سردار سلامی:موقعیت‌سرنوشت‌سازی‌داریم
پنجشنبه 11 شهریور 1395, 22:08

 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: در مقطعی هستیم که مواجهه تعیین کننده‌ای میان دنیا استکبار و نظام سلطه با محوریت قدرت‌های غربی از سویی و انقلاب اسلامی و هواداران آن از سوی دیگر شکل گرفته است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، سردار حسین سلامی ظهر امروز در اختتامیه اجلاس بسیج اساتید در تالار صبای صدا و سیمای خراسان رضوی اظهار داشت: هم‌اکنون در موقعیت سرنوشت‌ساز و بسیار خطیری هستیم و در مقطعی هستیم که مواجهه تعیین‌کننده‌ای میان دنیا استکبار و نظام سلطه با محوریت قدرت‌های غربی از سویی و انقلاب اسلامی و هواداران آن از سوی دیگر شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: ما در موقعیت سرنوشت‌ساز، خطیر و بسیار تعیین کننده هستیم و نقشه سیاسی آینده جهان و مسیر آینده بشریت به نتیجه این نبرد و تقابل بزرگ ارتباط مستقیم دارد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در هر دوره‌ای از تاریخ یک جنگ با مقیاس جهانی تعیین‌کننده آینده روابط سیاسی، امنیتی و اقتصادی آن منطقه است، خاطرنشان کرد: اطلس جغرافیای سیاسی جهان بعد از جنگ‌های طولانی شکل گرفته و برای مثال در جنگ‌های جهانی اروپا به شکل‌دهنده قدرت سیاسی تبدیل شد.

سردار سلامی ادامه داد: اما امروز منطقه جهان اسلام ایفاکننده نقشه راهبردی است، هر تحولی که در این منطقه اتفاق افتد سیمای جهان را برای آینده‌ای نامعین ترسیم می‌کند و تقریبا 35 سال است که همه نبردهای عمده چه در مقیاس‌های منطقه‌ای و چه در وسعت‌ها و گستره‌های جهانی و حتی در معیارهای محلی همه در جهان اسلام اتفاق افتاده در طول این مدت 12 جنگ در سرزمین‌های اسلامی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی تمدنی برای تغییر نقشه سیاسی جهان اسلام و به تبع آن تمام سیاره زمین و حرکتی برای فروپاشی نظم ناعادلانه ساخته دنیای غرب است، خاطرنشان کرد: این حرکت، مدل‌ها و الگوهای سیاسی و اقتصادی را تغییر می‌دهد و آنها می‌دانستند اگر در برابر امواج این پدیده ایستادگی نکنند نقشه ژنتیک جهان توسط اسلام تغییر می‌کند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه غربی‌ها از تاریخ آموخته بودند که پیام‌های آسمانی اسلام به علت تطبیق با فطرت به سرعت در صفحه دل‌ها و قلب‌ها نفود می‌کند و عدالتی که اسلام از آن سخن می‌گوید می‌تواند بر بی‌عدالتی موجود غلبه کند، تأکید کرد: طهارت اخلاقی اسلام می‌تواند هرج و مرج و هویت گمشده بشر را در این عصر جابه‌جا کند، آنها می‌دانستند که اگر در مقابل این امواج عظیم پیام‌های انقلاب نایستند به تدریج تسلط سیاسی خود را بر سراسر جهان اسلام از دست می‌دهند؛ جهانی که تسلط بر آن به منظور تسلط بر تمام عالم است.

سردار سلامی با  بیان اینکه این نبرد جهانی از منطقه ما آغاز شده و شما در متن آن قرار گرفتید، تصریح کرد: دفاع مقدس جلوه‌ای از ابعاد تهاجم غرب به جهان اسلام برای شکستن انقلاب و ایجاد سلطه مجدد بر این بخش است اما روندهایی که شکل گرفت داستان را به شکل دیگری تغییر داد.

