به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، ثبت نام اکران های دانشگاهی و مردمی فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» تازه ترین ساخته ابوالقاسم طالبی، آغاز شد.

متقاضیان اکران این فیلم در شهرهای بدون سینما، دانشگاه ها، مراکز فرهنگی و ... می توانند توسط موسسه «راوی فیلم» به آدرس اینترنتی http://ravifilm.ir یا شماره تلفن 02166720065 الی 75 اقدام به ثبت نام کنند.

لازم به ذکر است این فیلم از صبح چهارشنبه 5 آبان ماه توسط پخش «فیلمیران» در سینماهای آزادی، ملت، چارسو، زندگی، کورش، اریکه ایرانیان، ایران، بهمن، تماشا، راگا، شکوفه، فلسطین و ماندانا به نمایش درآمده است.

«یتیم خانه ایران» قطعه ای حذف شده از تاریخ معاصر ایران و داستان قحطی و خشکسالی عظیم ایران را در سال‌های 1295 تا 1297 در کوران جنگ اول جهانی و در زمان اشغال ایران به دست قوای بیگانه روس و انگلیس روایت می کند. این قحطی که همراه با فقر، بدبختی و در نهایت کاهش جمعیت بود، در تعیین سرنوشت جامعه ایران به ویژه ظهور دیکتاتوری پهلوی نقش به سزایی داشت.

علیرام نورایی، فرخ نعمتی، جعفر دهقان، داریوش اسدزاده، بهار محمدپور، علی شادمان، محسن حسینی، اصغر حیدری، ایمان صفا، شهرام تیموریان، مهری آل آقا، والا شهیدی، ملیکا شعبان، مصطفی بهشتی، مجید معافی، حمید تاج دولتی، برایان طرفه، برت جان کورن و درشن آناند در فیلم تازه ابوالقاسم طالبی نقش آفرینی می کنند.

افزودن نظر

captcha