عملیات خروج تروریست‌ها معلق شد
جمعه 26 آذر 1395, 17:14

 

تروریست‌ها امروز در راستای نقض آتش‌بس در حلب به سوی گذرگاه «الراموسه» تیراندازی کردند؛ اقدامی که سبب شد ارتش سوریه مجبور شود عملیات نظامی خود را برای آزادسازی مناطق اشغالی در حلب آغاز کند.

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، پس از اینکه تروریستها به سوی گذرگاه «الراموسه» تیراندازی کردند، منابع نظامی سوری این مسئله را نقض آتش بس اعلام کردند.

منابع فرماندهی نظامی سوریه اعلام کردند که نقض در گذرگاه الراموسه سبب شکست توافق و چه بسا آتش بس خواهد شد.

پس از این اقدام تروریستها، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ارتش سوریه عملیات خود را برای بازپسگیری مناطق اشغالی تروریستها در شرق حلب ادامه خواهد داد.

وزارت دفاع روسیه همچنین خبر داد که تا پیش از تیراندازی تروریستها در الراموسه و توقف عملیات انتقال تروریستها از شرق حلب، 9500 نفر از مناطق تحت اشغال معارضان تروریست خارج شدند.

شبکه خبری «المیادین» نیز گزارش داد که پس از توقف عملیات خروج تروریستها، کاروانی که از این منطقه خارج شده بود به منطقه تحت اشغال تروریستها بازگشت. گفته می‌شود که در این کاروان بیش از 900 تروریست حضور داشتند.

یک منبع معارض نیز تأکید کرد که عملیات خروج تروریستها کما کان متوقف شده و تماسهایی با ترکیه در حال برقراری است تا عملیات خروج افراد زخمی و بیمار از فوعه و کفریا تسهیل شود.

منابع خبری اعلام کردند شنیده ها حاکی از این است که مذاکراتی برای اعاده اجرای توافق خروج تروریستها از حلب در حال انجام شدن است، ولی از طرفهای مذاکره کننده مطلبی درز نکرده است.

«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه نیز در یک نشست مطبوعاتی در جمع خبرنگاران گفت که با روسیه در و ایران در حال مذاکره است تا مشکل حلب حل شود.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از یک منبع دولتی سوریه اعلام کرد که عملیات انتقال تروریستها در حلب به پایان نرسیده، بلکه به حالت تعلیق درآمده است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.