وی خاطرنشان کرد: امروز تجسمی ملموس و احساسی واقعی از شکستن تمرکز و تعقیب دشمن در افق‌های دوردست در اختیار است و مشاهده می‌شود که نقطه تمرکز آنها امن‌ترین نقطه عالم است و این پیروزی بزرگی به حساب می‌آید که دنیای غرب که با قدرت‌های آن روز شرق ائتلافی نیرومند ساخته بودند و آماده حذف ما از جغرافیای سیاسی تاریخ بودند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: این برنامه‌ریزی در زمان دفاع مقدس یک توهم نبود بلکه یک هدف راهبردی و دارای برنامه و نقشه بود؛ یک آرزو در دل نبود و واقعیتی بود که روی زمین تعقیب می‌شد و مشاهده می‌کنیم که امروز اتفاقاتی عکس این رخ داده و ما در فضاهای دوردستی با دشمنان بزرگ در نبرد هستیم.

سردار سلامی نبرد امروز را نبردی در قیاس موازنه دانست و خاطرنشان کرد: به عبارت دیگر نه تنها امروز یک تفرقه راهبردی در سیاست‌های دشمن حاصل شده و ما توانسته‌ایم جبهه‌ای وسیع بر روی اسلام باز کنیم بلکه توانستیم تا حدود زیادی اراده سیاسی مسلمانان را بر کفار یهود و نصارا تحمیل کنیم.

وی با بیان اینکه تبعیت نکردن از دشمن نقطه کانونی جهاد کبیر و فرآیندی است که امروز رخ می‌دهد، اظهار داشت: اما آیا این مواجهه راهبردی قابلیت تبدیل به تعامل را دارد؟ این تفکر ساده لوحانه است که ما تصور کنیم با دشمنی که از اساس با هویت، حیات معنوی، استقلال، موجودیت، عزت و منشور حقیقی انقلاب در تضاد اعتقادی عمیق است و موجودیت اسلامی و انقلابی را متضاد با حیات سیاسی و فرهنگی خود می‌داند این فضا را رها کند و به میدان استراتژیک تنزل موقعیت دهد.

وی تصریح کرد: این موضوع به مفهوم مرگ و زوال سیاسی در همین ایام کوتاه است؛ مواجهه‌ها براساس راهبرد انجام می‌شود و تنها تغییر راهبرد، صحنه‌ها را تغییر می‌دهد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تن دادن به تعامل با دشمن را به مفهوم تخلیه تمام ظرفیتی دانست که امروز سرمایه ادامه بقای سیاسی امنیتی اجتماعی اقتصادی کشور است و افزود: برجام می‌تواند معیار مناسب و تجسمی عینی از روح تعامل‌پذیری دشمن در فضای جدید باشد و می‌بینید که دشمن چگونه در فضای تعامل قصد گسترش سلطه سیاسی و فرهنگی و نظامی خود را دارد، آیا می‌توان با مدل برجام ما به حفظ استقلال واقعی خود بیندشیم؟

سردار سلامی این تفکر را در عمل محکوم به شکست اعلام کرد و گفت: هر چند مبانی نظری و پایه‌های فلسفی آن هم قابل بطلان است اما همواره تجربه برای نشان دادن مصادیق زیباترین معیار است؛ ما از تاریخ آموخته‌ایم برای مقابله با قدرت‌هایی که می‌خواهند نظم ناعادلانه بر جهان حاکم کنند، باید روش قدرتمند شدن را در پیش گرفت و این همایش یکی از همان مبانی مستحکم بقای ما بوده که نشان می‌دهد باید در مقابل دشمن قوی بود.

وی با اشاره به درخواست نیجریه از آمریکا برای مهار گروه‌های تروریستی، خاطرنشان کرد: نخستین خواسته آمریکا در مقابل این همکاری این است که به قانون همجنس‌گرایی و رفع حرمت آن رأی دهد همچنان که وقتی با ما در برجام معامله می‌کند از ما می‌خواهد که توسعه قدرت بازدارنده و دفاعی خود را متوقف کنیم به عبارت دیگر به دنبال یک راهبرد تهی‌سازی، پوچ‌سازی و تخلیه طرف مقابل از قدرت است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها از خود توصیفی جهانی ترسیم کرده و به دنبال سیطره مطلق بر همه مکان جهان هستند، بیان کرد: ما به دنبال بر هم زدن این سلطه هستیم و نگران آن هم نیستیم، زیرا روند این جریان امیدبخش بوده و دشمن ما در هر بعدی از قدرت در حوزه تمدنی خود در حال زوال است.

