دلیل تعلل وزارت ورزش در ماجرای بازنشستگان چیست؟
یکشنبه 21 آذر 1395, 12:01

 

در حالی که قانون ممنوعیت فعالیت بازنشستگان ماه‌هاست ابلاغ شده، اما معاون وزارت ورزش گفته «به‌زودی» جمع‌بندی نهایی درباره این افراد صورت می‌گیرد، «به‌زودی»‌ای که مشخص نیست دقیقاً چه‌زمانی است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، اگرچه چند ماه از ابلاغ قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان می‌گذرد اما همچنان شاهد حضور افراد بازنشسته در ورزش ایران هستیم. یکشنبه هفته گذشته (14 آذر 95) نصرالله سجادی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان پس از انتخابات ریاست فدراسیون ناشنوایان در این باره گفته بود: «2، 3 رئیس فدراسیون بیشتر نیستند که شامل این موضوع می‌شوند، به‌جز آنهایی که در قانون ابلاغ شده، فقط 2،3 نفر شامل این قانون می‌شوند. البته این قانون خرداد ماه اعلام شده  که بازنشسته‌ها به‌جز موارد استثنا نمی‌توانند در نهادها و سازمان‌های دولتی باشند. آنها طبق قانون حتی نمی‌توانند کارمند هم باشند، چه برسد به رئیس فدراسیون. به هر حال به‌زودی جمع‌بندی نهایی را در خصوص این افراد خواهیم کرد».

اینکه چرا قانون عدم استفاده از بازنشستگان که به‌گفته سجادی خرداد ماه اعلام شده، با وجود گذشت 6 ماه مورد توجه وزارت ورزش قرار نگرفته اولین و مهمترین سؤال است و چرا پس از 6 ماه معاون این وزارتخانه می‌گوید که «به‌زودی جمع‌بندیی نهایی را در خصوص این افراد خواهیم کرد». وزارت ورزش و شخص سجادی که بارها گفته‌اند مقید به اجرای قانون هستند چرا در این باره قانون را اجرا نکرده‌اند؟ چرا اسامی افراد بازنشسته‌ای که در حال حاضر به‌عنوان رئیس، دبیر، نایب‌رئیس و حتی کارمند فعالیت می‌کنند اعلام نمی‌شود؟ «به‌زودی»‌ای که سجادی اعلام کرده دقیقاً چه‌زمانی است؟

افراد بازنشسته حاضر در ورزش تا حدود زیادی مشخص هستند اما چون تبصره‌هایی مانند ایثارگری و فعالیت به‌شرط دریافت یک‌سوم حقوق و... وجود دارد نمی‌توان به‌صورت قطعی گفت که کدام رئیس یا مسئول فدراسیون در حال حاضر بازنشسته است. اگرچه موضوع تا حد زیادی روشن است اما خبرگزاری تسنیم منتظر اعلام رسمی نفرات از سوی وزارت ورزش است و در این باره پیش‌داوری نمی‌کند، باشد که شفاف‌سازی وزارت ورزش به ابهامات موجود پایان دهد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.