بيانيـه مديـريت حـوزه‌ علميـه خـواهـران استـان اصفهـان در گراميـداشت حماسـه 9 دي
چهارشنبه 08 دی 1395, 09:32

 

بسم الله الرحمن الرحیم


مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (مدظله العالی):
نهم دى را همین جوان ها، همین نسل سوّم انقلاب به راه انداختند؛ آن حادثه ى عظیم را به وجود آوردند؛ آن سیلى محکم را به صورت کسانى نواختند که سعیشان این بود که مسیر حرکت اسلامى را با ایجاد فتنه منحرف کنند؛ این کار را چه کسى کرد؟ جوان ها کردند، نسل سوّم انقلاب کردند.

نه دی 1388روز تجدید میثاق امام و امت است.  روزی که ایمان در مقابل مصلحت اندیشی های سیاسی، رژه با صلابتی را به نمایش گذاشت. روز پیشی گرفتن امت با بصیرت از خواص بی بصیرت است.
 9دي اوج ولايتمداري و غيرتمندي ملت ايران بود و مي توان گفت عشق ملت قهرمان ايران به امام راحل را ثابت کرد. 9 دي سند ماندگار بيعت مجدد با رهبري، ولايت فقيه و تبلور آرمان هاي والاي انقلاب اسلامي است.  راهپيمايي 9 دي بزرگ ترين و تاريخي ترين راهپيمايي در تاريخ انقلاب اسلامي بود که عشق ملت ايران به امام(ره)، رهبر و انقلاب اسلامي را براي هميشه تاريخ به جهانيان ثابت کرد.
آری نه دی را می توان تجلی ایـمان انقلابی دانسـت و به ضـرب قاطع می توان ملت ایـران را مصداق این حدیث از پیشـوای مولای  متقیان حضرت علی (ع) دانست که می فرماینـد:
الاْيْمانُ مَعْرِفَةٌ بِالْقَلْبِ، وَ اِقْرارٌ بِاللِّسانِ، وَ عَمَلٌ بِالاْرْكانِ
ايـمـان مـعـرفـت اسـت از روى دل ، اقـرار اسـت بـه زبـان و عمل است به اركان (اعضا و جوارح) ( نهج البلاغه ، ح 218، ص 1186)
در شرایط حاضـر  همه باید مطیـع و فرمانبـردار ولایت بـوده و دست به این ریسمان مستحکم الهی ببریم و دوشادوش یکدیگر در برابر یزیـدیان زمان، مستکبرین و فـرعون‌های عصر مدرن بایستیم که پیروزی نهایی ان شاء الله  در افق پیش روی ما قرار دارد.
از این رو کارکنان، اساتید و طلاب مدارس علمیه خواهران استان اصفهان، ضمن گرامي داشت روز نهم دي (روزبصيرت) و دعا براي سلامتي مقام معظم رهبري مد ظله العالي خورشيد فروزان اين حماسه عظيم، همگان را به پاسداشت اين حماسه غرورآفرين و شرکت در تجمع های اين روز دعوت مي‌نمايند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.