به گزارش رویش نیوز، مجمع فرهنگی اسلامی شهید دکتر مفتح طبق سنت هر ساله خود دهه اول محرم الحرام را زیر خیمه حسینی به عزای سرور و سالار شهیدان می نشیند.این مجموعه امسال نیز با موضوع (خانواده) از دهه اول محرم عزاداری و ادای احترام خود را به حضرت اباعبدالله الحسین آغاز کرده است.حجت السلام انصاری ده شب اول را با موضوع خانواده سپری کرده و حضرت آیت الله حائری شیرازی ده شب دوم را با همین موضوع ادامه خواهند داد.

همچنین شب قبل یعنی شب ششم محرم الحرام 1438 این مجموعه میهمان شهیدی از شهدای دفاع مقدس با نام احمدرضا شریفیان بود.

در ابتدا با ورود شهید به خیمه حسینی هیئت ام الحسنین، مردم به استقبال شهید آمده و اورا به داخل خیمه راهی کردند. سپس قرائت قرآن بهصورت جمعی با حضور این شهید صورت گرفت.

شهید احمدرضا شریفیان میزبان روضه حضرت اباعبدالله نیز بود و در روضه شش ماهه حضرت اباعبدالله نیز حضور داشته و همچون گذشته برای شش ماهه امام حسین اشک ریخت و بعد از آن این هیئت را ترک کرده تا به هیئت دیگری نیز سر بزند.

همچنین مجمع فرهنگی اسلامی شهید دکتر مفتح از 5 شب دوم روضه خود از شاعران آئینی استان دعوت کرده تا به این خیمه آمده و برای حضرت ارباب سروده های خود را تقدیم محضر ایشان فرمایند.

شب قبل مجید گلدار شاعر جوان و با تجربه استان میهمان این خیمه بود و ادای احترام خود را به امام حسین (ع) انجام داد.

آیت الله حائری شیرازی نیز از 5 شب دوم این روضه میهمان خیمه حسینی هستند تا با موضوع خانواده سخنان شیوا و کاربردی خود را خدمت مردم عزیز و عزادارن حسینی ارائه دهند.

ایشان شب گذشته در ابتدای سخنان خود به چرایی همراهی خانواده حضرت اباعبدالله با ایشان در کربلا پرداخت و سپس نقش خانواده را در امروزه را با این مثال تکمیل کرد.

آیت الله حائری در 4 شب باقی مانده نیز با همین موضوع بیانات خود را خدمت عزادارن حضرت اباعبدالله تقدیم خواهند کرد.

 

افزودن نظر

captcha