علت رکود حاکم بر کشور ازنظر انصاری
پنجشنبه 08 مهر 1395, 12:48

 

معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: رکود حاکم بر کشور به دلیل وضعیت کشورهای منطقه و وجود ناامنی و وضعیت اقتصادی این کشورها و عدم پذیرش کالاها است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام مجید انصاری عصر دیروز در جلسه شورای اداری شهرستان آبیک که در سالن آمفی‌تئاتر شهید آوینی فرهنگسرای باران این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در سفر هیأت دولت به استان قزوین، بیش از 900 میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های عمرانی این استان به تصویب رسیده است.

وی افزود: علاوه بر میزان اعتبار مصوب مذکور برای بخش‌های غیردولتی هم اعتبار به تصویب رسیده که فردا در جلسه استان قزوین تعیین می‌شود گرچه این موضوع خارج حوزه دولت بوده اما برای حمایت و پشتیبانی اقدام به این امر کرده است.

معاون حقوقی رئیس‌ جمهور ادامه داد: گرچه سفر به استان قزوین با تأخیر انجام شده ولی شاید مصلحت این بوده چراکه دست دولت بازتر شده و در آینده با اجرایی شدن مصوبات، وضعیت این استان بهبود می‌یابد.

انصاری اضافه کرد: استان قزوین با توجه به نزدیکی به پایتخت در زمینه‌های مختلف از ظرفیت بالایی برخوردار است و می‌تواند بخشی از باز سنگین کشور را به دوش بکشد که همین طور هم است.

وی خاطرنشان کرد: استان قزوین می‌تواند در صنعت فناورانه و کم‌مصرف در زمینه آب و حرکت برای توسعه اشتغال نقش بسزایی ایفا کند.

معاون حقوقی رئیس‌ جمهور بیان کرد: در زمینه اشتغال سرمایه‌گذاری باید در محیط آرام صورت گیرد چراکه سرمایه‌گذاری آهوی تیزپایی است که تبلیغات روانی و نبود فضای آرام آن را فرار می‌دهد.

انصاری بحران آب را واقعی ذکر کرد و افزود: دولت در زمینه مقابله با بحران آب دو برنامه درازمدت و طولانی را در دستور کار قرار داده؛ نخست مهار آب‌های مرزی و اختصاص اعتبار از صندوق توسعه ملی با کسب مجوز از مقام معظم رهبری و ارتقای سطح بهره‌وری آب با استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری است.

وی بازیافت و بازچرخانی آب در درون شهرهایی که با مشکل آب مواجه هستند را ضروری عنوان کرد و ادامه داد: شهری که با مشکل آب مواجه است قطره‌ای از آب آن نباید به هدر برود و اگر نیاز باشد باید چهار تا پنج بار بازیافت شود.

معاون حقوقی رئیس‌ جمهور اضافه کرد: دولت توسعه صنعت و استقرار جمعیت در سواحل جنوبی را در دستور و برنامه درازمدت خود قرار داده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: با هدف روان‌سازی و بهبود مدیریت کشور بازسازی و بهسازی نظام مدیریتی فرسوده دیوان‌سالار در دستور کار دولت قرار گرفته است.

معاون حقوقی رئیس‌ جمهور بیان کرد: برخی لوایح قانونی برای بهبود مدیریت کشور نیاز بود که آماده شده است.

انصاری افزود: برای روان‌سازی مدیریت کشور، مقرر شده هر استان یک وزیر پشتیبان داشته باشد که احتمال دارد یک یا دو استان به یک وزیر واگذار شود.

وی ادامه داد: با حضور وزرا در استان‌ها، به مدیران کل استان‌ها اختیارات اعطا می‌شود و هر ماه وزیر پشتیبان به استان سفر کرده و مسائل و مشکلات آن‌ها بررسی و حل می‌شود.

این مسؤول اضافه کرد: منشور حقوق شهروندی به زودی منتشر می‌شود و در تمام ادارات به مرحله اجرا درمی‌آید.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: وجود قدری رکود در کشور به دلیل وضعیت کشورهای منطقه و وجود ناامنی و وضعیت اقتصادی این کشورها و عدم پذیرش کالاها است.

انصاری تصریح کرد: ایران اسلامی امروز به عنوان کشور مقتدر در دنیا مطرح است و به نام تروریزم در دنیا گفته نمی‌شود.

وی افزود: ایران اسلامی در پرتو لطف الهی، انسجام ملی، حاکمیت وحدت، روح امام و شهدا، وجود ولایت فقیه، ارتباط دولت و مردم بسیار درخشان بوده و هر روز در حال شکوفاتر شدن است.

این مقام مسؤول ادامه داد: به عنوان فردی مطلع شهادت می‌دهم که کشور در بستر هموار توسعه متوازن و شتابان قرار گرفته است.

معاون حقوقی رئیس‌ جمهور اضافه کرد: اگر سیاست خارجی اولویت نخست است و ساماندهی برجام و دیپلماسی فعال شده به دلیل شناخت بازارهای جهانی است چراکه اقتصاد پویا بدون پیوند با اقتصاد جهانی امکان‌پذیر نیست که در اقتصاد مقاومتی هم در 11 مورد به معاملات جهانی اشاره شده است.

