همزمان با آغاز اکران فیلم «یتیم خانه ایران» تازه‌ترین اثر ابوالقاسم طالبی، حاشیه سازی درباره این فیلم نیز آغاز شد.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، در روزهای اخیر و همزمان با آغاز اکران عمومی فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» تازه‌ترین ساخته ابوالقاسم طالبی، برخی حاشیه‌ها درباره اثر جدید این کارگردان از آن جدا نمی‌شود.


در آخرین مورد برخی اخبار در شبکه‌های مختلف اجتماعی از نیم بها شدن بلیط های این فیلم به دلیل عدم استقبال مخاطبان حکایت دارد. این خبر در حالی دست به دست می‌شود که علی سرتیپی، پخش کننده این فیلم در روزهای اخیر در گفتگو با رسانه‌ها از افزایش استقبال از «یتیم خانه ایران» با شروع جدی تبلیغات محیطی و مجازی این فیلم خبر داده است.

منتشرکنندگان این شایعات با انتشار تصاویر سانس های نیم بهای این فیلم در پردیس سینمایی کورش، مدعی شده‌اند که عوامل فیلم برای افزایش استقبال متوصل به عرضه بلیط با تحفیف 50 درصد شده‌اند. با پیگیری‌های خبرنگار تسنیم مشخص شد این شایعات کذب است و تنها کانال تلگرامی سینما کورش برای فیلم‌های تحت اکرانش به صورت تشویقی برای مخاطبان این سینما، در سانس هایی محدود اقدام به ارائه بن تخفیف 50 درصدی می‌کند. و این اقدام برای فیلم‌های دیگری چون «سیانور»، «متولد 65» و ... نیز مکر را انجام شده است.


این شایعات در حالی درباره تازه‌ترین ساخته ابوالقاسم طالبی قوت گرفته است که این فیلم در نسبت به آثار دیگر به دلیل تعلیق دفتر پخش «فیلمیران» با تاخیر تبلیغات محیطی و مجازی خود را آغاز کرد و همچنان جز دو شهر مشهد و قم، عرضه فیلم در شهرستان‌های دیگر آغاز نشده است. با این وجود «یتیم خانه ایران» توانست در نخستین روز نیم بهای سینماهایش یعنی سه شنبه 11 آبان ماه در دو پردیس سینمایی آزادی و کورش به ترتیب در سانس های 23:59 و 23:50 دقیقه به سانس فوق‌العاده برسد و با استقبال مخاطبانش روبرو شود.

باید دید با افزایش فروش این فیلم در روزهای آینده و استقبال بیشتر مخاطبان پاییزی سینماها، چه حواشی برای تازه‌ترین ساخته ابوالقاسم طالبی پیش خواهد آمد. ابوالقاسم طالبی از کارگردانان متعهد انقلاب است که همواره تلاش کرده با صراحت و البته زبان و قالبی هنرمندانه از داشته‌های ارزشی کشور بگوید. چند سال گذشته اکران «قلاده‌های طلا» به کارگردانی او با موضوع اغتشاشات سال 88، سروصدای فراوانی میان اهالی سینما و جامعه ایجاد کرد.
طالبی به‌عنوان چهره شاخص سینمای استراتژیک و جریان مقاومت، در «یتیم‌خانه ایران» کار شایسته‌ای انجام داد و ضمن پرداختن به موضوعی مهم و در عین حال مغفول، اثری کلاسیک و پرماجرا، جذاب و گرم می‌سازد که جایش در سینمای ما خالی بود.

افزودن نظر

captcha