سردار سلامی ادامه داد: آثار زوال قدرت دشمن به خوبی نمایان است و هم‌اکنون به فروپاشی اخلاقی رسیده و آثار آن در جوامع غربی آغاز شده؛ کشوری که به دنبال صدور ارزش‌های خود به کشورهای دیگر بوده و از طریق هالیوود، ماهواره و تلویزیون به دنیای خارج از خود ابتذال، خشونت، بی‌هویتی و نسبی‌گرایی اخلاقی را ترویج کند نمی‌تواند از همین مشکلات در امان بماند.

وی بیان کرد: امروز می‌بینیم که سالانه 38 هزار نوجوان غربی خودکشی می‌کنند، جوانان در غرب دچار بی‌هویتی و نسبی‌گرایی اخلاقی شده و کودکان غربی، 100 هزار خشونت و قتل را از تلویزیون دیده و همان رفتارها را نیز بروز می‌دهند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران افزود: نرخ طلاق در این کشورها رکورد زده و به ازای هر جوانی که خودکشی می‌کند، 50 جوان دیگر به دنبال خودکشی می‌روند و ما فکر می‌کنیم که آمریکا نماد یک تمدن برتر در جهان است در حالی که  100 واقعیت به شکل آماری نشان می‌دهند که این جامعه قابل دوام نیست.

سردار سلامی در ارتباط با فلسفه نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکا، بیان کرد: ایشان با معرفی فشرده‌ای از ارزش‌های اسلامی به عنوان ایجاد پایه‌ای از معرفت نسبت به حقایق موجود در اسلام نامه نوشتند تا بخش زیادی از جامعه جوان غربی از بی‌هویتی نجات پیدا کنند.

وی با اشاره به علت‌های پیگیری انقلاب برای ایجاد یک تمدن قوی در دنیای اسلام خاطرنشان کرد: باید گفت غرب در مظاهر مادی پیشرفت‌های مناسبی داشته اما ظرفیت‌هایی که برای ویرانی زمین اندوخته از ظرفیت‌هایی که برای ساختن آن ایجاد کرده بسیار بیشتر است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، هیروشیما و ناکازاکی را محصول تمدن غرب دانست و بیان کرد: این تمدن وقتی در شیمی  پیشرفت کرد مواد انهدام تمام بشریت را ساخت، وقتی در الکترونیک پیشرفت کرد جنگ الکترونیکی ساخت و وقتی در آی تی پیشرفت کرد نشر ابتذال را انجام داد.

سردار سلامی ابراز کرد: انسان تمدن غرب، ترامپ است که نشان دادن عکس برهنه همسر خود را نمود هنر خداوند دانسته و یا هیلاری کلینتون است که برای تبلیغات سیاسی صدای سگ درمی‌آورد زیرا این منطق غرب است.

وی ادامه داد: اما اسلام به دنبال هویت اصلی انسان است و به دنبال احیای کرامت روح انسان بوده؛ برای اسلام کشتن یک انسان به غیر از ضرورت، کشتن همه بشریت است و همین موضوع منطق رهبر ماست که می‌فرمایند اینکه ما سلاح جمعی نمی‌خواهیم تاکتیک نیست بلکه مبانی اعتقادی ما است و اسلام اجازه استفاده از سلاحی که تا این حد کشنده است را نمی‎‌دهد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه رهنمودهای رفتاری رهبر معظم انقلاب مانند یک خورشید دنیا را روشن کرده است، خاطرنشان کرد: این پاکی روح یک انسان زاده انقلاب است.

سردار سلامی ادامه داد: هم اکنون اسلام در حال گسترش بوده و غرب یک بار درخشش طلایی اسلام را دیده؛ ابن سینا با 4 جلد کتاب قانون خود صدها سال دانشکده‌های پزشکی اروپا را تسخیر کرده و پزشکی حکمت بنیان را بنا نهاد؛  علم جبر توسط خوارزمی وضع شد و واژه الگوریتم از الخوارزمی سرچشمه می‌گیرد، وقتی‌ اروپایی‌ها خواب بودند مسلمانان فاصله زمین تا ماه را اندازه می‌گرفتند و صحبت کردن دانشمندان انگلیسی به زبان عربی آن زمان یک ارزش بود.

