آینده بازار مسکن در اصفهان خوب نیست
سه شنبه 16 شهریور 1395, 09:36

 

رئیس انجمن انبوه سازان اصفهان گفت: امسال را سال رونق مسکن می دانستیم اما همچنان شاهد رکود در بازار مسکن هستیم و تا آخر سال و حتی اوایل سال آینده اتفاق خوبی در این بخش نخواهد افتاد.

به گزارش رویش نیوز احمد تولا در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: پیش بینی می‌کردیم در سال ۹۵ رونق نسبی در بازار مسکن رخ دهد اما این اتفاق نیفتاد و اکنون نیز آینده روشنی برای مسکن تصور نمی کنیم.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال یا سال آینده در بازار مسکن اتفاق خوشایندی رخ نخواهد داد، تصریح کرد: برنامه ریزی دولت هم در این مدت به سمت و سوی رونق مسکن نبود.

رئیس انجمن مسکن سازان اصفهان بیان داشت: در این مدت وزیر هم برنامه خاصی در این حوزه نداشت و تنها روی بافت های فرسوده برنامه ریزی کرده بود که در این زمینه هم اقدام عملی شاهد نبودیم.

وی ادامه داد: اگر چه تسهیلات متفاوتی با عناوین وام بافت فرسوده، وام خانه اولی ها وام با سپرده گذاری ها برای تحریک بازار مسکن تصویب شده اما این راهکارها هم نتوانسته استقبالی مردم را در پی داشته باشد.

تولا بیان داشت: با توجه به شرایط کشور، این نگرانی وجود دارد که این مختصر قول‌هایی هم که در عرصه اقتصادی و مسکن داده شده، به فراموشی سپرده شود .

وی با بیان اینکه در ساخت مسکن مهر بخشی را تعاونی‌ها و بخشی را انبوه سازان مسکن انجام دادند، ادامه داد: آخرین مسکن مهری که در استان اصفهان، توسط انجمن ساخته شد مسکن مهر بهارستان بود که تمام مسکن ها واگذار و پیش فروش شده است.

رئیس انجمن انبوه سازان استان اصفهان با بیان اینکه اگر مشکلی را در حوزه مسکن مهر شاهد بودیم به ساخت و سازهایی بر می گردد که توسط تعاونی ها انجام گرفته است، اضافه کرد: مسکن مهری که توسط انبوه سازان مسکن ساخته شده، ایراداتی دارد نه اینکه قابل سکونت نباشد.

وی گفت: تخصیص وام‌ مسکن خیلی نمی‌تواند در رونق بازار مسکن تاثیر گذار باشد که البته پیشنهاداتی از سوی انبوه سازان مسکن شده، اما هنوز بروز و ظهور پیدا نکرده است.

تولا اعلام کرد: لازم است عناوین از وام های مسکن برداشته شود و این وام آزاد برای تمام افراد داوطلب باشد و رقم وام نیز آزاد باشد و افراد بتوانند به صورت قسطی خریدار خانه باشند.

وی بیان داشت: تا یکی تا دو سال آینده سازندگان مسکن جرات پیش فروش ندارند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.