آقای رئیس جمهور از کدام عزت سخن می‌گویند؟!
چهارشنبه 24 شهریور 1395, 09:25

 

رویش نیوز-محمدحسن اقتصاد: وقتي تحريم بود عزت نبود برجام اول عزت براي ما آورد ما بايدهمراه شويم و نمي توانيم مقابل اين قدرتهاي بزرگ بايستيم آنهم با شعارهايي كه تو خاليست.

جمله فوق را اگر خواننده نداند از كيست ابتدا فكر ميكند توسط يكي از رهبران اپوزيسيون گفته شده است. اما این سخن صريح رئيس  جمهور است. آقاي روحاني كه سالها پستهاي حساس را در اختيار داشته و اينك رئيس دولت است با چنين بينش و تفكري كه در آن احساس نا تواني و كمبود در مقابل قدرتها نمایان است، چگونه ميتواند به توسعه، پيشرفت و اقتدار كشور فكر كند و يا اعتقاد به توانستن داشته باشد؟ بااين تفكر جز تسليم شدن، تمكين كردن و به عقب رفتن چه برداشتي ميتوان تصور كرد؟ اگر قدرت تحليل از مسائل و رخدادها در فرد داراي مسئوليت بالا نباشد اطرافيان با اغراض و خواست خود فرد مذكور را به هرسو ميبرند و آدرس اشتباه به او ميدهند. جالب اينكه وزير خارجه نيز از گفته هاي خود مبني بر رفع تحريم ها عدول كرده و ميگويد هدف دولت از مذاكره با امريكا برداشته شدن تحريم ها نبوده بلكه اين مذاكرات براي حفظ عزت ايران انجام گرفت. جمله اي كه مغاير با توضيحات ايشان در زمان تصویب برجام به كميسيون برجام در مجلس ميباشد. وزير راه نيز ميگويد هيچ عزتي بالاتر از صحبت كردن با 6 قدرت جهاني نيست. با اين برداشت ها و آدرس غلط دادن ره به كجا ميبرند؟ نتيجه نگرفتن از برجام مسئولان را به تناقض گويي واداشته است. گاهي به هياًتهاي آمده به ايران در پسا برجام افتخار ميكنند كه هيچكدام از قراردادهاي آنها اجرايي نشده، گاهي از رفع جنگ در پسا برجام می گویند كه چشم بيناي دلاوران رزمنده كوچكترين حركات آنان را رصد ميكنند و همين چندي قبل نفوذ دو قايق آمريكايي به آبهاي كشورمان باعث توقيف آنها شد كه با وساطت وزارت خارجه آزاد شدند. كمي مطالعه و از تاريخ دانستن و با ترفندهاي آمريكا آشنا شدن براي مسئولان واجب است. مسولان آمريكايي ايران را در هسته اي سخت تر از كره شمالي ميدانستند اما در اجراي برجام و با تقديم امتيازات انحصاري به آمريكا، آن ها هسته اي را به سكوي فشار و تحمیل خواسته هاي غير قانوني خود به ايران تبديل كردند و برجامهاي ديگر نيز مطرح كردند.