رفع امضاهای طلایی فسادزا/ تشکیل 2500 شرکت دانش‌بنیان در کشور

معاون حقوقی رئیس‌ جمهور گفت: دولت در صدد روان‌سازی چرخه امور کشور، بهبود فضای کسب و کار و رفع امضاهای طلایی فسادزا است.

حجت‌الاسلام مجید انصاری در جمع قشرهای مختلف مردم شهرستان آبیک که صبح امروز در سالن آمفی‌تئاتر شهید آوینی این شهرستان اظهار داشت: استقبال با شور و شوق و امید مردم استان قزوین از رئیس جمهور نمایش پیوند مردم و نظام است که سبب عصبانیت و یأس دشمنان می‌شود.

وی افزود: دشمن درصدد القای دوگانگی و چنددستگی در کشور، تبلیغات مسموم، ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه و شکاف بین دولت و ملت است تا بتوانند به اهداف شوم خود دست یابد.

معاون حقوقی رئیس‌ جمهور با اشاره به رابطه معنوی بین مردم و رهبری و ارکان نظام ادامه داد: با وحدت اجتماعی انسجام ملی و اعتماد بین مردم و مسؤولان می‌توان در تقویت و قدرت انقلاب گام برداشت.

انصاری اضافه کرد: هر روزِ انقلاب نمایشی از تحقق وعده خلل ناپذیر الهی «ان تنصرالله ینصرکم» است که تریبون‌داران، آموزگاران و نویسندگان بازخوانی تاریخ انقلاب را باید برای نسل جوان امروز و فردا تبیین کنند.

وی با اشاره به جنگ تحمیلی و پشتیبانی مالی 70 میلیارد دلاری کشورهای مرتجع منطقه خاطرنشان کرد: ملت ایران با دست خالی در برابر رژیم بعثی ایستادگی کرد و با قدرت خود به پیروزی رسید.

معاون حقوقی رئیس ‌جمهور با بیان اینکه کشور ما دارای ثبات و امنیت بوده و از کشورهای اروپایی امن‌تر است، بیان کرد: امروز فرانسه در هراس از داعش و آلمان، انگلیس و آمریکا در هراس از جریان تروریستی به سر می‌برد.

انصاری ایران اسلامی را کانون امنیت در منطقه دانست و افزود: امروز دشمنان نمی‌خواهند بپذیرند ایران پایگاه ثبات و امنیت منطقه است، گرچه آمریکا هم نمی‌خواهد ایران در سوریه نقش‌آفرین باشد.

وی ادامه داد: ترور 17 هزار شهید ایران اسلامی از سوی منافقان، جنایتی است که اگر با آب دریا بشویند، پاک نمی‌شود.

معاون حقوقی رئیس ‌جمهور اضافه کرد: اگر تصور شود بیان موفقیت‌های دولت مربوط به جناح سیاسی یا شخص رئیس جمهور است، نگاه کودکانه محسوب می‌شود و رقابت‌های کودکانه رسانه و سیاسی که عظمت ملت را نادیده می‌گیرند، جای تأسف دارد.

انصاری خاطرنشان کرد: از بحران فزاینده تورم خطرناک 44 درصد به تورم تک رقمی و حدود 9 درصد رسیده‌ایم که معجزه بزرگی است؛ این کاهش تورم به معنای ارزان شدن نیست بلکه کاهش سرعت گرانی و مهار اسب سرکش خطرناک تورم بوده است.

وی تصریح کرد: امسال برای نخستین بار تراز بازرگانی به غیر از محاسبات نفتی مثبت شد و صادرات غیر منفی بر واردات پیشی گرفت.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور عزم دولت برای مبارزه با قاچاق و فساد را جدی عنوان کرد و افزود: میزان قاچاق کشور از حدود 25 میلیارد دلار به زیر 15 میلیارد دلار رسیده است.

انصاری ادامه داد: با پایش کالاهای وارداتی و صادراتی، ریشه قاچاق ریشه‌ای خشکانده می‌شود.

وی اضافه کرد: اگر در زمینه قاچاق کارشکنی وجود دارد به این دلیل است که برخی به بهانه تحریم، دور زدن  و سوءاستفاده از آن، میلیاردها تومان سود برده که سبب شده پرونده‌های فساد عظیمی در این زمینه ایجاد شود.

معاون حقوقی رئیس‌ جمهور خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد با علت است، چراکه مبارزه با معلول هیچگاه پیروز نمی‌شود.

انصاری بیان کرد: دولت در صدد روان‌سازی چرخه امور کشور، بهبود فضای کسب و کار و رفع امضاهای طلایی فسادزا است.

وی افزود: دولت در شرایط سخت مالی، بدهی خود را به سیستم بانکی پرداخت کرده تا توانمند شده و بتوانند با اهدای تسهیلات کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی رفع شود.

معاون حقوقی رئیس‌ جمهور ادامه داد: 2 هزار و 500 شرکت دانش‌بنیان از سوی دولت و به همت جوانان فارغ‌التحصیل کشور در عرصه‌های مختلف شکل گرفته است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.