طرفداران‌برجام‌نگران«روحانی‌وظریف»هستند
شنبه 22 آبان 1395, 11:32

 

شبکه خبری آمریکایی مدعی شد با روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا و تغییر رویکرد این کشور درباره توافق هسته‌ای طرفداران برجام نگران وضعیت حسن روحانی و وزیر خارجه‌ دولت وی هستند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، شبکه خبری بلومبرگ در تحلیلی از وضعیت توافق هسته‌ای ایران و 1+5 پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا و پس از اشاره به رویکردهای احتمالی وی نسبت به برجام نوشت: «حامیان توافق هسته‌ای ایران نگران شده‌اند که چنین رویکردی (رویکرد ترامپ) می‌تواند رئیس‌جمهور ایران و وزیر خارجه‌اش را به خطر اندازد که حامی توافقی هستند که در دروان حاکمیت ایران برای آن مذاکره کردند. بدون تلاش‌های فوق‌العاده‌ای نظیر تلاش‌های اوباما، ایران وسوسه می‌شود که کلا از توافق خارج شود.»

بلومبرگ در انتهای گزارش خود که به قلم «الی لیک» به رشته تحریر درآمده نوشته است: «دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور به احتمال زیاد این فرضیه را تست خواهد کرد. اما این سوال ارزش پرسیدن دارد که اگر ایرانی ها به‌خاطر فشارهای رئیس‌جمهور آمریکا از توافق خارج شوند، چه کسی باید مورد سرزنش قرار گیرد؟ ترامپ میراث سیاست خارجی آمریکا را نابود کرده است یا ترامپ؟»

دونالد ترامپ که برجام را بدترین توافق تاریخ آمریکا می‌داند، در انتخابات روز 18 آبان به عنوان رئیس‌جمهور آینده ایالات متحده برگزیده شد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.