یادداشت حجه الاسلام موسوی لارگانی به مناسبت 13 آبان
پنجشنبه 13 آبان 1395, 13:13

 

به گزارش رویش نیوز حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی به مناسبت 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی یادداشتی را در اختیار رویش نیوز قرارداده اند. متن این یادداشت به شرح زیر است:

13 آبان یادآور سه رویداد تاثیرگذار و نشان ازمقاومت ، ایستادگی و مبارزه ملت ایران در مقابل نظام استکباری و سلطه در تاریخ انقلاب اسلامی است . تبعید حضرت امام خمینی (ره) در سال 42 ، به دلیل مبارزات ایشان و اعتراض در برابر لایحه ننگین کاپیتولاسیون که آن را سند بردگی ایران نامیدند ، شهادت و به خاک و خون غلتیدن دانش آموزان در سال 57 که همانند سایر اقشار جامعه در اطاعت از فرمان رهبر خود و عمل به تکلیف الهی در اعتراض به ظلم و تعدی رژیم ستمشاهی در دانشگاه تهران تجمع کرده بودند و همچنین تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 58 که حضرت امام (ره) این حرکت را انقلاب دوم و بزرگتر از انقلاب اول نامیدند . و از این رو " 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی" نام گرفت .
وقایع 13 آبان رویدادی مقطعی نیست بلکه همیشگی و با اثر پایدار و پاسخی محکم به رفتار مداخله گرایانه و استکباری جهان سلطه می باشد . مداخلات آمریکا وغرب درکشور همیشگی است و ساده انگارانه خواهد بود اگر با دلخوشی به روابط با آنها فکر کرد . در پاسخ به اقدامات شیطانی نظیر کوتادی 28 مرداد 32 ، تصویب کاپیتولاسیون ، تبعید حضرت امام (ره) ، جنگ تحمیلی ، ترور ، تحریم ، خلق گروههای تروریستی ، شبیخون فرهنگی و دهها موضوع دیگر  که در گذشته و حال بر کشور و منطقه تحمیل نمودند را با الهام از وقایع 13 آبان و روحیه استکبارستیزی که منبعث از اسلام ناب محمدی و مکتب حسینی است باید اقدام و عمل نمود .
در 13 آبان ابهت و هیمنه استکبار جهانی فرو ریخت  و چهره واقعی اش مشخص گردید و این درس بزرگی برای تمام ملتها در مبارزه و رویارویی با قدرتهای ستمگراست . همچنین خیزش و بیداری کشورهای منطقه و جهان و رفتار انقلابی بر علیه دولتهای مستکبر از پیامدهای دیگر انقلاب اسلامی است . انقلابی که برخاسته از مکتب اسلام و عاشورای حسینی است وتنها راه نجات و رستگاری ملتها و کشورهای ستمدیده جهان است .

سید ناصر موسوی لارگانی
نماینده مردم انقلابی و شهید پرور شهرستان فلاورجان و رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.