سخنگوی شورای شهر اصفهان گفت: لایحه بسته تشویقی شهرداری برای تخفیف به شهروندان در حوزه ساخت و ساز برای رونق این بخش در اصفهان مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش رویش نیوز به نقل از مهر، ندا واشیانی پور صبح یکشنبه در نشستی با خبرنگاران با اشاره به طرح و لوایح بررسی شده در یکصد و چهل و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به ارائه لایحه بسته تشویقی رونق ساخت و ساز در شهر اصفهان به مناسبت اعیاد قربان و غدیر اظهار داشت: این لایحه در قالب لایحه پیشنهاد اعطا تخفیفاتی اضافه بر مصوبات قبلی شورا برای محاسبه عوارض و ارزش افزوده بر تراکم‌های ساختمانی مسکونی، تجاری، دفترکار و ... در سه مقطع زمانی تا نیمه اسفند ماه سال جاری بررسی و مورد تصویب قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه این بسته تشویقی تخفیفات در عوارض و ارزش افزوده بر تراکم‌های ساختمانی در سه بازه زمانی مورد تصویب قرار گرفت تا زمینه سرمایه‌گذاری در بخش مسکن رونق بیشتری قرار گیرد، افزود: بازه زمانی اول که به مدت دو ماه است از از اول مهر تا پایان آبان ماه، بازه زمانی دوم از اول آذر تا پایان دی ماه و بازه زمانی سوم از اول بهمن تا نیمه اسفند ماه مورد تصویب قرار گرفته است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه شهروندانی که تمایل به استفاده از این طرح‌های تشویقی را دارند می‌توانند در دوره اول ۳۵ درصد، در دوره دوم ۳۰ درصد و در دوره سوم ۲۵ درصد تخفیف دریافت کنند، تصریح کرد: همچنین در صورتی که بخشی از عوارض به صورت نقدی پرداخت شود قسمت نقد آن مشمول این تخفیفات در بازه‌های زمانی قرار خواهد گرفت و باقیمانده بدهی بر اساس مصوبات قبلی شورا در خصوص تخفیفات انجام می‌شود.

وی در خصوص ارائه تخفیف به افرادی که با واگذاری ملک و یا کالای مورد نیاز شهرداری قصد دریافت پروانه ساختمانی را دارند، بیان داشت: این افراد می‌توانند با نرخ‌های رسمی یا بهای کارشناسی مورد اعتماد شهرداری تا حداکثر ۵۰ درصد از مبلغ عوارض ارزش افزوده بر تراکم‌های ساختمانی دریافت شود، در دوره اول ۷.۵ درصد، در دوره دوم پنج درصد و در دوره سوم ۵.۲ درصد تخفیف تعلق می‌گیرد.

واشیانی‌پور بیان داشت: همچنین در بافت فرسوده مصوب پرداخت عوارض ارزش افزوده بر تراکم در هر کدام از سه دوره مذکور جمعا ۷۰ درصد ( ۲۰ درصد مازاد نسبت به ۵۰ درصد مصوبه قبلی) تخفیف اهدا خواهد شد.

افزایش ۱۵ درصدی نرخ کرایه حمل و نقل دانش آموزان نسبت به سال گذشته

وی به تصویب لایحه‌ای به همراه پیشنهاد نرخ کرایه‌های حمل و نقل دانش‌اموزی برای سال تحصیلی ۹۶ - ۹۵ در جلسه علنی روز گذشته شورای اسلامی شهر اصفهان اشاره کرد و افزود: این لایحه در کمیسیون حمل و نقل، محیط زیست و فناوری اطلاعات مورد بررسی و در جلسه علنی شورا با افزایش ۱۵ درصدی نسبت به نرخ سال گذشته افزایش یافت.

سخنگوی شورای شهر اصفهان همچنین از تصویب لایحه‌ای به همراه پیشنهاد دریافت بهای تعرفه‌های مصوب برای مکان‌ها و مراکز فرهنگی اجتماعی و ورزشی که در طول سال جاری به بهره‌برداری می‌رسند معادل تعرفه‌های مصوب مراکز معادل آنها در سطح مناطق شهرداری مورد تصویب قرار گرفت، خبر داد و گفت: همچنین مقرر شد تعرفه مراکز جدیدی که در بین سال افتتاح می‌شود مشابه مراکز همجوار در همان منطقه محاسبه و وصول شود.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست