شهرک"انتخاب"، شهرکی بدون امکانات
دوشنبه 12 مهر 1395, 15:40

 

شهرک انتخاب که ۲ سال از زمان افتتاح آن می‌گذرد با مشکلات بسیاری روبرو است که سبب نارضایتی ساکنان آن شده است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، شهرک انتخاب اصفهان 2 سال پیش افتتاح شد و خانواده‌های زیادی در این شهرک زندگی می‌کنند، این شهرک که در مسیر شاهین شهر به اصفهان قرار دارد با مشکلاتی روبه‌رو است که سبب نارضایتی ساکنان آن شده است.

عدم وجود خط اتوبوسرانی مستقیم به اصفهان یکی از مشکلات ساکنان این شهرک است. ساکنان شهرک انتخاب برای سفر به اصفهان باید ابتدا به شاهین‌شهر رفته و پس از آن با اتوبوس‌های شاهین‌شهر راهی اصفهان شوند. همچنین عدم وجود خط تاکسی برای اصفهان و شاهین‌شهر نیز یکی از مشکلات دیگر ساکنان شهرک انتخاب است.

همچنین نبود خطوط تلفن برای این شهرک سبب شده که ساکنان این منطقه استفاده از اینترنت خانگی را نیز از دست بدهند. در این راستا پیگیری‌های بسیاری از طرف ساکنان شهرک برای اتصال خطوط تلفن انجام شده که به‌گفته آن‌ها بی‌فایده بوده است.

وجود تلفن در خانه‌ها و مجتمع‌های این شهرک امری ضروری است و در صورت عدم وجود تلفن جدا از ایجاد هزینه‌‌های اضافی می‌تواند در اطلاع‌رسانی به نهادهای اورژانسی در زمان‌های وقوع حادثه نیز سبب ایجاد مشکلاتی شود.

بعد از 2 سال هنوز تلفن خانگی نداریم

یکی از ساکنان شهرک انتخاب در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسینم پیرامون عدم وجود خط تلفن در این شهرک، گفت: از سال 93 در این شهرک ساکن هستیم و از همان ابتدا تلاش‌های زیادی را انجام دادیم که خطوط تلفن این منطقه وصل شود اما از اتصال تلفن خانگی در این شهرک خبری نبوده است. هر چند وقت یکبار که به مسئولان مراجعه می‌کنیم به ما گفته می‌شود که اتصال در دست اقدام است ولی پس از 2 سال هنوز تلفن خانگی نداریم.

وی افزود: اکنون روستاها نیز از تلفن خانگی استفاده می‌کنند ولی متاسفانه پس از 2 سال زندگی در این شهرک هنوز خطوط تلفن را برای ما متصل نکرده‌اند، اکنون که تلفن نداریم هزینه تلفن‌های همراه ما بسیار زیاد است و در 2 سال گذشته شاید بیش از 2 برابر سال‌های گذشته هزینه تلفن همراه پرداخت کرده‌ایم.

این ساکن شهرک انتخاب بیان کرد: در این شهرک تعداد زیادی خانواده زندگی می‌کنند و عدم توجه به این موضوع بسیار ما  را متعجب می‌کند، هر زمانی که برای اتصال خطوط تلفن مراجعه کردیم به ما گفته‌اند که در دستور کار است اما نمی‌دانیم که چرا موضوعی که در این حد اهمیت دارد مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.

وی با اشاره به عدم وجود فضای سبز در این شهرک خاطرنشان کرد: متاسفانه مدت بسیار طولانی است که در قسمتی از شهرک منطقه‌ای را برای ایجاد فضای سبز ایجاد کرده‌اند اما متاسفانه هیچ اقدامی برای احداث این فضا صورت نگرفته است. امیدوار بودیم که تا قبل از شروع فصل تابستان فضای بازی برای کودکان همراه با این فضای سبز احداث شود که چنین اتفاقی نیفتاد.

