کاخ سفید:ازابتداگفتیم تمدیدتحریم نقض برجام نیست
سه شنبه 16 آذر 1395, 09:00

 

سخنگوی کاخ سفید می‌گوید آمریکایی‌ها از همان ابتدا با صراحت گفته‌اند که تمدید 10 ساله تحریم‌های ایران، بر خلاف توافق هسته‌ای نیست و اوباما قصد دارد این مصوبه کنگره را امضاء و ابلاغ کند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید امشب در کنفرانس خبری، با خبرنگاران در خصوص حواشی تمدید 10 ساله تحریم‌های ایران سخن گفت.

کنگره آمریکا هفته گذشته طرح تمدید 10 ساله قانون تحریم‌های ایران را تصویب کرد؛ این مصوبه تا اجرایی شدن فقط به اندازه یک امضاء «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا فاصله دارد. مسئولان ایرانی و حتی برخی از مذاکره‌کنندگان هسته‌ای گفته‌اند که این اقدام در حکم نقض برجام خواهد بود.

یکی از خبرنگاران حاضر در محل برگزاری نشست خبری کاخ سفید از سخنگو پرسید «رئیس‌جمهور ایران گفته که تمدید قانون تحریم‌های ایران، بر خلاف توافق هسته‌ای خواهد بود؛ نظر شما چیست؟»

جاش ارنست صراحتاً گفت: «از همان زمان بررسی این موضوع در کنگره، شفاف اعلام کردیم که این قانون بر خلاف توافق هسته‌ای نیست.»

سخنگو ادامه داد: «همچنین با صراحت اعلام کردیم که اگر این توافق، موجب تضعیف و یا نقض برجام شود، رئیس‌جمهور آن را وتو خواهد کرد؛ با توجه به حمایت کنگره از توافق هسته‌ای، مشخص بود که رئیس‌جمهور حمایت سیاسی لازم برای این کار را خواهد داشت.»

ارنست در مقام نتیجه‌گیری گفت: « ... ولی خوب این قانون، توافق هسته‌ای را نقض نمی‌کند و رئیس‌جمهور اوباما قصد دارد آن را امضاء کند.»

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.