تکرار یک اتفاق ناپسند؛
قرار گرفتن عکس های نامتعارف بر خروجی یک رسانه انقلابی
شنبه 18 دی 1395, 19:17

 

رویش نیوز- سرویس فرهنگی: با یک گشت گذرا در سرویس عکس یکی از خبرگزاری های متعلق به یک نهاد انقلابی، می توان به راحتی نمونه هایی از عکس هایی را دید که انتشار آن ها با شئونات اسلامی و رسانه ای یک رسانه انقلابی نسبتی ندارد.

تهیه گزارش تصویری از فوتبال بانوان با عکس هایی خاص و در موقعیت هایی غیر معمول و سپس انتشار آن ها، مسلماً نمی تواند نشانی از خبرنگاری و عکاسی با اصول و عرفیات مسلمانی باشد. ناهنجاری قضیه زمانی بیشتر می شود که متوجه می شوی، عکاس و کسی که این گزارش را تهیه کرده است، از عکاسان مرد آن رسانه محترم است. آیا فی الواقع برای عکس برداری از بازی فوتبال زنان که مسلماً در آن حرکاتی خارج از عرف نیز ( مانند شادی های پس از گل) انجام می شود توسط یک مرد آن هم در حال حاضر که بانوان عکاس قوی و خوب بحمدالله در اصفهان کم نیستند، جایز است؟ اگر رسانه محترم بگوید که سوژه شخصی بوده است باز این سوال باقی می ماند که دلیل انتشار چنین عکس هایی آن هم چندین و چندباره چیست؟ مسلماً انعکاس اخبار مروبط موفقیت ها و فعالیت های ورزش بانوان امری ضروری و صحیح است، اما این نحوه پوشش نمی تواند در راستای آن هدف معنی شود.

متاسفانه شبیه چنین اتفاقی چندی قبل توسط بخش خبر ورزشی صدا و سیما نیز رخ داد و از یک بازی فوتسال بانوان توسط یکی از خبرنگاران مرد رسانه ملی گزارش تهیه شده بود. سوالی که اینجا پیش می آید این است که این چه قانونی است که ورود زنان را به ورزشگاه و محل بازی های مردان ممنوع اما ورود مردان را به محل بازی های بانوان بلامانع می داند؟ دلیل این استاندارد دوگانه چیست؟

امید است که زین پس شاهد اتفاقاتی از این دست در یک رسانه انقلابی نباشیم.

  

 

نظرات

- عمو
سلام بر سرویس فرهنگی رویش نیوز عزیزانم؛ تا حالا کجا بودید؟!؟! امروز که این تیتر و متن را دیدم کمی تعجب کردم با خود فکر کردم شما این چند وقت در خیابانهای اصفهان تاب نخورده اید؟!؟! شاید هم تاب خورده اید و دیده اید آنچه من دیده ام و دم برنیاورده اید و بنا نداشته اید چیزی بگوئید... اما؛ نه؛ اگر بنا نداشتید که این خبر را کار نمی کردید پس چه شده است؟!؟! هفته پیش داشتم از میدان انقلاب به سمت خیابان آیت الله شمس آبادی می رفتم. در راه چشمم به تبلیغات فیلم سلام بمبئی افتاد. روی شیشه های سینما با خود فکر کردم که وقتی عکس بزرگ یک خانم آرایش کرده و بی حجاب،‌اینجوری توی خیابان های یک کشور اسلامی که تعداد زیادی هم شهید برای اجرای احکام الهی داده را می زنند روی شیشه ها و دیوارها،‌ بعید است به چیزهای دیگر گیر بدهند. اصلا بعید است اگر گیر هم بدهند تیغشان ببرد و حرفشان اثر کند. به نظرتان اگر پیامبر خدا که هر روز به او درود میفرستیم و اعتقاد به واجب الطاعه بودن ایشان را از اصول دین خود میدانیم در بین ما بودند،‌اگر حاکم جامعه ما بودند،‌اجازه میدادند چنین عکسی که محرک شهوت هم هست در خیابان های ما بدرخشد؟!؟!؟ حالا شما بروید به آن عکاسی گیر بدهید که خیلی ها هم عکسهایش را ندیده اند و با خبر شما تازه میروند ببینند چه خبر است؟!؟!
1395-10-19 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- جعفر
حساسیت ها وغیرت ها را با ظرافت کم کردند
1395-10-19 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ب
شما در کدام کشور زندگی می کنید
1395-10-19 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.