مدیر ‌ كل حقوقی حوزه هنری كشور از نامه دادستان برای تحویل سینما «ایران» به حوزه هنری خبر داد.
به گزارش رویش نیوز  مدیر‌کل دفتر حقوقی حوزه هنری کشور در خصوص وضعیت سینما ایران اصفهان گفت: حدود دو هفته پیش به من گزارش دادند که سینما ایران اصفهان در حال تخریب است و اموال آن را خارج می‌کنند. من هم طی نامه‌ای به دادستان اصفهان به عنوان مدعی‌العموم و حافظ منافع عمومی شهر خواستم از تخریب و جابه جایی اموال این سینما جلوگیری شود.
محمد ملک ادامه داد: همان طور که می دانید و بارها ذکر شده است: مقام معظم رهبری سال 92 دستوری دادند مبنی بر انتقال سینما‌هایی که در مجموعه تحت امر ایشان، نهاد‌های زیر‌مجموعه نهاد رهبری، بنیاد جانبازان، بنیاد شهید، ستاد اجرایی فرمان امام و کمیته امداد است. این سینما‌ها در اصفهان شامل سینما‌ ساحل، خانواده، ایران و فلسطین هم می‌شد. بنیاد شهید صورت‌ جلسه‌ای تشکیل داد و سه سینما را واگذار کرد. امتناع از دستور مقام معظم رهبری نسبت به بقیه موارد مورد اعتراض حوزه قرار گرفت. دفتر نظارت مقام معظم رهبری آقای ایروانی اوایل سال 95 دوباره دستور کتبی تحویل مابقی سینما‌ها ا‌ز جمله سینما ایران و «نقش جهان» سابق را دادند و دلیل ممانعت از این دستور تا امروز برای ما مشخص نیست. هفته گذشته نیز سفری یک روزه به اصفهان داشتم و توجیه مساله و ضرورت نگهداری فضای فرهنگی برای استان و موارد کتبی و پیگیری‌های بعدی و نامه دفتر مقام معظم رهبری برای بنیاد شهید را ارائه دادم.
او ادامه داد: نامه‌ای از سوی دادستان اصفهان برای بنیاد شهید اصفهان  فرستاده شد که دستور صریح قضایی تا تعیین تکلیف مبنی بر تحویل سینما‌ها است. بنابراین هرگونه جابه جایی اموال، اثاثیه، تغییر کاربری و فضای فیزیکی سه سینمای ایران، اندیشه و همایون ممنوع است و اقدام به این عمل، پیگرد قانونی دارد. این بحثی است که فعلا در اصفهان در حال اتفاق است و ما منتظریم که به برکت پیگیری دادستان محترم اصفهان عملی شود و نیاز فضای فرهنگی هنری اصفهان که نیاز امروزش بیش از این تعداد سینماست دوباره تامین شده و حوزه هنری بتواند این وظیفه را انجام دهد.
ملک درباره وضعیت سینما‌های حوزه هنری اصفهان می گوید: همان طور که می دانید سینما فلسطین بعد از بازسازی از نظر فروش و کیفیت سالن در سینما‌های رتبه یک کشور قرار گرفته است. سینما خانواده در حال حاضر در دست بازسازی است و در بازدیدی که هفته گذشته از این سینما داشتیم احتمالا با کیفیت استاندارد مطلوب برای 22 بهمن آماده شود. بازسازی سینما ساحل هم برنامه بعدی ما در حوزه هنری است و فکر می‌کنم به سینمای شش‌سالنه با کیفیت مطلوب و به‌روز بدل شود. اگر تا این روز سینما ایران را تحویل داده بودند، اولویت دوم ما بعد از سینما فلسطین برای بازسازی بود و ما منتظریم تا این مهم تبیین شود. با توجه به جو غالب فرهنگ‌دوست در استان اصفهان و آمادگی حوزه برای بازسازی به فوریت این موارد، ان‌شاء‌الله این سینما که تا اوایل سال 96 فعال شود و به چرخه بهره‌برداری برگردد.
منبع:روزنامه اصفهان زیبا

افزودن نظر

captcha