مسئولان می‌گویند کابل تلفن‌ها را گم کرده‌اند!

فرزانه. ش نیز در گفت‌وگو با تسنیم پیرامون مشکلات به وجود آمده در عدم اتصال تلفن در شهرک انتخاب گفت: نبود تلفن ثابت در این شهرک سبب شده که ما فقط از تلفن‌های همراه خود برای ارتباط با دوستان و آشنایان‌مان استفاده کنیم، شغل من به گونه‌ای است که باید تلفن در خانه داشته باشم و اکنون که تلفن ثابت وجود ندارد مجبور به استفاده از تلفن همراه هستم که سبب افزایش هزینه‌ها شده است. اینترنت پرسرعت نیز اکنون برای ما وجود ندارد و باید از اینترنت‌های تلفن‌های همراه خود استفاده کنیم.

وی از تلاش ساکنان این شهرک برای برطرف شدن مشکلات خبر داد و افزود: سال گذشته زمانی که به مسئولان مراجه می‌کردیم؛ عنوان می‌کردند که به دلیل وجود تحریم‌ها مشکلاتی به وجود آمده و امکان اتصال تلفن برای مجتمع‌ها وجود ندارد.

این شهروند شهرک انتخاب گفت: این بار هنگامی که به مسئولان مربوط مراجعه می‌کنیم در پاسخ به ما می‌گویند کابل‌ها برای اتصال تلفن در مجتمع‌ها نصب شده است اما برای اتصال این کابل‌ها را گم کرده‌ایم!

وی با بیان اینکه در حوزه مخابرات شاهین شهر، فقط شهرک انتخاب است که از تلفن برخوردار نیست، گفت: آنچه که بسیار ما را متعجب می‌کند این است که می‌گویند کابل‌های اتصال تلفن همراه را گم کرده‌ایم، یعنی مسئول اجرای این پروژه اصلا صلاحیت کار نداشته است. مگر کابل‌های اتصال تلفن چیز کوچک و یا بی‌اهمیتی است که گم شده باشد.

فرزانه. ش ادامه داد: شاید نبود تلفن در چند ماه نخست افتتاح شهرک انتخاب آن قدر اهمیت نداشت زیرا چنین مشکلاتی در شهرک‌های نوساز وجود دارد ولی پس از گذشت 2 سال دیگر برای ما هیچ دلیلی قابل قبول نیست.

خط تاکسی و اتوبوس در شهرک انتخاب وجود ندارد

پیمان. ص نیز یکی از ساکنان شهرک انتخاب با بیان اینکه از این شهرک تا اصفهان خط اتوبوس و تاکسی وجود ندارد، گفت: در صورتی که خودروی شخصی نداشته و بخواهیم به اصفهان برویم باید با اتوبوس به شاهین شهر رفته و سپس با اتوبوس‌های شاهین‌شهر راهی اصفهان شویم، این در صورتی است که باید حدود 20 تا 30 دقیقه منتظر اتوبوس‌ها باشیم. متاسفانه از شهرک انتخاب برای شاهین‌شهر هم خط تاکسی وجود ندارد و این بسیار بد است چراکه اتوبوس‌ها تأخیر دارند و عدم حضور تاکسی نیز مشکلات ما را بسیار زیاد کرده است.

وی افزود: فاصله زمانی شهرک انتخاب تا اصفهان حدود 30 دقیقه است ولی به دلیل نداشتن خط مستقیم اتوبوس باید این مسیر را نزدیک به یک ساعت طی کنیم. بسیاری از افرادی که در این شهرک زندگی می‌کنند هفته‌ای چند بار به اصفهان می‌روند و حتما باید با وسیله شخصی رفت‌و‌آمد داشته باشند یعنی در صورتی که خودروی شخصی ما خراب باشد رفتن به اصفهان با مشکل دیر آمدن اتوبوس و وقت طولانی همراه است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.