افتتاح ۲۴۷۵ واحد مسکن مهر
یکشنبه 11 مهر 1395, 13:50

 

با حضور دکتر رسول زرگرپور و محسن نریمان ۱۷۸۰ واحد مسکن مهر در شهر جدید بهارستان، ۴۹۵ واحد در شهر جدید فولادشهر و ۲۰۰ واحد مسکن مهر در شهر جدید مجلسی و ۳ باب مدرسه در شهر جدید بهارستان به طور همزمان افتتاح گردید. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در آئین افتتاح ۱۷۸۰ واحد مسکن مهر به همراه سه باب مدرسه که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در امور شهرهای جدید کشور در شهر جدید بهارستان اظهارداشت: امسال ماه محرم در استان اصفهان رنگ و بوی دیگری خواهد داشت؛ زیرا با آمدن بیرق مطهر و پرچم اباعبدالله الحسن(ع) به اصفهان، محرمی با معنویت و شکوه بیشتری خواهیم داشت.

وی در ادامه افزود: همان گونه که ریاست محترم جمهور و سایر مسئولین ازابتدای دولت تدبیر و امید اعلام نمودند ، تکمیل واحدهای نیمه تمام مسکن مهر و انجام خدمات زیر بنایی و رو بنایی در تعهد ماست باید تمام واحدهای مسکونی در این دولت و تا پایان سال در استان اصفهان به اتمام برسانیم و تمام کسری ها را برطرف نماییم.

رسول زرگرپور با بیان اینکه در استان اصفهان باید ۲۱۰ هزار واحد به اتمام برسد، تصریح کرد: ۱۶۰ هزار واحد آن شهری و ۵۰ هزار واحد روستایی است.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه پس از گذشت سه سال از عمر دولت یازدهم، تنها ۱۲ هزار واحد مسکن مهر در اصفهان باقی مانده است، گفت: در استان اصفهان از ۲۱۰ هزار مسکن مهر ، تا کنون ۹۶ درصد به متقاضیان واگذار گردیده است و تکمیل این تعداد از واحدهای مسکن مهر، یک شاخص ارزیابی مثبت پایبندی دولت به وعده‌هایش بشمار می‌رود.

زرگرپور با اشاره به اینکه به دلیل نبود برنامه‌ریزی‌های کامل در مسکن‌های مهر قبلی مشکلاتی وجود داشت، افزود: در بعضی از نقاط این واحدها هنوز کم و کاستی‌هایی وجود دارد که ماهم آن‌ها را انکار نمی‌کنیم.

استاندار اصفهان اظهارداشت: مسکن مهر در شهرهای جدید با توجه به اینکه با ساختار و نظام خود کار می‌کنند، از کیفیت بالاتری نسبت به دیگر مسکن‌های مهر برخوردار هستند و با تمام خدمات زیربنایی و روبنایی استاندارد ساخته شده‌اند و قابل مقایسه با مسکن‌های دیگر نقاط نیست.

زرگرپور تصریح کرد: این خصوصیات خوب مسکن مهر در شهرهای جدید است که این واحدها را از دیگر واحدها حتی از واحدهای نقاط پرجمعیت، متمایز می‌سازد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در امور شهرهای جدید کشور نیز در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات استاندار اصفهان، اظهارداشت: دولت خدمات روبنایی و زیربنایی را از حقوق شهروندان می داند و متعهد است که این خدمات را فراهم نماییم.

محسن نریمان تصریح نمود: همواره در تلاشیم تا در کنار افتتاح واحدهای مسکن مهر، افتتاح‌های دیگری هم داشته باشیم که امروز در شهر جدید بهارستان سه باب مدرسه در کنار واحدهای مسکن مهر افتتاح شد و می توانیم در این زمینه از تجربیات استان اصفهان برای سایر شهرهای کشور نیز استفاده نماییم.

گفتنی است صبح امروز استاندار اصفهان در بدو ورود به شهر جدید بهارستان ، با حضور در گلزار شهدای این شهر ، ضمن ادای احترام به شهیدان والامقام ، کلنگ بنای جدید یادمان شهدای گمنام این شهر را با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و پانصد میلیون ریال بر زمین زد.

مدرسه ی ۱۸ کلاسه ی حجاب با زیربنای ۱۹۶۵ متر مربع و ۱۷ میلیارد ریال اعتبار، مدرسه ی ۱۲ کلاسه ی بهشت با زیر بنای ۲۹۱۷ متر مربع و ۱۸ میلیارد ریال اعتبار و مدرسه ی ۱۲ کلاسه ی حکیم فردوسی با زیربنای ۲ هزار متر مربع واعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد ریال از جمله مدارسی بودند که امروز در شهر جدید بهارستان افتتاح شدند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.