کمک کمیته امداد برای140هزارجهیزیه
پنجشنبه 18 شهریور 1395, 15:13

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در سال گذشته ۱۵۰هزار خانوار از تحت پوشش کمیته امداد امام با عزت و احترام خارج شدند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، سید پرویز فتاح ظهر امروز در همایش سی‌وچهارمین اردوهای دانش‌آموزی و دانشجویی استان‌های کشور با نام «رهپویان ولایت» که در محل مجتمع فرهنگی آیه‌ها برگزار شد، اظهار داشت: از عجایب حرم امام رضا(ع) این است که این امام بزرگوار خیلی ساده و روان حاجت اجابت کرده لذا جای حساس و بزرگی آمدیم و باید اماممان را بشناسیم که در این راستا از خدا خواستم اردوها را به مشهد ببرد و دست جوانان را در دست امام بگذارد که این امر در حال تحقق است.

وی افزود: آمار  این اردوها در مجموع خوب بوده اما به حد مدنظر نرسیده است زیرا ما می‌خواهیم این‌گونه نباشد دانشجو به این سن دانشگاه رسیده و بار اولش باشد که به حرم می‌آید.

فتاح با بیان اینکه هدف امام خمینی(ره) احیای دین بوده است، تصریح کرد: امام ما احیاگر و زنده کننده دین و انسان‌ها بوده است که تلألو آن را در دنیا می‌بینیم و هم‌اکنون مرام رهبر انقلاب ما نیز همین است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: اگر بتوانیم در راه امداد امام موفق شویم و به‌دنبال اردوهای مشهد مقدس راه عتبات را نیز احیا کنیم که همه بتوانند به این شهرها سفر کنند.

وی با بیان اینکه آخرین رسول خدا از تبار یتیمان انتخاب شده، گفت: بنا بر این امر است که قرآن بارها از ایتام صحبت می‌کند و در واقع خود خداوند مددکار یتیمی می‌شود و آن‌قدر به او رأفت می‌دهد که فخر عالم حضرت محمد(ص) می‌شود.

فتاح خاطرنشان کرد: فقر و نداری نمی‌تواند هیچ مانعی ایجاد کند و اراده‌ها حصارها را می‌شکند چرا که اساس انقلاب ما این‌گونه بوده و در واقع کمیته امداد امام خمینی فقط یک کمک دهنده بوده و جای ماندن درازمدت نیست چرا که نه ما می‌توانیم و نه کسی چنین نیازی دارد.

رئیس کمیته امداد خمینی(ره) با بیان "برخی از دانش آموزان و دانشجویان ما در مجلس و مقامات حکومتی فعالیت دارند"، گفت: میان آنان 3500 نخبه وجود داشته پس همه چیز به اراده‌ها و داشتن روحیه نشاط و دل بستن به آینده بستگی دارد.

فتاح تصریح کرد: در سال گذشته 150 هزار خانوار از زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی با عزت و احترام خارج شدند و عامل آن دانشجویان و جوانانی بودند که گفتند می‌خواهند روی پای خود بایستند‌.

وی گفت: زیباترین زمان وقتی است که می‌بینیم فردی از ما خودش عامل و امدادگر شده تا از پوشش این نهاد خارج شود و ما به نظام دل بسته‌ایم و آنچه داریم از برکت انقلاب است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: کسانی که مؤمن به انقلاب هستند تردید نداشته باشند به‌فضل الهی همه اتفاقات منطقه به‌نفع جمهوری اسلامی ایران تمام می‌شود چرا که دعای ایتام پای انقلاب ایران بوده و پیروزی از آن ملت ایران است.

وی با ابراز "ما تولید کننده فقر نیستیم"، تصریح کرد: فقر جای دیگر ایجاد می‌شود و ما بعد از آن وارد می‌شویم لذا امیدواریم دولت و اقتصاد به‌نوعی شود که فقر را تولید نکند و در واقع کار کمیته امداد بخشی از تأمین اجتماعی نظام است.

فتاح خاطرنشان کرد: در سال گذشته 100 هزار نفر کمک‌هزینه جهیزیه از کمیته امداد امام خمینی(ره) گرفتند که معتقدیم تعداد آنها پایین بوده و باید بیشتر شود، در واقع سطح کار ما باید عمیق‌تر و وسیع‌تر شود و باید در این مسیر حرکتی بنیادی برخاسته از دین انجام شود.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.