با تشییع 5 شهید گمنام و یک شهید مدافع حرم در اصفهان:
حال و هوای 25 آبان 61 در اصفهان تکرار شد
جمعه 28 آبان 1395, 07:20

 

درست در روزهایی که خاطرات ۲۵ آبان ماه برای مردم اصفهان یادآور حماسه بزرگ تشییع ۳۷۰ تن از شهدای عملیات محرم بود، باز هم شهدایی دیگر آمدند تا نصف جهان را حال و هوایی دیگر بخشند.

بار دیگر مردم اصفهان گل‌های به خون آغشته خود را به خاک سپردند و از آنها برای ادامه راه مدد طلبیدند.

درست در روزهایی که خاطرات 25 آبان ماه برای مردم اصفهان یادآور حماسه بزرگ تشییع 370 تن از شهدای عملیات محرم بود، باز هم شهدایی دیگر آمدند تا نصف جهان را حال و هوایی دیگر بخشند.

5 شهید گمنام دوران دفاع مقدس که از دو روز پیش تابوت‌های مطهرشان در این شهر حاضر و مهمان مردم بود در مسجد نورباران با برنامه‌هایی ویژه مورد استقبال شهروندان قرار گرفتند و صبح امروز برای تشییع و تدفین در باغ موزه دفاع مقدس از مسجد نورباران به سمت باغ غدیر راهی شدند.

فضاسازی به خصوصی برای پذیرایی از این شهدا انجام گرفته بود؛ خواندن عبارت "از سفر کربلا می‌آیند" روی بنرها و پوسترهای این مراسم دل انسان را از اصفهان راهی دیار کربلا می‌کرد و مردم نیز مثل همیشه برای گل‌های خود گل کاشتند و با حضوری باشکوه لاله‌های خود را به خاک سپردند.

در میان شهدای گمنامی که بر دوش مردم اصفهان تشییع شدند، یک شهید متعلق به عملیات محرم بود که در منطقه شرهانی به شهادت رسیده بود، پسری 16 ساله که گواهی است برای مرور تاریخ 25 آبان سال 61، این شهید گمنام با آمدنش 30 سال بعد از آن روز نشان داد که شهدای عملیات محرم تنها به آن روز افتخار آفرین خلاصه نمیشود و هنوز هستند رزمندگانی که منتظر ظهور در جامعه‌اند.

یکی از شهدا 20 ساله بود در عملیات خیبر در جزیره مجنون به شهادت رسیده بود، دیگری 22 ساله که با شرکت در عملیات والفجر 1 در منطقه فکه عروج یافت، دیگری نوجوانی 17 ساله که در والفجر 8 در منطقه جزیره ام الرصاص به شهادت رسیده بود و آخری هم گمنام 18 ساله ای که در پنجوین و عملیات والفجر 4 به لقاء الله پیوسته بود.

لازم به ذکر است در کنار 5 شهید گمنام دوران دفاع مقدس، یک شهید مدافع حرم از گردان فاطمیون نیز قرار داشت و مردم به زیبایی هرچه تمام‌تر او را همراه شهدای جنگ تحمیلی تشییع کردند.

شهید غلامرضا کریمی، شهید مدافع حرم فاطمیون نیز در سوریه درحالی که از حرم آل الله در مقابل نیروهای تکفیری دفاع می‌کرد به شهادت رسید و پیکر مطهرش ساعاتی پیش در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده شد.

 
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.