خواهرخواندگی‌ دانشگاه‌‌های اصفهان وسئول
شنبه 10 مهر 1395, 22:09

 

در سفر وزیر علوم ایران و هیئت همراه به کره جنوبی، دانشگاه اصفهان و دانشگاه سئول با یکدیگر پیمان خواهرخواندگی امضا کردند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت علوم؛ با امضای این تفاهم نامه، فعالیت‌های مشترک این دو مرکز علمی در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، تحقیقات، تبادل استاد و دانشجو از این پس شتاب و رشد بیشتری به خود می‌گیرد.

در مراسم امضای این یادداشت تفاهم که به امضای دکتر هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان و سونگ نوک این رئیس دانشگاه سئول رسید، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکترحسن طاهریان سفیر ایران در کره جنوبی، دکترحسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و دکتریوسف حجت رایزن علمی وزارت علوم در شرق آسیا نیز حضور داشتند.

بر اساس این تفاهمنامه دو مرکز دانشگاهی توافق کردند که همکاری‌های خود را در زمینه تبادل دانشجو و استاد افزایش دهند و نسبت به برگزاری کنفرانس‌ها، همایش‌ها و نیز انجام طرح‌های تحقیقاتی مشترک مبادرت ورزند.

اعطای بورسیه تحصیلی، ایجاد کرسی زبان و ادبیات در دانشگاه‌های یکدیگر، ایجاد فرصت‌های مطالعاتی، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک علمی، تحقیقاتی و فناوری، از دیگر موارد مورد تاکید طرفین در توافقنامه یاد شده است.

همچنین پس از امضای این یادداشت تفاهم، دو طرف دیدگاه‌های خود را در خصوص چگونگی گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی بویژه در زمینه تحقیقاتی اعلام کردند و با تاکید بر تقویت هر چه بیشتر تعاملات فی مابین، خواستار تبادل تجربیات دو کشور در خصوص طرح‌های پژوهشی و فناوری شدند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.