در شهرآورد اصفهان؛
پیروزی ذوب‌آهن در دربی اصفهان/ حاج‌صفی خداحافظی محرم را نیمه تمام گذاشت/ نویدکیا: می‌خواستم بروم تا نبردن‌ها گردنم نیفتد
شنبه 24 مهر 1395, 19:52

 

پنجاه و نهمین دربی نصف جهان در حالی به پایان رسید که بعد از یک نیمه سرد و کسل کننده دو تیم ذوب‌آهن و سپاهان پا به میدان نیمه دوم گذاشتند.

به گزارش رویش نیوز سپاهان در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم دروازه‌اش را باز شده دید تا کار طلایی‌پوشان برای ادامه کار کمی دشوار شود.

سپاهان که برای جبران گل به سمت دروازه ذوب حمله می‌کرد، این فرصت را به ذوبی‌ها می‌داد تا بروی ضدحملات دروازه سپاهان را تهدید کند و دقایقی پس از گل اول این فرصت را داشت تا به دومین گل نیز برسد اما با بی‌دقتی این توپ خراب شد.

عطش سپاهان برای رسیدن به گل و فرصت‌طلبی ذوبی‌ها در ضدحملات نیمه دوم را کمی زیباتر کرده بود.

ذوب‌آهن در نیمه دوم بازی را مدیریت کرد و توانست بازی خوب نیمه اولش را ادامه دهد و در این نیمه به دو گل برسد.

در دقایق پایانی تیم ذوب‌آهن این فرصت را داشت تا گل‌های بیشتری به ثمر برساند اما در دو صحنه پیاپی با عکس‌العمل‌های زیبا دروازه‌بان مواجه شدند و یک صحنه تک به تک را نیز مرتضی تبریزی خراب کرد.

اتفاقات بازی:

در دقیقه 48 جری بنگستون در شرایطی مشابه تک به تک توپ را به تیرک دروازه زد و در برگشت مرتضی تبریزی توپ را به گل تبدیل کرد تا اولین گل بازی در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم رقم بخورد.

در دقیقه 57 مهدی رجب‌زاده با خطا بروی میلاد سرلک اولین بازیکن ذوبی بود که در این بازی کارت زرد دریافت کرد.

در دقیقه 62 مهرداد محمدی جای خود را میر هادی میرجوان بازیکن جوان داد.

در دقیقه 72 نیز حسین پاپی به جای میلاد سرلک به میدان آمد.

دقیقه 78 مرتضی تبریزی بر روی اشتباه محرز لی اولیویرا دروازه‌بان سپاهان دومین گل ذوب‌آهن را به ثمر رساند؛ شجاع خلیل‌زاده پاس رو به عقب به دروازه‌بان داد و عدم کنترل مناسب دروازه‌بان سپاهان، فرصت را به مرتضی داد تا گل دوم را به ثمر برساند.

بالاخره در دقیقه 82 محرم نویدکیا به جای آرمین سهرابیان به میدان آمد.

اولین تعویض ذوب‌آهن در دقیقه 84 رقم خورد و جری بنگستون که عملکرد خوبی در میدان داشت، جای خود را به یاسر فیضی جوان داد.

در دقیقه 85 نیز مهدی رجب‌زاده جای خود را به محمدرضا عباسی داد.

در دقیقه 90 محمدرضا حسینی جای خود را به محمد ستاری داد.

در شرایطی که گفته می شد محرم در پایان این بازی از میادین فوتبال کنار خواهد رفت، با وجود آنکه در پایان مسابقه از او تجلیل به عمل آمد و مدیرعامل ذوب آهن هم برای قدردانی از او به کنار زمین آمد، اما یک تصمیم ناگهانی این خواست قبلی را با چالش مواجه کرد.

در این لحظه احسان حاج صفی با گرفتن دست نویدکیا او را با خود به رختکن برد تا مراسم خداحافظی اتفاق نیفتد و به قول گزارشگر اصفهانی محرم چهارگوشه زمین را نبوسید.

به نظر می رسد دخالت ناگهانی احسان حاج صفی ملی پوش سپاهان به این معناست که احتمالا تصمیم خداحافظی محرم نویدکیا به بعد موکول شده است.

 

حاج صفی در رختکن به نویدکیا چه گفت؟

نویدکیا که در تصمیمی بحث برانگیز پس از مدت ها کلنجار تصمیم به خداحافظی گرفته بود، در پایان مسابقه، در شرایطی که مراسم خداحافظی را پیش می برد با دخالت هم تیمی ها به رختکن برده شد تا این تصمیم شکل تازه ای به خود بگیرد.

بنابر شنیده ها حرف های احسان حاج صفی و تشویق محرم به ادامه بازی مهمترین علت تغییر برنامه اسطوره سپاهانی ها بوده است. جالب اینکه عبدالله ویسی سرمربی سپاهان در نشست مطبوعاتی اعتراض واضحی به کار حاج صفی کرد و گفت که همه خداحافظی می کنند و محرم هم از این موضوع مستثنی نیست. مساله ای که شاید فشار حاکم بر سرمربی سپاهانی ها را اثبات می کند.

