آیت‌الله مهدوی:
مردم ایران اجازه تاسیس لانه جاسوسی دوم را نخواهند داد
جمعه 28 آبان 1395, 15:04

 

امام جمعه موقت اصفهان تاکید کرد: بیانیه اتحادیه اروپا توهین به ملت ایران است و هیچ جوابی ندارد و مردم ایران اجازه تاسیس لانه جاسوسی دومی را نخواهند داد.

به گزارش رویش نیوز آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان با اشاره به دیدار جمعی از مردم اصفهان با مقام معظم رهبری به مناسبت 25 آبان روز حماسه و ایثار مردم اصفهان اظهار داشت: مقام معظم رهبری، اصفهان را استان علم دین و ولایت و پیشگام شهادت معرفی کردند.

وی با بیان اینکه روز 25 آبان حدود 370 شهید تشییع شدند و همان روز نیز مردم فرزندان خود را دوباره به جبهه‌ها اعزام کردند، افزود: چند روز پس از این تشییع عظیم دوباره 250 شهید را تشییع کردند بنابراین باید این خاطرات را زنده نگه داشت.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: مقام معظم رهبری اشاره‌ای به خمینی‌شهر یکی از شهرهای استان اصفهان کردند و گفتند تعداد شهدای خمینی‌شهر از برخی شهرهای کشور بیشتر است. ایشان همچنین استان اصفهان را استان استقامت و ایستادگی بر ارزش‌ها و اصول اسلامی شهر فرهنگ و هنر و استان کار و افتخار معرفی کردند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون انتخابات آمریکا خاطرنشان کرد: برخی در این راستا عزا و برخی هم شادی می‌کنند ولی برای کشور ما هیچ فرقی نمی‌کند، از هر دو حزب آمریکا هر کسی که رئیس جمهور شد نه تنها خیری نرساند بلکه شر نیز رساند.

آیت‌الله مهدوی بیان کرد: جالب است که پس از گذشت یک روز از فرمایش مقام معظم رهبری کنگره آمریکا متشکل از حزب دموکرات و جمهوری خواه تحریم‌ها علیه ایران را برای 10 سال دیگر به اتفاق آرا تصویب کردند که البته این امر نشان از بی‌کفایتی سیاسی امریکا‌ست.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا گفته بود با این پول‌هایی که خرج جنگ کرده بودیم می‌توانستیم دوباره آمریکا را بسازیم، افزود: در همین راستا ویرانی‌های گسترده کشتار وسیع مردم ایجاد تفرقه بین مسلمانان تاسیس جنگ‌های جدید حمایت تروریست همه از آمریکا نشات می‌گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اگر آمریکا می‌خواهد منطق عقلی شعار مرگ بر آمریکا را بداند گفت: روحیه استکباری آمریکا و دشمنی و تحقیر ملت‌ها دلیل این امر است.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: دخالت در امور کشورها حمایت از اسرائیل و دشمنی با مسلمانان از دیگر دلایل این امر است بنابراین ملت ایران با تمام وجودشان مرگ بر امریکا خواهند گفت.

وی با اشاره به هفته بسیج مستضعفین افزود: امام خمینی (ره) بسیج را شجره طیبه و لشکر مخلص خدا می‌دانستند و می‌گفتند مسئولان با پشتوانه شما بسیجیان است که می‌توانند تمام تشنگان حقیقت و صداقت را اثبات کنند که بدون آمریکا هم می‌توان زندگی مسالمت آمیز و همراه با صلح در جهان داشت.

آیت الله مهدوی افزود: بسیجیان جهان اسلام باید در فکر ایجاد حکومت اسلامی باشند و این امر شدنی است زیرا بسیج منحصر به ایران نیست، باید هسته‌های مقاومت را در تمام جهان به وجود آورد و در مقابل شرق و غرب ایستاد.

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها به تازگی پیشنهاد داده بودند که دفتر اتحادیه اروپا را در کشور ما تاسیس کنند، گفت: آنها قبل از تاسیس بیانیه‌ای دادند که ماهیت خودشان را ثابت کنند در این بیانیه 25 بند آمده که سراسر توهین به ملت ایران است.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: برخی از این موارد عبارتند از اینکه انتخابات آزاد در ایران وجود ندارد حقوق‌ها در ایران رعایت نمی‌شود، برنامه‌های موشکی و حمایت از حزب الله باید متوقف شود، آزادی زندانیان سیاسی و جاسوسان اروپایی جلوگیری از اعدام قاچاقیان، رعایت مسائلی همچون همجنس بازی تضمین آزادی بیان و غیره از جمله بندهای این بیانیه است.

وی با بیان اینکه چنین بیانیه‌ای جوابیه ندارد، خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها یک بار خاطره لانه جاسوسی را دارند و اگر فکر می‌کنند با تاسیس این دفتر می‌توانند لانه جاسوسی دوم را تاسیس کنند سخت در اشتباهند.

آیت الله مهدوی گفت: اگر در اول انقلاب دانشجویان خط امام با روحیه انقلابی خود لانه جاسوسی را تسخیر کردند امروز جوانان ما اجازه نخواهند داد لانه جاسوسی دومی تاسیس شود.

وی با اشاره به راهپیمایی عظیم مسلمانان در اربعین حسینی اظهار داشت: در این مانور عظیم حتی غیر مسلمانان از گروه‌های مختلف و با یک هدف مشترک شرکت می‌کنند.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: در همین راستا مقام معظم رهبری در چند سال اخیر فرمایشات متعددی پیرامون هر چه با شکوه‌تر برگزار کردن این راهپیمایی بیان داشتند و در دیدار اخیر مردم اصفهان نیز این این راهپیمایی را سرمایه ارزشمندی دانستند که باید حفظ شود.

منبع: تسنیم

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.