نظر نزدیکان احمدی نژاد درباره کاندیداتوری رییس جمهور سابق
پنجشنبه 01 مهر 1395, 13:07

 

تب و تاب انتخابات ۹۶، گریبانگیر فضای مجازی شده است تا جایی که خبرهایی فراوان درباره فعالیت‌های انتخاباتی برخی افراد منتشر می‌شود، اما جنجالی‌ترین خبرها درباره حضور آقای احمدی‌نژاد در انتخابات و سفرهای استانی است که از چند ماه پیش برای سازماندهی هواداران در استان‌های گوناگون شروع شده است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از الف، اخیراً اخبار قطعی درباره نهی رییس جمهور سابق از حضور در انتخابات منتشر شده است اما تاکنون اطرافیان و مشاوران وی حاضر به اظهار نظر نشده‌اند و با استراتژی سکوت ترجیح می‌دهند سخنی درباره وضعیت رییس فعلی‌شان نگویند.

نخستین زنگ منتفی شدن نامزدی احمدی نژاد توسط عباس امیری فرد به صدا در آمد. وی از روحانیون نزدیک به رییس جمهور سابق و از طرفداران اسفندیار رحیم مشایی است که با دفتر رییس دولت دهم ارتباط زیادی دارد و حتی به دلیل همین نزدیکی مسوولیت شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری به او سپرده شد.

وی در پیام تلگرامی‌اش نوشته بود: «سلام دوستان، طبق خبر موثقی که دارم کلاً کاندیدا شدن احمدی‌نژاد منتفی است و طبق نظر ارشادی یکی از مقامات عالیرتبه نظام مقدس جمهوری اسلامی، سفر استانی هم به صلاح نیست و طبق خبر موثق دقیقی که دارم سفر استانی گرگان هم آخرین سفر استانی و بنا بر اخبار غیررسمی ۱۰ نفر از اعضای محترم شورای نگهبان در جلسه غیر رسمی که داشته‌اند نظرشان رد صلاحیت بوده است و فقط ۲ نفر موافق وی بودند.»

عباس امیری فر که خبر ردصلاحیت و نیامدن احمدی‌نژاد را تأیید کرده بود، بعد از فشار طرفداران رئیس دولت سابق با انتشار مطلبی دیگر تاکید کرد که صرفاً نظر خود را با توجه به اخبار کسب شده بیان کرده و سخنگوی احمدی نژاد نیست.

احمدی نژاد توصیه منع حضورش را پذیرا ست
سید محمد حسینی وزیر ارشاد دولت دهم درباره حضور رییس این دولت در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ گفت: تا کنون آقای احمدی نژاد کاندیداتوری خود در انتخابات سال ۹۶ را اعلام نکرده است و در برابر این سؤال که آیا سخنرانی‌ها و سفرهایش زمینه ساز حضور در انتخابات است، با نفی این مسأله پاسخ داده است که با مشورت رهبر معظم انقلاب صرفاً به تبیین گفتمان انقلاب ،امام و رهبری می‌پردازد.

وی همچنین درباره توصیه یک مقام عالیرتبه نظام به احمدی نژاد درباره عدم حضور در انتخابات، افزود: ظاهراً آقای احمدی‌نژاد بامقامات عالی کشور گفت‌وگو و درباره کاندیداتوری خود استمزاج کرده است و اگر ورود وی را به صلاح کشور ندانسته‌اند چون در شرایط خاصی به سر می‌بریم و چه بسا با حضور آقای احمدی نژاد عوامل داخل و خارج دست در دست هم دهند و با تشدید اختلافات و نزاع‌ها و حاد کردن فضای دو قطبی در کشور، نظام اسلامی را در معرض آسیب جدی قرار دهند؛ لذا عقل سلیم حکم می‌کند که از چنین پیشامد ناگواری جلوگیری شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: آقای احمدی نژاد علی القاعده مصالح ملی را بر منافع فردی و گروهی ترجیح می‌دهد و حاضر نیست به‌خاطر وی فتنه جدیدی در کشور برپا شود و نه تنها ایران اسلامی بلکه جبهه مقاومت در منطقه با معضلات و بحران‌ها مواجه گردد.

