پتانسیل فراموش شده؛
استقبال 40 هزار نفری از بازی سپاهان
دوشنبه 06 دی 1395, 12:11

 

 رویش نیوز- سرویس ورزشی- حبیب تاجیک: روز گذشته در چارچوب مسابقات لیگ برتر سپاهان در ورزشگاه نقش جهان مقابل استقلال صف آرایی کرد که در یک دیدار جذاب و دیدنی این بازی با بازگشت استقلال در دقیقه 92 با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان یافت تا دو تیم نیم فصل را در رتبه های هفتم و هشتم به پایان برند. اما نکته ای که در بازی دیروز شاید مهم تر از خود بازی و نتیجه آن باشد استقبال نزدیک به 40 هزار نفری از این مسابقه در ورزشگاه نقش جهان بود.

در طول سال های گذشته سپاهان به خاطر آماده نبودن نقش جهان بازی های خود را در ورزشگاه فولادشهر انجام می داد و شاید در مهم ترین مسابقه های این تیم به خاطر بعد مسافت و همچنین ظرفیت ورزشگاه شاهد حضور 15 هزار تماشاگر در استادیوم بودیم. اما روز گذشته نقش جهان میزبان نزدیک به 40 هزار تماشاگر بود، آن هم در حالی که بازی در یک ساعت نا مناسب و در روز وسط هفته برگزار می شد. شاید اگر طبقه دوم ورزشگاه پذیرای هواداران این دو تیم بود شاهد حجم بیشتری از علاقه مندان به فوتبال بودیم.

این حجم استقبال از این بازی نشانگر پتانسیلی است که سال های سال اصفهان در خود نگاه داشته بود اما به خاطر مشکلات نقش جهان و آماده نبودن این استادیوم هیچ گاه شاهد حضور این خیل مشتاقین نبودیم. لازم به ذکر است که در طول بازی های گذشته سپاهان در نقش جهان هم شاهد استقبال چند هزار نفری از دیدارهای این تیم بوده ایم که نسبتاً مناسب بوده است. آن هم با شرایطی که به خاطر مشکل نور ورزشگاه نقش جهان و همچنین برنامه ریزی های لیگ برتر بازی های سپاهان اکثراً در ساعات نامناسب و در روزهای میانی هفته برگزار شده است.

حجم انبوه تماشاگران در بازی سپاهان و استقلال نشان داد که اصفهان در طول این سالیان از چه پتانسیلی محروم مانده است و روی نقش جهان تا چه حد می توان حساب کرد. اما در رابطه با استادیوم نقش جهان چندین نکته لازم به ذکر است:

با توجه به این حجم از مشتاقان فوتبال و همچنین افزایش حساسیت در دیدارهای آینده سپاهان به نظر می رسد که نقایص ورزشگاه نقش جهان هر چه سریع تر باید رفع شود؛ مشکلاتی مثل آماده نبودن طبقه دوم ورزشگاه، مشکلات سخت افزاری فیلم برداری بازی سپاهان که بازی دیروز را تا عدم پخش مستقیم پیش برد، تکمیل پروژه نور ورزشگاه، چادر سقف ورزشگاه و ... هر چه سریع تر باید رفع شود تا پاسخ مثبتی به این استقبال مناسب از فوتبال یاشد. هواداران نیز باید به حمایت همه جانبه خود از سپاهان برای بهبود کیفیت بازی ها ادامه دهند و برای اولین قدم پشتیبان تیم در بازی نیمه نهایی جام حذفی مقابل نفت تهران باشند تا با پیروزی در این بازی به سمت جام حذفی حرکت کرده و سپاهان پس از چند وقت ناکامی از فوتبال کامی بگیرد.

استقبال پر شور از این مسابقه فوتبال وظیفه مسئولان ورزشی اصفهان را برای ساخت، تجهیز و آماده سازی ورزشگاه ها در دیگر رشته های ورزشی را نیز مهم تر و در اولویت قرارداده به امید روزی که شاهد تکرار این استقبالهای پر شور از مسابقات ورزشی در اصفهان باشیم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.