روایت شاکردوست از صحرای خفگی
دوشنبه 18 بهمن 1395, 09:19

 

هنرپیشه فیلم «خفه گی» گفت: یکی از امتیازات شخصیت «صحرا» در فیلنامه خفه گی ، تنهایی زیبا و عمیق وی بود که من آن را دوست داشتم و این تنهایی شعار نبود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، الناز شاکردوست هنرپیشه فیلم سینمایی «خفه گی» در حاشیه برپایی نشست خبری این فیلم در کاخ جشنواره در برج میلاد در جمع خبرنگاران درباره اهمیت کسب سیمرغ توسط وی گفت: بهرحال هر جایزه ای برای آدم ها جالب است مثل یک مسابقه.

وی در ادامه افزود: البته ما مثل دونده ها کنار هم نمی دویم هر کدام جداگانه تلاش میکنیم من در تمام این سال ها سعی کردم بر روی خودم، بیان و بدن و نیازهایم کار کنم و فکر میکنم تلاشم را در این مسابقه کرده ام و بهرحال اگر به سیمرغ هم دست یابم، برای من باعث خوشحالی است.

وی درباره فیلم سینمایی «خفه گی» و قبول نقش «صحرا» گفت: آنچه فیلمنامه «خفه گی» را برای من متمایز می کرد این بود که تنهایی این شخصیت «صحرا» را خیلی دوست داشتم این تنهایی شعار نبود، شاید از زخم هایی بود که از کودکی به خاطر اتفاقی که از سوی ناپدری برایش رخ داده نشأت گرفته است.

شاکردوست اظهار داشت: البته این اتفاق هیچگاه مشخص نمی شود برای باز کردن این بخش یک مونولوگی طولانی وجود داشت که من تنها به این بخش: «بچه که بودم ناپدری ام... و بعد بغضم را قورت می دادم» اکتفا کردم. من میتوانستم چنین اتفاقی را تعریف هم بکنم اما کلمات نمیتوانست عمق این فاجعه برای این دختر را نشان دهد اجازه دادیم که خود مخاطب آن را در ذهن تصور کند.

این هنرپیشه فیلم «خفه گی» یادآور شد: بازیگری جذاب بودنش به تجربه کردن نقش آدم های مختلف است. در هر دهه به نظر من آدم ها متفاوت هستند در دهه هشتاد بازیگرها باید واقف و باهوش باشند این شاید دلیلی است که دختران و زنان ایرانی مرا بیشتر دوست داشتند شاید احساس کردند من همان آدمی هستم که می توانم حقشان را بگیرم شاید حرف هایشان را به دلائل مختلف نتوانستند به همسرانشان یا پدرانشان بزنند و من را در این نقش دیدند که بتوانم چنین چیزهایی را بیان کنم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.