وزیر ارشاد دولت دهم تصریح کرد: بر این اساس اقای احمدی نژاد هم با طیب خاطر این توصیه حکیمانه را پذیرا خواهد بود و خدمت به مردم و انقلاب را تنها در کسوت ریاست جمهوری نخواهد دید ؛ همانطور که سردار سلیمانی با صدور بیانیه حماسی به شایعات حضور خود در انتخابات پایان داد و سربازی رهبری، نظام و مردم را بر هر منصب و جایگاهی برتر و بالاتر دانست.

بر خلاف سید محمد حسینی که تلویحاً عدم حضور رییس جمهور سابق در انتخابات را تأیید می‌کند دیگر اطرافیان رییس دولت‌های نهم و دهم ترجیح می‌دهند در این باره اظهار نظری نکنند.

اظهار نظری درباره منع احمدی‌نژاد ندارم
آقای سید محمدرضا میرتاج الدینی، معاون پارلمانی احمدی نژاد در دولت دهم درباره خبر توصیه یک مقام عالیرتبه نظام به احمدی نژاد، گفت: من ارتباطی با احمدی نژاد و دفترش در موضوعات انتخابات ندارم و اظهارنظری در این زمینه نمی‌کنم.

وی افزود: من در عرصه انتخابات با جریان اصول‌گرا مرتبط هستم که کاندیدای خود را انتخاب کردند و در تلاش برای رسیدن به ائتلاف هستند.

همچنین سیدشمس الدین حسینی وزیر اقتصاد دولت دهم و از نزدیکان رییس جمهور سابق که بعد از پایان دوره نیز او را همراهی می‌کند، نیز در تماس تلفنی خبرنگار «صبح نو» حاضر به پاسخگویی نشد.

از محتوای دیدار احمدی نژاد با رهبر انقلاب بی‌اطلاع هستم
آقای علی اکبر جوانفکر مشاور رسانه‌ای دولت‌های نهم و دهم و مدیر عامل سابق خبرگزاری جمهوری اسلامی در دولت دهم گفت: بنده در این زمینه هیچ اظهار نظری نمی‌کنم زیرا اولاً از محتوای دیدار دکتر احمدی نژاد با مقام معظم رهبری بی‌اطلاع هستم و اگر هم اطلاعی می‌داشتم ، هیچ مسوولیت و تعهدی نسبت به انتشار آن، متوجه بنده نبود .

جوانفکر تأکید کرد: بنده درباره تأیید یا رد ادعاهای دیگران اظهار نظر نمی‌کنم. هرکس باید مسوولیت ادعاها و نظرات خود را بپذیرد ، بنابراین توصیه می‌کنم شما درباره مسائلی که دیگران مدعی هستند، از خودشان بپرسید.

اظهار نظر جالب آقای جوانفکر درباره عدم مسوولیتش نسبت به دیدارهای رییس جمهور سابق در حالی است که بر اساس خبر پایگاه اطلاع رسانی رییس دولت‌های نهم و دهم، حکم انتصاب وی به عنوان مشاور امور رسانه‌ای رییس دولت‌های نهم و دهم اول تیرماه ۱۳۹۵ منتشر شده است.

در اظهار نظری دیگر، آقای عبدالرضا داوری از طرفداران جدی رییس دولت دهم که در زمان این دولت در وزارت کشور و شرکت ملی مس حضور داشت، در کانال تلگرامی خود از «نیامدن احمدی‌نژاد» خبر داد و نوشت: من اعتقاد دارم که شرایط کشور و مطالبات عمومی و اینکه آقای روحانی قابل حذف از صحنه نیست و مجموعه فشارهای داخل صحنه سیاسی کشور آقای احمدی‌نژاد را نهایتاً می‌آورد. من اعتقاد دارم آمدن احمدی‌نژاد یک جور جبر است اما با خودش که واقعاً صحبت کنید، می‌دانم که درون خودش هیچ علاقه و برنامه‌ای برای آمدن ندارد.»

