با رکوردشکنی های پیاپی؛
سیامند انتقام بهداد را گرفت/ ساره دومین طلا را به دست آورد
پنجشنبه 25 شهریور 1395, 00:48

 

نماینده دسته فوق‌سنگین وزنه‌برداری کشورمان در بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو موفق به کسب مدال طلا شد.

به گزارش رویش نیوز در ادامه مسابقات هفتمین روز از بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو و در آخرین روز از رقابت‌های وزنه‌برداری، سیامند رحمان در دسته 107+ کیلوگرم با 7 وزنه‌بردار دیگر به رقابت پرداخت که با ثبت وزنه 270 کیلوگرمی در همان حرکت نخست با ثبت رکورد پارالمپیک به نام خود مدال طلایش را قطعی کرد.

رحمان که در نخستین حرکت موفق به مهار وزنه 270 کیلوگرمی و ثبت رکورد جدیدی در پارالمپیک شده بود، در حرکت دوم بار دیگر با انتخاب وزنه 300 کیلوگرمی قصد رکوردشکنی کرد تا این بار رکورد جهان را که با 296 کیلوگرم در مسابقات جهانی امارات در اختیار خودش بود را نیز بشکند که خیلی راحت این وزنه را لیفت و این رکورد را هم جابه جا کرد.

سیامند برای حرکت سوم خود وزنه 305 کیلوگرمی را سفارش داد تا بار دیگر به رکورد جهان و پارالمپیک حمله کند که این بار نیز به راحتی دفعات قبل وزنه را لیفت کرد تا برای سومین مرتبه رکوردشکنی کرده باشد.

قوی‌ترین مرد پارالمپیکی جهان دست بردار نبود و درخواست حرکت چهارم را که مختص نفرات اول هر وزن است را نیز داد. او وزنه 310 کیلویی را برای رکوردشکنی انتخاب کرد و این وزنه را نیز لیفت کرد تا هیجان را بار دیگر به سالن برگرداند.

 امر مَسعَد از امارات با 235 کیلوگرم به مدال نقره دست یافت و جمیل الشلبی از اردن با 234 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

بعد از اتفاقات تلخی که در المپیک برای بهداد سلیمی رخ داد سیامند رحمان در گفت‌وگویی اعلام کرده بود که انتقام بهداد را در پارالمپیک خواهد گرفت که با شکستن تمام رکوردها به قولش عمل کرد.

طلای سیامند رحمان ششمین طلای کاروان ورزشی شهدای منا در بازی‌های پارالمپیک ریو بود.

وزنه‌برداری کشورمان با شش وزنه‌بردار در این مسابقات شرکت کرده است که پیش از این حمزه محمدی در 65 کیلو چهارم شده بود و مجید فرزین در دسته 80 کیلوگرم به مدال طلا دست یافته بود. سید حامد صلحی‌پور نیز در دسته 88 کیلوگرم اوت کرده بود و سمان رضی در 88 کیلو به عنوانی بهتر از چهارمی نرسید. علی صادق‌زاده هم در 97 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت تا پرونده تیم وزنه‌برداری در این مسابقات با 2 طلا و یک برنز بسته شود..

 

رکورد شکنی و دومین طلا از دستان ساره

ساره جوانمردی که با رکوردشکنی در ماده 10 متر رشته تفنگ بادی پارالمپیک ریو 2016 نخستین مدال طلای کاروان ایران را کسب کرده بود، شب گذشته دومین رقابت خود در این مسابقات را در سالن «دئودور» و رشته تیراندازی ماده تپانچه خفیف 50 متر آغاز کرد.


در مرحله مقدماتی این رشته ساره جوانمردی، مهدی زمانی و عالیه محمودی سه نماینده ایران بودند که تنها جوانمردی توانست با کسب 534 امتیاز، پس از چائو یانگ ورزشکار چینی و چوات کاراگل از ترکیه که به ترتیب 546 و 538 امتیاز کسب کردند بعنوان نفر سوم راهی فینال بازی‌ها شود.
 

جوانمردی در فینال رشته تیراندازی ماده تپانچه خفیف 50 متر که دقایقی قبل به پایانی رسید موفق شد با ثبت 189.5 امتیاز، علاوه بر کسب طلای المپیک، رکورد این رشته را شکست.


چائو یانگ چینی که در مرحله مقدماتی در گروه جوانمردی صدرنشین شده بود در فینال 186.5 امتیاز گرفت و به مقام دوم رسید و دنیسوک اوکراینی با کسب ۱۶۰.۸ امتیاز مدال برنز پارالمپیک ریو را به دست آورد.


جوانمردی با قرار گرفتن در جایگاه اول، به نخستین زن ایرانی تبدیل شد که در تاریخ پارالمپیک ایران دو مدال طلا کسب می‌کند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.