بازی تکراری سرمربی تیم ملی؛
کی روش دوباره استعفا داد
یکشنبه 19 دی 1395, 11:48

 

شاید خبری که روز گذشته در صدر همه رویدادها قرار گرفت استعفای کی روش بود. کی روش بار دیگر و پس از یک بازی رسانه ای و دعوا با مربیان لیگ برتری به خصوص برانکو ایوانکوویچ مربی پرسپولیس به همراه با بازیکنان تیم ملی از امارات به ایران بازنگشت تا دوباره شاهد ماجرای استعفای عجیب و غریب وی باشیم.

اولین دفعه نیست که سرمربی تیم ملی استعفا می دهد و یا فدراسیون را به استعفا تهدید می کند. در طول چند سال گذشته بارها و بارها شاهد بازی های کی روش با تیم ملی و فدراسیون بوده ایم. بازی هایی که به نظر می رسد هر دفعه آن برای گرفتن امتیازات بیشتر یا وارد آوردن فشار بر روی منتقدین است. کی روش این روزها با تکیه بر نتایجی که تیم ملی در طول سال گذشته گرفته است می خواهد اختیار همه چیز را داشته باشد. در حالی که به خاطر همراهی باشگاه های لیگ برتر با کی روش لیگ برتر در چندین برهه حساس در طول نیم فصل به مدت یک ماه یا بیش از آن تعطیل شد کی روش در بین تعطیلات نیم فصل هم بازیکنان تیم ملی را برای اردویی به دوبی فرا خواند اردویی که در آن هیچ بازی تدارکاتی برگزار نمی شد و فقط یک دورهمی بازیکنان لیگ برتری تیم های ملی بود. اما این اقدام کی روش با واکنش برانکو مواجه شد و کی روش هم برای این که ثابت کند در این مواقع بچه گانه ترین رفتارها را نشان می دهد بازیکنان پرسپولیس را از اردوی تیم ملی دیپورت کرد و به تهران بازگرداند. اتفاقی که باعث می شد بازیکنان یک تیم برای حضور در تیم ملی مقابل باشگاه قرار بگیرند.

اما کی روش به این کار خود هم قانع نشد و پس از پایان اردو با بازیکنان به ایران بر نگشت تا شروعی باشد بر چندمین استعفای کی روش. مربی پرتغالی در طول این سال ها بارها به این بهانه های مختلف استعفا داده است اما هیچ گاه ترک تیم ملی نکرده و هر بار با یک بازی رسانه ای و استفاده از حجم رسانه های حامی خود توانسته است فضا را به سمت خود تغییر دهد و بر سر تیم بماند.

کی روش دلیل استعفای خود را عدم توانایی فدراسیون برای مهیاسازی شرایط آماده سازی تیم ملی عنوان کرده است دلیلی که مطمئنا وارد است. اما تیم ملی در این مدت بازیکنان را بیش از باشگاه ها در اختیار داشته است در حالی که طبق قوانین بازیکنان 72 ساعت قبل از بازی های ملی باید در اختیار تیم ملی قرار گیرند. این اردوهای طولانی مدت تیم ملی نشان از همراهی باشگاه ها و فدراسیون با تیم ملی است و کی روش هر بار که می خواهد استعفا دهد این بهانه را از جیب در می آورد تا با ناز کردن و استعفا بتواند امتیازاتی بگیرد آن هم در حالی که تیم ملی در این روزها بهترین شرایط را داشته است. ولی کی روش این بار قصد دارد با این استعفا به نوعی همه افراد دخیل در مسائل را مقابل باشگاه ها قرار دهد تا در این رویارویی باشگاه ها کوتاه بیایند و در طول فصل شاهد تعطیلی های طولانی مدت لیگ باشیم. این اتفاقات در شرایطی می افتد که کی روش هیچگاه قول صعود به جام جهانی را نمی دهد و همیشه از آن به عنوان یک کار نشد و بسیار سخت یاد می کند تا اگر فردا روزی تیم نتوانست در دور برگشت نتیجه مناسب را به دست آورد و ورق برگشت کسی طلبکار او نشود.

به نظر می رسد اگر فدراسیون مسیری مستقیم جهت صحبت و مذاکره با کی روش تعیین کند دیگر شاهد این قهرهای بچگانه کی روش و استعفاهای گاه و بیگاه او نخواهیم بود.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.