آقای مهدی کوچک زاده نماینده سابق مجلس که نشان داده در طرفداری از رییس دولت سابق مرزی ندارد و حتی برای شنیدن سخنرانی او تا گرگان هم رفته ، با وجود نهی احمدی نژاد با انتشار تصویری در شبکه اجتماعی اینستاگرام مدعی شد : باور کنیم که می‌توانند کار بی معنا را به امام(رحمه‌الله‌علیه) تحمیل کنند. منع یک خادم مؤمن مورد اقبال مردم برای نامزدی که سهل است.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا رییس دولت‌های نهم و دهم به نهی صریح برای عدم حضورش در انتخابات عمل می‌کند؟

 

نظرات

- مسعود فقیه ایمانی
خوارج نهروان شمشیر را زیر گردن رهبرشان گذاشتند و گفتند بگو مالک برگردد! حالا ولایتمداری مالک را دارند رصد می کنند!
1395-07-01 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ناشناس
از نظر ما مردم : آقاي احمدي نژاد عزيز و پاک ُ عاشق خداترين ُ عاشق امام زمان ترين ُ متفکرترين باانديشه ترين خلاق ترين ُ باهوشترين ً زيرکترين ُ غير قدرت طلب ترين ُ شجاع ترين ُ مدبرترين ُ ولايت مدارترين ُ مديرترين ُ عاشق نظام ترين ُ عاشق امام ترين ً عاشق مقام معظم رهبري ترين ُ قانون مدارترين ُ پاک ترين ُ خالص ترين ُ صادق ترين ُعاشق مردم ترين ُ مبارک ترين براي نظام و مردم ُ يک عالمه برنامه ها و طرح هاي نوترين و بديع ترين ُ وزين ترين ُ دقيق ترين ُ مناسبترين براي مردم و نظام ُُ عاشق اسلام ترين ُ عاشق انسان ترين ُ مسلط ترين ُ عالم ترين ُ آگاه ترين ُ خبره ترين و ... بر همه مباحث ريز و درشت داخلي و خارجي ُ يک خبره ناب ترين در سياست خارجي نظام ُ بخصوص در مصاحبه ها و گفتگوها با قدرترين خبرنگاران ُ قدرترين شبکه هاي در شت اندام امريکاي و اروپايي ُ آسيايي و .... ساده زيست ترين ً غير تشريفاتي ترين ُ مردمي ترين ُ بين مردم ترين ُ درقلب مردم ترين ُ بي حزب ترين و بي دسته ترين ُ بي وابسته ترين ُ انتقاد پذيرترين ُ دادن آزادي انتقاد ترين ُ با ادب ترين ُ با نزاکت ترين نسبت به مردم و حتي مخالفان و منتقدان خود ُ رعايت ادب ترين نسبت به دولت قبل و دولت هاي قبل ُ بي شعار دادن ترين و بشتر عمل کردن ترين ُ عامل ترين نسبت به همه وعده هايش ُ خندان ترين و هيچ وقت عبوس نبودن ترين نسبت به ملت و نظام و انسان هاي ايران و جهان ُ عبوس ترين خشن ترين محکم ترين با استقامت ترين و .... نسبت به دشمنان نظام و ملت و مقام معظم رهبري ُ گسترش دوستي ترين با نظام ها و دولت ها و ملت هاي مظلوم و مورد ستم و انقلابي در جهان ُ اهيمت ندادن ترين به کشورهاي زورگو مستکبر جنايتکار جهان ُ اسراييل ستيز ترين ُ تشخيص دوست و دشمن ترين ُ مورد بدترين ُ اهانت ها ُ تخريب ها تهمت هاي ناروا قرار گرفتن ُ از طرف اصلاح طلبان ديکتاتور ُکارگزاران ديکتاتور ُ اعتداليون ديکتاتور و اصول گرايان بي عرضه ُ احزاب و دسته ها و امريکا و اروپاي جنايت کار مستکبر و اسراييل غاصب ُ و داراي يک عالمه صفات نيکوترين ُ رييس جمهور بود و انشا‌ ء الله خواهد بود.
1395-07-02 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.