معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تدوین کتب جدید برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی گفت: درس مدیریت خانواده و سواد رسانه‌ای به دروس دانش آموزان متوسطه دوم اضافه می‌شود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، مهرزاد حمیدی ظهر امروز در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره کشوری نوجوان سالم در اصفهان با بیان اینکه وزارت آموزش و پروش با همه ظرفیت برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کند، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های مختلفی در حوزه کتب درسی دارد و درس مطالعات اجتماعی ششم و کتاب مهارت‌های زندگی هفتم و هشتم با هدف توانمندسازی دانش‌آموزان در این زمینه تدریس می‌شود.

وی افزود: درس مدیریت خانواده و ترویج سبک زندگی سالم به عنوان یک درس در متوسطه دوم در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شده و مطالب آن تدوین می‌شود همچنین درس سواد رسانه‌ای نیز با هدف توانمندسازی دانش‌آموزان در حوزه رسانه و خودمراقبتی آنان در حال تنظیم است.

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: تمرکز ما روی دوره پیش‌دبستانی و ابتدایی است چراکه این سنین خطرپذیر هستند و تلاش می‌شود تا با برنامه‌ریزی صحیح دانش‌آموزان در این مقطع را توانمند کنیم، البته 150 هزار کتاب راهنمای معلم برای ابتدایی و متوسطه اول و دوم تدوین شده که از ابتدای سال تحصیلی جدید به معلمان داده می‌شود، از سوی دیگر باید کتابی ویژه پیش ابتدایی برای توانمندسازی مربیان نوآموزان داشته باشیم تا اثرگذاری مربیان از مقطع ابتدایی آغاز شود.

وی گفت: شورای راهبری پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در وزارت آموزش و پرورش با حضور همه معاونان وزیر شکل گرفته تا وزارت آموزش و پرورش با تمام امکانات در برابر آسیب‌های اجتماعی فعالیت کنند، ریاست این شورا، به‌عهده وزیر آموزش و پرورش و دبیر معاون تربیت بدنی وزارت است.

حمیدی ادامه داد: تلاش می‌شود که با بهره‌گیری از ظرفیت دانش‌آموزان شرکت کننده در جشنواره نوجوان سالم و جریان مشارکتی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با عنوان همیاران پیشگیری از این آسیب‌ها، در قالب یک تشکّل دانش‌آموزی تشکیل و دستور العمل آن ابلاغ شود.

نظرات (1)

  1. م 1395/08/10 14:20

    ما اولین فارغ التحصیلی کارشناسی مدیریت خانواده هستیم تا کنون آموزش پرورش نیروهایش رو از فارغ التحصیلان این رشته نگرفته کسانی که این رشته رو تدریس میکنن یا کاردانی دارن یا مدارکشان مرتبط با رشته دیگریست، چطوری میشه جذب آموزش پرورش شد حداقل به عنوان حق التدریسی

افزودن نظر

captcha