توصیه‌های مهم آیت‌الله جنتی به دولت
شنبه 06 شهریور 1395, 15:26

 

توجه به ساده‌زیستی و پرهیز از رواج اشرافیت، حساسیت بیشتر نسبت به عوامل فتنه، اتخاذ مواضع قاطع نسبت به آمریکا و توجه جدی به حل مشکلات اقتصادی و اقتصاد مقاومتی؛ از مهمترین توصیه‌های رئیس مجلس خبرگان رهبری به دولت بود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، چهارمین جلسه هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در دبیرخانه این مجلس در قم برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت را بر دولتمردان جمهوری اسلامی تبریک گفت.

رئیس مجلس خبرگان ضمن تقدیر از زحمات دولتمردان چند توصیه به دولت بیان کرد و افزود: یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب مسأله ساده‌زیستی و پرهیز از رواج اشرافیت در بین مسؤولان نظام اسلامی است که بیش از پیش باید مورد توجه دولت باشد.

آیت‌الله جنتی همچنین بر توجه جدی دولت بر برطرف کردن مشکلات اقتصادی و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال، تأکید کرد و مبارزه اساسی با قاچاق کالا، حمایت و فعال کردن صنایع کوچک و بزرگ داخلی و برخورد جدی با پدیده حقوق‌های نجومی که سبب حفظ و ارتقای سطح اعتماد عمومی جامعه و مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز هست یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دشمنی‌ها و بدعهدی‌های نظام سلطه به ویژه آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی، خواستار اتخاذ مواضع قاطع و صریح دولت نسبت به آمریکا شد.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد مانع برای گسترش گرایش به آمریکا که همواره در بیانات مقام معظم رهبری نیز مورد اشاره و تأکید است از وظایف دولت بوده و دولت نیز با توجه به همین تأکیدات با صراحت به اتخاذ موضع علیه جنایات آمریکا بپردازد و تبعیت از ولایت فقیه را در قول و عمل خود به نمایش بگذارد از همین رو ضروری است، نسبت به عوامل فتنه و فتنه‌گران حساسیت بیشتری از خود نشان دهد.

پس از سخنان آیت‌الله جنتی، جلسه هیأت رئیسه وارد دستور شد و اعضاء به بررسی مسائل مربوط به مجلس خبرگان رهبری پرداختند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف



این سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.