تصمیمات عجیب مسئولان در مورد راهپیمایی 22 بهمن
احتمال خدشه دار شدن راهپیمایی 22 بهمن با تصمیمات غیرکارشناسانه
سه شنبه 19 بهمن 1395, 09:38

 

به گزارش رویش نیوز در حالی که به بیست و دوم و راهپیمایی باشکوه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی نزدیک می شویم شاهد ادامه تصمیمات عجیب و اشتباه پیرامون برگزاری راهپیمایی بیست و دوم بهمن ماه هستیم. تصمیماتی که به خاطر اصرار بر روی تصمیم اشتباهی دیگر در حال اتفاق است.

مسئولین برگزاری راهپیمایی و نماز جمعه اصفهان امسال در تصمیمی عجیب و به خاطر تقارن 22 بهمن با روز جمعه تصمیم بر برگزاری نماز جمعه 22 بهمن در مصلی اصفهان گرفتند. تصمیمی که در مطلب قبلی به معایب و آسیب های آن اشاره شد.

اما آن طور که به نظر می رسد تصمیمات اشتباه برای برگزاری راهپیمایی 22 بهمن همچنان ادامه دارد به نوعی که به نظر می رسد این تصمیمات غلط در کلیت برگزاری راهپیمایی 22 بهمن تاثیرات منفی خواهد داشت. مسئولین برگزاری راهپیمایی 22 بهمن در اصفهان زمان آغاز رهپیمایی را از مسیرهای چند گانه ساعت 9 صبح اعلام کرده و زمان شروع مراسم میدان امام(ره) را نیز 9:30 صبح قرار داده اند. به نظر می رسد که با این زمان بندی مردم حاضر در مسیرهای چندگانه راهپیمایی هیچ کدام برای شروع مراسم به میدان امام نخواهند رسید و همچنین این زمان را در نظر بگیرید برای مسیرهایی که ابتدای آن از خیابان هایی چون حکیم نظامی؛ آتشگاه و شیخ صدوق می باشد. اما تصمیم جالب تر در اینجا زمان پایان مراسم در میدان امام(ره) است. تصمیم گیران بدون رعایت هیچ گونه زمان بندی و استفاده از تجربه برگزاری راهپیمایی در سال های گذشته تصمیم دارند مراسم میدان امام را در ساعت 11 صبح به اتمام برسانند. این در حالی است که طبق تجربه سالیان گذشته بسیاری از مردم انقلابی اصفهان در همان حوالی ساعت 11 وارد میدان می شوند  پیک جمعیتی میدان امام(ره) در طول سالهای اخیر در راهپیمایی 22 بهمن از ساعت 11 صبح آغاز و تا زمان اذان که آرام آرام میدان را ترک می کنند ادامه دارند. بدین صورت مردمی که ساعت یازده به میدان می رسند شاهد پایان مراسم راهپیمایی 22 بهمن خواهند بود آن هم در حالی که ورودی های میدان امام (ره) هنوز پر از جمعیت است و مردم در حالی وارد میدان می شوند که احتمالا برنامه ریزان عزیز در حال جمع آوری تجهیزات راهپیمایی هستند.

این تصمیم گیری ها بیشتر از آن که در خدمت نماز جمعه و راهپیمایی 22 بهمن ماه باشد باعث کاهش شکوه و جبروت این راهپیمایی خواهد شد. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که برخی دلیل این تصمیم را سیستم های گرمایشی مصلی دانسته اند که در این زمینه باید گفت طبق پیش بینی های هواشناسی هوای ظهر 22 بهمن ماه سرمای زیادی در اصفهان نخواهد داشت و همچنین سیستم های گرمایشی در مصلی هم کارایی مناسبی در گرم کردن فضای برگزاری نماز ندارند.

اما مسئولان برنامه ریز به خاطر این که تصمیمی مبنی بر برگزاری نماز جمعه در مصلی اصفهان گرفته اند حاضرند برنامه راهپیمایی را به نوعی تغیر دهند تا در خدمت برنامه ریزی به کل غلطشان قرار گیرد و اصرار بر روی  یک تصمیم اشتباه باعث بروز اشتباهات دیگری شود. اتفاقی که با کمی آینده نگری و استفاده از تجربه گذشته قابل اصلاح است.

در نظر گرفتن تجربه سالیان گذشته و دوری از لج و لجبازی در اصرار در یک تصمیم غلط باعث می شود تا هم راهپیمایی باشکوهی در بیست و دوم بهمن ماه در میدان امام (ره) روی دهد و هم نماز جمعه ای انقلابی.

رویش نیوز پیرامون این موضوع اقدام به یک نظر سنجی کرده است که مخاطبان برای شرکت در آن می توانند در کانال تلگرامی( اینجا) نظر خود را ثبت کنند.

 

نظرات

- ناشناس
اولا مصلی گرمای مناسبی نداردوفقط کف مقداری گرم بود.فضای مصلی بسیار سرداست.ثانیا همه موارد باید باهم متناسب باشد برجام ورشد اقتصادی وبرخوردبانقض برجام وهمه وهمه باید با تدبیر درمورد راهپیمایی 22بهمن هماهنگ باشد.همه اش بی تدبیری وایجاد ناامیدی.این نتیجه دولت تدبیروامیداست
1395-11-19 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.