جدیدترین اخبار از اوضاع موصل
دوشنبه 20 دی 1395, 15:59

 

نیروهای عراقی در داخل شهر موصل در چندین نقطه توانسته‌اند موفقیت‌های قابل توجهی به دست آورند و در آخرین تحولات، خود را به رود دجله رسانده‌اند و در نقطه دیگری از شهر حدود 60 داعشی را از پای در آورده‌اند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، در ادامه عملیات آزادسازی شهر موصل، مرکز استان نینوی در شمال عراق، نیروهای «مبارزه با تروریسم» عراق، امروز دوشنبه موفق شدند دانشگاه موصل در شرق شهر را کامل محاصره کنند.

همزمان یگان تخریب در محله‌های السکر و البلدیات در حال خنثی‌سازی مین‌ها و بمب‌های کار گذاشته شده هستند.

به گفته سرتیپ «سامی العارضی» فرمانده نیروهای ویژه حاضر در موصل به خبرگزاری أین عراق، مقاومت نیروهای داعش نیز به طور نسبی کاهش یافته است.

از سوی دیگر به نوشته پایگاه اطلاع رسانی الحشد الشعبی، تروریست‌های داعش سعی داشتند به یک تپه باستانی در شهر موصل حمله کنند که با مقاومت نیروهای امنیتی و با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش، 38 تن از تروریست‌ها از پای در آمدند که در بین کشته‌شدگان اتباع خارجی نیز دیده می‌شود.

در مناطق «الصناعیه»، «سومر»، «الوحده»، «فلسطین»، «الانتصار» و «الکرامه» نیز با کار اطلاعاتی و شناسایی، نیروی هوایی عراق کارگاههای ساخت بمب و تجهیز خودروهای انتحاری و خودروهای زرهی داعش را بمباران کرد که در این حملات 25 تررویست کشته شدند.

اما موفق‌ترین اقدام نیروهای عراقی روز گذشته رقم خورد و آن‌ها توانستند با آزادسازی مناطق «الفرقان» (بعث) و «المزراع» خود را به رود دجله برسانند.

رود دجله که از شمال شهر موصل تا جنوب آن امتداد یافته،‌ شهر را به دو نیم شرقی و غربی تقسیم می‌کند.


 

در شمال و شمال شرق موصل نیز نیروهای عراقی توانسته‌اند منطقه «الرفاق» و در جنوب شرق شهر نیز منطقه «یارمجه» را آزاد کنند.

با رسیدن نیروهای عراقی به رود دجله، آن‌ها از این پس می‌توانند تحرکات داعش از طریق این رود را تحت نظر بگیرند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.