رویش نیوز از اتهام نشر اکاذیب رایانه ای درباره سقاییان نژاد، شهردار سابق اصفهان تبرئه شد.

به گزارش رویش نیوز در پاییز سال 93 شهرداری وقت اصفهان، دکتر سقاییان نژاد شهردار وقت اصفهان از سایت رویش نیوز به خاطر نشر اکاذیب شکایت کرد. این شکایت به خاطر انتشار 2 کامنت از کامنت های مردمی در زیر مطالب  "انتصاب جدید در شهرداری اصفهان توسط شهردار" و  "فرمانداری اصفهان با طرح تحقیق و تفحص شهربازی رویاها موافقت کرد" بود. کامنت هایی که فقط چندین ساعت در سایت منتشر شد و پس از اعتراض شهرداری به این کامنت ها، از زیر آن مطالب حذف شد. اما شهرداری وقت، حذف این کامنت ها را کافی ندانسته و از سایت رویش نیوز به مراجع قانونی به خاطر نشر اکاذیب شکایت کرد.

پس از شکایت شهرداری مسئولان رویش نیوز نیز اظهارات خود را به بازپرس پرونده ارائه دادند و پس از آن قرار بر رسیدگی به پرونده در دادگاه شد. اما اتفاق جالبی که این جا افتاد این بود که زمان دادگاه به مدیر مسئول رویش نیوز ابلاغ نشد و دادگاه بدون حضور خوانده برگزار شد و حکم اولیه مبنی بر جریمه یک میلیون تومانی صادر شد.

با تغییر شهردار، گرچه دایره حقوقی شهرداری شکایت خود را از رویش نیوز پس گرفت، اما شاکیان ابتدائی مدعی شدند که شکایت حقیقی بوده و نه حقوقی.

پس از صدور این حکم رویش نیوز از دادگاه تقاضای تجدید نظر کرد. روند زمان بر تجدید نظر نیز انجام شد و در نهایت دادگاه حکم به تبرئه رویش نیوز از اتهامات وارده در این پرونده داد. حکمی که روز گذشته ابلاغ شد. نکته جالب توجه در رأی دادگاه اشاره به این است که در دادگاه اولیه تشریفات قانونی بدرستی رعایت نشده است. در نهایت طبق حکم دادگاه تجدیدنظر گرچه تشریفات قانونی در برگزاری جلسه دادگاه به دلایلی که بر ما هم پوشیده رعایت نشده و همچنین شهرداری هم رضایت خود را نسبت به این پرونده اعلام کرده اما رویش نیوز از اساس از این اتهام تبرئه شده است.

درپایان توجه مخاطبان رویش نیوز را به حکم دادگاه تجدیدنظر در رابطه با این پرونده جلب می‌کنیم:

نظرات (12)

 1. وکیلی 1395/07/29 18:56

  آقا حسین کمیلی اگه سقاییان شکایتش رو پس نمیگرفت که شما باید دست تو جیب مبارک میکردی.خیلی واضح تو حکم صادره بیان شده. اگه یکی فقط یک ذره از مسائل حقوقی آگاهی داشته باشه به ماجرا پی میبره.

 2. محمدی 1395/07/30 05:46

  وقتی شهردار شاکی رضایت بلاقید داده خب پرونده مختومه میشه ... دیگه تجدید نظر خواهی معنی نداره. نشون میده شما از سال ۹۴ تا حالا الکی تقلا می کنید. کاش شهامت داشتید و آن موقع که افراد مختلفی رو می فرستادید که واسطه بشوند تا رضایت شهردار سابق را جلب کنند هم پوشش رسانه ای می دادید.

 3. عباس نظری 1395/07/30 07:32

  سقاییان نژاد کجایی که یادت بخیر اخیرا در سازمان ورزس شهرداری توسط مسسولین امر که شامل یک خانم دکنر و یک آقای مهندس میباشند مقرر گردیده تخفیفات درمانگاه دندان پزشکی مربوط به سال ۹۴ توسط خود پرسنل پرداخت شود. در حالی که تا به حال این قانون در هیچ کجای شهرداری نبوده است. این یعنی یک زورگیری و اختلاس از نیروهای فقیر این سازمان. حالا سقاییان نژاد کجایی که یادت بخیر.

 4. مطلع 1395/07/30 10:50

  اولا رویش هیچ وقت هیچکسی رو نفرستاد وساطت. اونم پیش کی، سقاییان. زهی خیال باطل. دوما اقایون هرکاری تونستند کردند. از تهدید گرفته تا تشکیل دادگاهی که خود دادگاه تجدید نظر میگه اصلا اشتباه بوده روندش. ثالثا ایشون رضایت نداد، تیم جدید شهرداری شکایت شهرداری رو پس گرفت که اخرشم گفتن شخصی بوده شکایت و نه حقوقی. رابعا متن حکم رو بخونید: صرف نظر از پس گرفتن شکایت، اتهامی که به رویش زده بودند بی اساس بوده و رد شده. یه مقدار سوادتون رو ببرید بالا.

 5. امین 1395/07/30 21:46

  یعنی تیم سقائیان تمام تلاشش رو کرد که برنده دادگاه بشه ولی خدا رو شکر هنوز حق پیروزه کسایی هم که میان اینجا این کامنت ها رو میزارن، خودشون رو به خواب می زنند و نمیشه بیدارشون کرد

 6. امین 1395/07/30 21:50

  بهتره دوستان .... سر به جیب مراقبت فرو برده و از خدا به خاطر اقدامات 12 ساله طلب عفو کنند ضمنا آقای کمیلی عزیز در این مورد خیلی شرافتمندانه عمل کرد. خود من چندین مرتبه گفتم موضوع را رسانه ای کنید تا همه بدانند چه خبر است ولی ایشان خویشتن داری کردند. ضمنا بنده کاملا مطلع هستم که هیچ کسی را میانجی نکردند و بالعکس از آن طرف هی پیغام میآوردند که معذرت خواهی کنید و نامه عذرخواهی بنویسید تا شکایت را پس بگیریم. و در نهایت اینطور عدالت حاصل شد

 7. امین 1395/07/30 21:51

  ضمنا دوستان متوجه باشند: دادگاه به صراحت با بررسی موضوع اعلام حکم برائت کرده و ربطی به پس گرفتن شکایت شهرداری نداره چون شکایت رو شخصی پیگیری کرده بودند.

 8. س س 1395/08/01 10:29

  عوامل سابق رسانه ای شهرداری چه بیکار بودند که کامنت ها را می خواندند و از توش شکواییه تهیه می کردند اینهم از آزادی بیان و مهمتر از آن آزادی پس از بیان دوستان جام

افزودن نظر

captcha
 • پربیننده‌ترین
 • مطلب دیگری نیست