطالعات اسلامی اصفهان  در بهمن 1395منتشر شده است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان یدالله جنتی رییس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: خداوند متعال پیامبران و امامان معصوم(علیهم السلام) رافرستاد تا انسان را تزکیه و تهذیب کنند و دانش و حکمت آموزند. سپس قرآن را سرچشمۀ اخلاق و پیامبر گرامی اسلام را اسوۀ حسنه قرار داد تا مکارم اخلاق را کامل کند و بهدنبال او، امامان معصوم(علیهم السلام) را برگزید تا اخلاق را جاودانه کنند.

وی افزود: بهنظر می‌رسد، در جهان معاصر که اسلام بهاشتباه «دین شمشیر و خشونت» معرفی شده است، بررسی  گفت و گوهای قرآنی و پیوند آن با «برخورد تمدن‌ها» و «پایان تاریخ» و «گفت‌وگوی تمدن‌ها»، می تواند راهگشای انسان سر گردان امروزی در برخی گرفتاریهای، مانند جنگ و فقر و بیعدالتی باشد.

مدیر انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان اذعان داشت: "ادبیات گفتمان در قرآن کریم" با رویکرد اخلاقی، پژوهشی است در حوزۀ دین که در ساختار اساسی آن به موضوع اخلاق قرآنی و جایگاه آن در نظریۀ گفت‌وگوی بین دین‌ها و تمدنها و فرهنگها پرداخته است.

وی با بیان این که این کتاب بایک مقدمه و نه فصل سامان یافته است، ابراز داشت: هدف این نوشتار این است که با بررسی ساختار گفتوگوهای قرآنی در چارچوب اخلاق، گونهای از مدیریت گفتوگو را براساس آموزههای قرآنی نشان دهد.

 

 

جنتی ادامه داد: بهعبارتی سادهتر، در پژوهش حاضر گفتوگوهای قرآنی با تأکید بر ماهیت اخلاقی آنها بررسی شده‌اند.جدول گفت وگو های قرآنی که پایان بخش این اثر است، از ابتکارهای جالب نویسنده در این کتاب به حساب می آید.

گفتنی است این اثر در قطع رقعی، در 428 صفحه و با قیمت 20 هزار تومان به چاپ رسیده است و علاقه مندان برای تهیه کتاب در اصفهان می توانند به فروشگاه بوستان کتاب واقع در خیابان حافظ با شماره تلفن 0313220370 و در تهران به فروشگاه کتاب پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، روبروی دانشگاه تهران با شماره تلفن 0216695153مراجعه کنند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.