دولت اعتدال باز هم در تمكين به خواسته هاي آنها قرارداد ننگين و ذلتبار fatf يا مبارزه با پولشويي که باعث  فشار به ارگان ها و افراد موردنظر آنان است را تقبل كرد. آيا آمريكا و اروپا كه مروج و تغذيه كننده تروريسم بين المللي هستند عضو اين سازمان هستند؟ و اگر هستند مفاد آنرا دقيق اجرا ميكنند؟ آمريكا كه خود حامي درجه يك و توليد كننده تروريست در سطح دنياست براي كنترل كشورهايي كه در سركوب  تروريست های مدافع آمريكا و رژيم اشغالگر قدس  عمل ميكنند از fatf بهره ميبرد. نمونه نقد آن الان در سوريه و عراق و ليبي است. آمريكا به پیشنهاد آتش بس در حلب سوريه با هدف كمك مالي و تسليحاتي به تروريست ها دست ميزند و علناً از تروريست ها حمايت ميكند. بايكوت و تحريم نهضت هاي آزاديبخش در آمريكاي لاتين و حزب الله لبنان كه در جنگ 33 روزه رژيم آشغالگر را مجبور به عقب نشيني كرد و نهادهاي انقلابي در كشورمان از برنامه هاي ناگفته اين سازمان است. هدف، نرسيدن خدمات مالي بدست آزاديخواهان است. كدام عقل و چشم نمي تواند بفهمد و ببيند كه اعمال تروريستي در جهان توسط غربي ها پشتيباني ميشود و همين نكته كافيست كه بايد در ماهيت fatf شك و ترديد كرد. مسئولين در كشور متاسفانه از تجارب استفاده نميكنند مثل برجام و عدم اجراي تعهدات طرفهاي مقابل تسليم و مجري سازمانهاي هدفدار آمريكايي ميشوند. مسولين مربوطه تعهد خودرا به سازمان مذكور بدون طي شدن روال قانوني امضا كرده اند. لذا توجيه كننده ها توجه داشته باشند كه با دور زدن مراكز قانوني ميخواهند آن را اجرا كنند و در قراردادهاي موسم به ipc براي خوش آمد گويي و جذاب بودن براي غربيها سرنوشت ميدان نفتي را به بمدت حداقل 25 سال با كليه مقدرات آن به غربي ها اعطا كرده اند. قرار بود تحريمهاي ظالمانه برداشته شود. آيا اضافه شدن خود تحريمي و تمكين به غرب ستمگر عزت است؟ راست ترين سخن اوباما اين بود كه گفت ما توانستيم در اين دولت هسته اي ايران را متوقف و آن را به عقب برانيم.

اما جهت اطلاع و يادآوري كه فرمودند وقتي  تحريم بود عزت نبود به چند نمونه از دستاوردهاي ملت ايران در زمان تحريم اشاره ميكنيم:

1- ساخت انواع موشك و اژدر و سلاحهاي سطحي و زير سطحي سبك و سنگين براي رزمندگان كه فشار موشكي آمريكا به كشورمان بخاطر وحشت رژيم اشغالگر قدس از اين دستاوردهاست
2- ساخت رادارهاي پيشرفته
3- توليد آب سنگين كه امروزه منبعي براي درآمد دولت شده است
4- توليد راديو دارو
5- توليد محصولات با فن آوري نانو
6- پيشرفت در سلولهاي بنيادي
7- ساخت داروهاي نوتركيب
8- ارسال ماهواره به فضا با لانچر پرتاب
9- ساخت ناوشكن
10- نشاندن پهپاد پيشرفته امريكا
RQ170  -11 ساخت انواع پهپادها
12- سيلوهاي پرتاب موشك
13- سميلاتور هلي كوپتر
14-  برگزاري مرتب المپيادها و برتري دانش‌اموختگان ايراني بر رقبا
15- ساخت بسياري از ابزارهاي مهم كارخانجات و صنايع كه اگر ساخته نميشد باعث توقف در كار و توليد ميشد

و خود صنعت هسته اي كه با غني سازي 20درصد و سانتريفيوژ هاي نسلهاي آينده  همچنان درحال پيشرفت و پويندگي بود كه توسط دولت اعتدال در تمام دست آوردهاي افتخار آميزش با كاهش و توقف روبرو شد . اين دستاورها اگر عزت نيست پس چيست؟ اضافه كنيد اعتماد ملي را و ما ميتوانيم را در زمان تحريم. حال بفرمايند در پسا برجام كه تحريم ها بقول خودشان برداشته شده چه تحول و پيشرفتي و در چه زمينه اي انجام شده؟ ناگفته نماند كه اگر تحريمها نبودند پيشرفت هاي گفته شده دو چندان ميشد.و ملت خواهان برداشته شدن تحريمهاي ظالمانه و غير قانوني هستند. مسئولان صادق و دلسوزان واقعي نظام كه به رهنمود هاي رهبر معظم انقلاب توجه دارند اين فرمايش زيبا و منطقي را بياد داشته باشند كه فرمودند كسانيكه دنبال مذاكره با آمريكا هستند يا الفباي سياسي را نميدانند يا الفباي غيرت را.

 

نظرات

- مجتبی اسلامی
آنچه از این دولت به اصطلاح اعتدال تاکنون دیده شده چیزی جز نابودی عزت ملی فرهنگ اسلامی اقتصاد مقاومتی و دانش و تعهد و ایثار و ایمان به توانمندی مردم ایران زمین نیست.تاریخ کشورمان از این دولت یاد نخواهد کرد مگر در کنار بیخردی سلسله قاجار و ناتوانی شاه سلطان حسین صفوی و امثالهم.
1395-06-25 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.