بابک حیدری:
عذر بدتر از گناه در اموزش و پرورش
شنبه 06 آذر 1395, 12:52

 

 

بابک حیدری: "این رخداد از سوی عوامل مدرسه اتفاقی سهوی بوده است و دانش آموز مورد نظر همچون گذشته در حمایت کامل از سوی ان واحد آموزشی مشغول به تحصیل است .... آموزش و پرورش استان ضمن قدردانی از افکار عمومی رسانه‌ها و دلسوزان و با امید به این که این حساسیت‌های ارزشمند در جهت حفظ حقوق دانش آموزان در موارد دیگر هم تسری یابد؛ این اطمینان را می‌دهد که بررسی و پیگیری لازم موضوع در دستور کار قرار گرفته و با توجه به این که این موضوع یکی از مصادیق ناشی از آسیب‌های فضای مجازی است تمام توان و امکان خود را به کار می گرد تا در جهت جلوگیری از بروز موارد مشابه در آینده تدابیر لازم اتخاذ گردد"

عبارت فوق بخشی از جوابیه اموزش و پرورش اصفهان در ضبط و انتشار- ناخواسته - فیلم مربوط به یک دانش اموز دبستانی است،جوابیه ای که نه  فرهنگی است و نه زیبنده یک جامعه فرهنگی :

اگر این موضوع سهوی بوده است ،چرا فیلم های دیگری نیز موجود است؟

ایا تحت حمایت بودن کودک از سوی مدرسه منتی بر وی، خانواده او  و جامعه است؟

اولیا مدرسه با کدام مجوز افدام به فیلم برداری نموده اند ؟

اگر فیلم برداری با هدف اموزشی انجام گرفته است، اهداف اموزشی تبیین و مخاطب ان معرفی شوند؟

اگر فرد دیگری از محیط مدرسه فیلم برداری نماید ،چگونه با او برخورد می شود؟

ایا دانش اموزان فامیل و وابسته  با اولیا مدرسه در این مدرسه حضور نداشته که وی را انتخاب کنند؟

ایا این نوع برخورد ساده و ابتدایی مدیران اموزش و پرورش ، راه را برای اقدامات مشابه با اهداف دیگر نمی گشاید؟

منظور صادر کنندگان بیانیه از عیارت "و با امید به این که این حساسیت‌های ارزشمند در جهت حفظ حقوق دانش آموزان در موارد دیگر هم تسری یابد"چیست و چرا با کنایه و دو پهلو صحبت می کنند؟

اگر منظورشان عدم پشتیبانی از وزارت اموزش و پرورش و کارکنان خدوم ان است که راه را اشتباه رفته اند و بایستی  با مدیران ارشد خود در وزارتخانه مکاتبه نمایند!

و اگر منظورشان اسیب های فضای مجازی است ،بر همه روشن و واضح است که گسترش دهندگان فضای مجازی سیاست های دولت است پس چرا صادر کنندگان جوابیه ، فرا فکنی می کنند؟

در پایان لازم به یاداوری است  که این کار غیر اخلاقی بوده است و عذرخواهی رسمی اولیا مدرسه، مدیر ناحیه و اداره کل حداقل انتظار جامعه فرهیخته اصفهان است و البته از سوی دیگر  سکوت جامعه فرهنگی استان اعم از معلمان و دبیران دلسوز ، روحانیت و شخصیت های فرهنگی اصفهان محل تامل است و فقط ان را می توان با دغدغه و مشغله این عزیزان در برگزاری مراسم های ماه صفر توجیه نمود.

 

 

نظرات

- مجید
فیلم کودک اصفهانی مصداق بارز کودک آزاری هست. اتفاقی که روزانه در بسیاری از مدارس می افتد و برخورد محکم با افراد خاطی ضروری است.
1395-09-07 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- baradar
سلام کار خوبي نبوده ولي مدير هم راس ميگه اگه خبرنگاره خيلي هنر داره اين همه مسئله هست براي خبرنگاري در مورد همين بچه و بچه هاي ديگر : 1 _چرا خروجي اموزش و پرورش ما پدر و مادرهاي خوبي نيستند ؟ چرا بچه بعد از 12 سال تحصيل عضو خوب قانونمند با اخلاق براي محيط جامعه و خانوده نيستند ؟ چرا فارغ التحصيلان دبيرستان و حتي هنرستان نمي توانند خلاق بوده و کسبو کاري راه بيندازند ؟ چرا اينقدر مشکلات هويتي ، اخلاقي ، جنسي در سطه مدارس داريم با اينکه نماز جماعت مدارس ما هر روز برقرار است و معلمان پروروشي خودشان هم نميدانند تکليفشان چيست و چه نقشي دارند ؟ چرا بچه از بدو ورود به پيش دبستاني تا پيش دانشگاهي بايد خداتومان پول هزينه کمک آموزشي بدهد و لي بي تربيت بي دين بي ادب باشد ؟ چرا پدر مادري که خدا تومان پول بابت تحصيل فرزندشان مي پردازند بازهم بايد ساعتها وقت براي تحصيل آن صرف کنند بجاي اينکه ساعات در منزل را صرف امور تربيتي خانواده کنند ؟ و هزاران چراي ديگر اینم منتشره
1395-09-07 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.