وی با بیان اینکه دانشمندان ایرانی متعدد هستند که تمام دنیا را گرفته بودند، خاطرنشان کرد: غرب آن عصر را عصر طلایی اسلام نامیده و می‌داند که اگر مسلمانان فرصت پیدا کنند دوباره پرچم جنبش را به دست می‌گیرند و این موضوع یک بار اتفاق افتاده و دوباره نیز رخ می‌دهد و  رسیدن به مرجعیت علمی یک آرمان دست نیافتنی نیست و نقشه راه ما برای پی‌ریزی نظام اجتماعی است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی غرب از نظر قدرت سیاسی فرو ریخته دانست و بیان کرد: هم اکنون تحولات سیاسی با اراده آنها صورت نمی‌گیرد و امروز جهان اسلام است که تحولات سیاسی را رهبری می‌کند و مشاهده می‌شود که هر چقدر آنها سهم دارند، ما نیز همان میزان سهیم هستیم. باید به تحولات آنها نگاه کنیم.

سردار سلامی با تصریح اینکه تأثیری از درخشش قدرت سیاسی غرب هم اکنون دیگر وجود ندارد؛ خاطرنشان کرد: قبلا الگوهای دوستی و دشمنی را آنها مشخص کرده و رفتارهای بین‌المللی تحت کنترل آنها بود؛ اما امروز آنها یک بازیگر مانند ما بوده و برتری نسبت به ما ندارند.

وی ادامه داد: هم اکنون آمریکا توان تبدیل قدرت نظامی به سیاسی را ندارد، راهبردی نداشته و اگر هم داشته باشد ابزار اجرای آن را ندارد و مشاهده می‌کنیم که این بخش از قدرت غرب در حال افول است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: البته باید در نظر داشت هنوز آنها قدرتمند هستند اما روند این قدرت رو به کاهش است، توان اقتصادی غرب در حال زوال بوده و بحران‌های فراوانی دارند و ما این را می‌دانیم و آموخته‌ایم و از قرآن دیده‌ایم که اگر از کفار تبعیت کنیم ما را به عقب برمی‌گردانند.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: اینکه مقام معظم رهبری می‌‌فرمایند تبعیت نکردن از دشمن جهاد کبیر است، هم منطق قرآن و هم تجربه ماست اما گاهی نیاز است برای اطمینان به واقعیت‌ها هم نگاه کرد تا از تطبیق واقعیت‌ها با منطق قرآن این حقیقت به قلب رخنه کند.

وی با تأکید بر اینکه دشمن در هر نقطه ما را ضعیف ببینید از همان نقطه حمله می‌کند، بیان کرد: هم‌اکنون بیش از 30 سال است از حمله نظامی دست برداشته‌اند و این موضوع به معنی قدرتمند بودن ما در این صحنه بوده و در صحنه نظامی بر ما برتری ندارند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: اما باید در نظر داشت که تهاجم فرهنگی دشمن البته سنگین بوده و تلاش دارد طوفان تیره فرهنگی را در همه جهان بپراکند و در این زمینه نیازمند ایجاد سد مستحکمی از ایمان درون جوانان هستیم.

سردار سلامی افزود: این موضوع یک جنگ واقعی است و نباید اجازه داد که ابتذال اخلاقی غرب را به جوانان ما زیبا نشان دهند و برای این کار به خدا پناه می‌بریم زیرا همه چیز برای سعادت بشر را خداوند بیان کرده است.

وی با تصریح اینکه دشمن به تدریج صحنه سیاسی و امنیتی غرب را ترک می‌کند و ما پیروز می‌شویم، اظهار داشت: این بیان متکی بر واقعیت‌هایی است که روی زمین وجود دارد اما با توجه به اینکه هر جا ضعف داشته باشیم آنجا نقطه تهاجم است باید گفت اقتصاد امروز چیزی است که دشمن در مورد آن احساس برتری دارد.

سردار سلامی افزود: درست است که واقعیت‌ها چیز دیگری است اما دشمن بر اساس ادراک خود عمل می‌کند و اقتصاد مقاومتی تنها راهی است که می‌تواند ادراک دشمن را تغییر دهد و ما باید کاری کنیم که کسانی که فکر می‌کنند برتری اقتصادی ما در ارتباط با کفار است خود خط بطلان بر گفته خود بکشند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.