 

مدیرعامل باشگاه سپاهان:محرم برای ما یک چالش نیست/ از تصمیم او شوکه‌ایم

محسن طاهری پس از شکست 2 بر صفر سپاهان در شهرآورد فوتبال اصفهان در جمع خبرنگاران در مورد اینکه آیا محرم نویدکیا خداحافظی کرد یا خیر و اینکه این موضوع به چالشی برای مدیریت باشگاه سپاهان تبدیل شده است اظهار داشت: ما به هیچ عنوان محرم را یک چالش نمی‌دانیم و وقتی صبح امروز شنیدیم که او قصد خداحافظی دارد خودمان هم شوکه شدیم.
وی افزود: من با او صحبت کردم و پرسیدم چرا حالا و در این شرایط قصد خداحافظی داری که جواب داد دوست دارم وقتی در اصفهان هستم خداحافظی کنم و خود ما هم نمی‌دانیم تکلیف خداحافظی او چه شد.
طاهری با بیان اینکه بعد از مسابقه هنوز فرصت صحبت با نویدکیا را پیدا نکرده است، در مورد عملکرد عبدالله ویسی گفت: شما بحث از رکورد می‌کنید در حالی که هم رکورد پرسپولیس و بیرانوند را شکستیم. تیم رو به جلو کار می‌کند و تیم ما جوان است و امیدواریم که در آینده تیم خوب و جنگنده‌تری داشته باشیم.
 

نویدکیا: می‌خواستم بروم تا نبردن‌ها گردنم نیفتد

نویدکیا گفت: با داشتن 35 سال سن احساس کردم دیگر کافی است و وقت خداحافظی. خصوصا در ناحیه زانو احساس درد زیاد دارم و فکر می کردم که هم به خاطر سن و سال و هم به خاطر وضعیت جسمانی موقع خوبی برای خداحافظی باشد که البته این اتفاق نیفتاد. امروز احسان، حسین پاپی و سایر بازیکنان به من گفتند که نمی‌گذاریم این کار صورت گیرد اما به نظرم کار زشتی صورت گرفت. واقعیت این است که دلم می‌خواست این اتفاق بیفتد و یک جای خالی برای تیم درست شود و نیم‌فصل بازیکن جذب شود و همه شرایط برای تیم و من مهیا نبود. بالاخره انسان درباره برخی چیزها فکر می‌کند و برنامه‌ریزی می‌کند و دوست دارد آنگونه که می‌خواهد رقم بخورد و ای کاش بچه‌ها به نظر من احترام می‌گذاشتند و اجازه می‌دادند کاری که باید را انجام دهم.

نویدکیا ادامه داد: دلم می‌خواست که این خداحافظی جلوی ذوب‌آهن باشد اما خداحافظی یک بازیکن کاری به برد یا باخت ندارد و وقتی تصمیم می‌گیرد باید به آن احترام گذاشت. شاید من در هر بازی که تصمیم به خداحافظی گرفتم، تیم به پیروزی نرسد و حالا من نباید خداحافظی کنم؟! من همه هماهنگی‌های لازم را با سرمربی و سایر مسئولان انجام دادم و از قبل این صحبت‌ها را نکردیم تا شرایط به هم نریزد و قرار بود امروز بعد از بازی این کار انجام شود. متأسفانه بچه‌های تیم، کار زشتی انجام دادند و مانع خداحافظی من شدند.
 
نویدکیا وقتی با این سوال خبرنگاران که راجع به حضورت در برنامه نود صحبت کن مواجه شد اینطور جواب داد: من وقتی در این برنامه حضور پیدا کردم اصلا آقای فردوسی پور نگذاشت من حرف بزنم و تمام وقت داشت با لپ تاپش بازی می کرد.
 
خبرنگاران از او پرسیدند برنامه نود مستقیما از حضور برای شما دعوت کرد که نویدکیا پاسخ داد: نخیر. یک رابط این وسط بود و او از من خواست تا در این برنامه حاضر شوم اما آقای فردوسی پور به حرف های من گوش نمی کرد و امکان صحبت به من نداد.


 نویدکیا دوباره درباره خداحافظی اش مورد سوال قرار گرفت و اینگونه گفت: آقای ویسی نسبت به این وضعیت گلایه مند بود و من هم تاکید داشتم خداحافظی بکنم تا نبردن های تیم در بازی های آینده به گردن من نیفتد. من به او حق می‌دهم و ممکن است که او راست بگوید زیرا من امروز صبح با او و بازیکنان صحبت کردم اما این اتفاق نیفتاد و باید منتظر آینده بمانم.


کاپیتان سپاهان درباره اینکه چرا اول فصل این تصمیمش را اعلام نکرد، گفت: آمدن من در ابتدای فصل نیز به خاطر هواداران سپاهان بود و نمی‌خواستم فوتبال بازی کنم و خودم را نشان دهم تا به تیم ملی بروم بلکه فقط به خاطر هواداران تیم به سپاهان برگشتم اما شرایط جسمانی من ایده‌آل نیست.


نویدکیا درباره اینکه آیا فردا در تمرین تیم شرکت می‌کند یا خیر، خاطرنشان کرد: من خودم هم گیج هستم و باید ببینم فردا بر سر تمرین چه می‌گذرد.


وی پیرامون اینکه قرار است در ادامه در کادر فنی یا مدیریت باشگاه حضور داشته باشد، اظهار داشت: خیر. اینها به آینده تعلق دارد و من نمی‌دانم در آینده چه اتفاقی صورت می‌گیرد و درباره‌اش صحبت نمی‌کنم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.