رئیس فدراسیون والیبال درباره سرنوشت کادر فنی تیم ملی گفت: عجله ای برای این کار نداریم و در دو ماه آینده سعی می کنیم درباره ادامه همکاری با لوزانو تصمیم گیری کنیم.

به گزارش رویش نیوز به نقل از مهر، محمدرضا داورزنی درباره آخرین وضعیت تیم ملی والیبال ایران، با بیان مطلب فوق افزود: در ابتدا کسب جایگاه هفتم جهانی را به عنوان یک موفقیت بزرگ به ملت ایران تبریک می گویم. پیوستن به تیم های برتر در این سطح کار سختی بود که والیبال ایران رفته رفته از رتبه بیست و ششم جهان خود را به جایگاه هفتم جهان رساند.

وی با بیان اینکه تیم ملی والیبال باید در آینده در بین چهار تیم برتر جهان قرار گیرد، گفت: رقابت در بین ۱۰ تیم برتر جهان کار بسیار مشکل و سختی است. تغییر در هر رتبه آن نیاز به تلاش زیادی دارد که توانایی خوبی در نوجوانان و جوانان والیبال ایران وجود دارد تا به این هدف برسیم. همانگونه که در سند چشم انداز ورزش ایران قید شده تیم ملی والیبال ایران باید در زمره سه تیم برتر جهان قرار گیرد، و این توانایی وجود دارد.

رئیس فدراسیون والیبال تاکید کرد: به جرات می گویم که قرار گرفتن در رتبه هفتم جهان در بین رشته های تیمی و گروهی ایران جایگاه بی نظیر و یا کم نظیر است اما دل‌مان را به این جایگاه خوش نکرده ایم؛ هر چند که حفظ این جایگاه نیز کار بسیار سختی خواهد بود. نیاز به تلاش مضاعف و برنامه ریزی دقیق دارد که در این جایگاه بمانیم و آن را بهبود بخشیم که اطمینان دارم این توانمندی در بین جوانان والیبال ایران وجود دارد که در بین چهار تیم برتر جهان نیز قرار گیرند.

داورزنی درباره خداخافظی برخی چهره های ملی پوش والیبال ایران گفت: من خودم اعتقاد زیادی به این موضوع ندارم. شاید برخی مواقع بازیکنان به دلیل خستگی فراوان و دوری از خانواده این گونه مباحث را مطرح کنند، اما ملی پوشان فعلی ایران هنوز توانایی حضور در میادین مهم بین المللی را دارند.

وی تصریح کرد: شاید ۳۰ درصد بازیکنان به المپیک بعدی (۲۰۲۰ توکیو) نرسند، اما تیم ملی والیبال میدان رقابت جوانان و بازیکنان با تجربه است و تا المپیک ۲۰۲۰ توکیو، چهار دوره لیگ جهانی، مسابقات قهرمانی جهان، جام جهانی، بازی های آسیایی و مسابقات قهرمانی آسیا را در پیش داریم و باید با قدرت در این رقابتها حاضر شویم. بنابراین هر بازیکنی که شایستگی داشته باشد می تواند پیراهن تیم ملی بر تن کند.

رئیس فدراسیون والیبال تصریح کرد: بدیهی است که فدراسیون نیز در تمام این رویدادها به جوانان فرصت خواهد داد تا توانایی خود را نشان دهند. همانگونه که از سال ۲۰۱۱ تا کنون ترکیب تیم ملی به دفعات تغییر کرده است، در مسابقات آینده نیز شاهد تغییرات خواهیم بود، اما تمام ملی پوشان ثابت کردند که سربازان ملت هستند و هر زمان والیبال ایران به وجود آنان نیاز داشته باشد، به میدان آمدند و در خدمت کشور بوده اند.

وی ادامه داد: حتی برخی بازیکنان به دلیل مشکلات خداحافظی کردند، اما وقتی نیاز بوده دوباره به تیم برگشتند. جا دارد که از تک تک آنان تشکر کنم و قول می دهم هر موقع نیاز باشد، به تیم ملی والیبال خدمت خواهند کرد.

داورزنی با یادآوری اینکه برای فدراسیون حفظ سلامتی و تندرستی بازیکنان در اولویت کاری قرار دارد، گفت: به همین دلیل در چهار سال آینده فرصت بیشتری به ملی پوشان جوان خواهیم داد تا برای المپیک ۲۰۲۰ و ۲۰۲۴ تجربه های خود را افزایش دهند.

رئیس فدراسیون والیبال درباره ادامه همکاری با رائول لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال گفت: افرادی که به فدراسیون والیبال اعتماد دارند، می دانند که فدراسیون والیبال تصمیمات خود را بر اساس خرد جمعی و بررسی های کارشناسی می گیرد. لوزانو و ولاسکو از بهترین های جهان بودند که در گذشته برای تیم ملی انتخاب شدند و اگر نیاز باشد دوباره نیز بهترین ها انتخاب می کنیم.

وی یادآور شد: برخی نقطه نظرات احساسی درباره توانمندی آنان مطرح شده است که فدراسیون بر اساس آنان تصمیم و عمل نمی کند. هر مربی شرایط خاص خود را دارد و عوامل موفقیت یک تیم تنها سرمربی نیست. در تورنمتی مانند المپیک عوامل زیادی تاثیر گذار هستند که باید همگی آنان بررسی و از روی فرصت برای ادامه همکاری و یا جذب مربی جدید تصمیم گیری کرد.

داورزنی با اشاره به اینکه والیبال ایران به اهداف خود دست یافته اما آن چیزی که مهم است، برنامه ریزی بهتر برای المپیک ۲۰۲۰ است، گفت: لوزانو تا پایان المپیک ۲۰۱۶ با فدراسیون قرارداد داشت و عجله ای برای تمصیم گیری نداریم. باید دو طرف بررسی های خود را انجام دهند. لوزانو برای زندگی خود و فدراسیون برای رسیدن به هدف های بهتر در المپیک ۲۰۲۰ و ۲۰۲۴  و ادامه رشد والیبال برنامه دارد تا آینده بهتری برای والیبال بسازیم. بنابر این احساسی تصمیم نمی گیریم. باید حداقل شیب رشد فعلی والیبال را حفظ و در صورت امکان افزایش دهیم.

رئیس فدراسیون والیبال تاکید کرد: تلاش می کنیم واقعیت های موجود را بپذیریم، اگر نقطه ضعفی است برطرف کنیم اما قطعا بی انصافی نخواهیم کرد. شیرینی کسب سهمیه المپیک، صعود به مرحله دوم بازی های المپیک و قرار گرفتند در جایگاه پنجم این رقابت ها ارزشمند است که یک زمانی خواب و رویا برای والیبال ایران بوده است. برخی دوستان نظراتی را مطرح می کنند که از واقعیت به دور است. در مجموع امیدوارم با کمک همدیگر آینده بهتری برای والیبال رقم بزنیم و به منافع ملی کشور نیز بیشتر توجه کنیم، اینکه من بودم یا نبودم و یا اینکه از من استفاده شده یا نشده، نباید مبنای برنامه ریزی و یا انتقاد از والیبال باشد.

وی در باره زمان بازگشت لوزانو به تهران گفت: هنوز مشخص نیست. عجله ای نداریم و اردوهای بعدی تیم ملی والیبال از اسفند برگزار می شود و در دو ماه آینده از روی فرصت برای ادامه همکاری با لوزانو تصمیم گیری خواهیم کرد.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست