اعتراض‌رئیس‌شورای‌شهراراک‌به‌آلودگی‌هوا
دوشنبه 15 شهریور 1395, 17:19

 

رئیس شورای اسلامی کلان شهر اراک خطاب به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برای آشنایی با وضعیت آلودگی هوای اراک و بیماران سرطانی اراک بهتر بود در بدو ورود به اراک سری به بیمارستان آیت‌الله خوانساری می‌زدید.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، اسماعیل تاج‌‌آباد پیش از ظهر امروز در نشست اعضای کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک که با حضور معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در سالن جلسات استانداری مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: امروز آمار مبتلایان به بیماری سرطان در شهر اراک بسیار بالاست و بهتر بود رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بدو ورود به اراک سری به بیمارستان آیت‌الله خوانساری این شهر می‌زد تا با چشمان خود ببیند آلودگی چه بلایی بر سر مردم این شهر آورده است.

وی تصریح کرد: آمار ارائه شده توسط محیط زیست در مورد بهینه‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس و تاکسی‌ها درست نیست، چرا که هم اکنون 700 تاکسی فرسوده در شهر در حال فعالیت هستند.

رئیس شورای اسلامی کلان شهر اراک گفت: باید مطالبات مردم شهر در مورد کاهش آلودگی هوا جدی گرفته و مصوباتی که از سال 92 تصویب شده اجرایی شود.

تاج‌آباد افزود: انتقال صنایع مزاحم به خارج از شهر جزو تعهدات دولت است و در این زمینه نباید پولی دریافت شود.

وی بیان داشت: صنایع آلاینده اگر ادعای آلایندگی ندارند باید با دلیل و منطق این ادعای خود را ثابت کنند.

رئیس شورای اسلامی کلان شهر اراک اظهار داشت: از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست انتظار داشتیم در بدو ورود به شهر اراک بازدیدی را از بیمارستان آیت‌الله خوانساری که مختص بیماران سرطانی است، به عمل می‌آورد که متأسفانه مورد توجه قرار نگرفت.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.