دومین طلای ایران بر سینه مرادی درخشید+ فیلم
اولین مدال المپیکی اصفهان، خوش‌رنگ‌ترین شد/ مرادی: خدا را شکر اولین طلای استان اصفهان را گرفتم
یکشنبه 24 مرداد 1395, 07:46

 

به گزارش رویش نیوز، مسابقات وزنه برداری دسته 94 کیلوگرم المپیک ریو از ساعت 2:30 آغاز شد و ایران دو نماینده در این دسته داشت؛ علی هاشمی و سهراب مرادی روی تخته رفتند تا برای مدالی دیگر در وزنه برداری تلاش خود را به کار گیرند.


کار وزنه برداران ایرانی باتلاش علی هاشمی آغاز شد که او توانست وزنه 173 کیلوگرمی را مهار کند اما امید اصلی مدال ایران با اقتدار روی تخته آمد.


سهراب مرادی در درخواست اول خود وزنه 178 کیلوگرمی را درخواست داد اما در تلاش اول نتوانست آن را مهار کند تا نفس ها در سینه حبس شود. او در حرکت دوم خود به راحتی این وزنه را بالای سر برد تا با همین حرکت بالاتر از رقبای تایلندی و بلاروسی در صدر قرار بگیرد. سهراب با اینکه صدرنشین حرکت یک ضرب بود، وزنه 182 کیلوگرمی را درخواست داد تا در سومین حرکت سالن را به وجد بیاورد.

 


سهراب مرادی با 5 کیلوگرم اختلاف نسبت به نفر دوم به کار خود در حرکت تک ضرب خاتمه داد.

 

 

حرکات دوضرب ایرانی ها با حضور علی هاشمی همراه بود. او در اولین تلاش خود به راحتی وزنه 210 کیلوگرم را بالای سر برد تا شروع خوبی داشته باشد. او در درخواست های دوم و سوم وزنه 220 کیلوگرمی را امتحان کرد اما موفق به مهار آنها نشد تا با مجموع 383 کیلوگرم به کار خود خاتمه دهد.

اما حضور سهراب مرادی فوق العاده بود. او در اولین حرکت 221 کیلوگرم را مهار کرد تا مدال خود را در همان ابتدا مسجل کند. سالن تحت تاثیر او بود. سهراب مرادی بدون اینکه وزنه دوم را بزند طلای خود را مسجل کرد چرا که رقبای او نتوانستند حتی به رکورد تلاش اول او برسند. سهراب در دومین تلاش به رکورد ایلیا ایلین حمله کرد تا رکرود 233 را مهار کند اما نتوانست. او سومین یک بار دیگر در سومین تلاش 331 را درخواست کرد و یک بار دیگر بدون اینکه تلاشی کند وزنه را انداخت تا دومین طلای ایران را به دست بیاورد.

 

 

 

مرادی: جنازه ام به المپیک رسید/ فکر حضور در المپیک را هم نمی کردم و حالا طلا دارم

سهراب مرادی پس از کسب مدال طلای بازی‎های المپیک 2016 ریو، اظهار داشت: با توجه به اتفاقاتی که رخ داده بود،‌ باورم نمی‎شد که بتوانم در المپیک 2016 ریو شرکت کنم. خدا را شکر که شانس مجددی به من داده شد و توانستم نهایت استفاده را ببرم.

وی با بیان اینکه خیلی خوب تمرین کردم،‌ ادامه داد: دو سال در شهرم در یک سالن یخ زده و سرد تمرین و خیلی‎ها مرا مسخره می‎کردند اما خودم می‎دانستم و آماده بودم که اگر یک درصد شانس مجددی به من داده شود، باید نهایت استفاده را از آن ببرم.

قهرمان المپیک گفت:‌ مسائلی از قبیل محرومیت از ورزش و بازنشتگی مطرح شد اما باز هم تمرین را رها نکردم. با تمام وجود تمرین کردم و خدا را شکر امروز طلای المپیک بر گردن من است.

وی در خصوص اینکه چه پیامی برای حسین رضا زاده دارید؟ گفت: در حال حاضر به طلای المپیک فکر و آن را به همه مردم عزیز ایران تقدیم می‎کنم. خیلی‎ها فکر نمی‎کردند که من به المپیک بیایم اما امروز طلای المپیک برای من است. خیلی از این مدال خوشحالم چرا که اصلا فکرش را نمی‎کردم به المپیک بیایم.

مرادی تاکید کرد: برای گرفتن طلای المپیک باید اتفاقات زیادی رخ بدهد. از سال 2009 تا به امروز بهترین وزنه‎های دنیا را زده‎ام اما بیشتر از مدال آسیایی چیزی عائدم نشده بود. امروز در یک ضرب رکوردهای خوبی را زدم. جنازه من به المپیک رسید. با آن همه مشکلات و سختی در‎به‎دری‎ها به المپیک آمدم. در مسابقات کلمبیا در دو ضرب 180 کیلوگرم را بالای سر بردم. واقعا بریده بودم.

وی افزود: خدا را شکر اولین طلای استان اصفهان را گرفتم. خیلی از این بابت خوشحالم.

قهرمان المپیک در خصوص اینکه چه انتظاری از مسئولان دارید، گفت: مسئولان خودشان مرام و کَرم دارند.

 

 

سهراب مرادی: مدالم را به رهبری و ملت ایران تقدیم می کنم/ آرزویم قهرمانی سلیمی در المپیک است

سهراب مرادی که پس از قهرمانی‌اش در نشست خبری شرکت کرده بود، اظهار داشت: آرزوی من این است که وزنه‌برداری ایران سه طلا بگیرد و بهداد هم قهرمان شود.

وی افزود: بعد از المپیک 2012 لندن مشکلات زیادی برای من پیش آمد که یکی از آنها دوپینگ بود. با این حال استارت جدید زدم و تصمیم گرفتم به مدال المپیک برسم. در سرما و در داخل خانه تمرین کردم. خیلی ها به من خندیدند و می‌گفتند چرا تمرین می‌کنی؟ حتی بعدش مشکل بازنشستگی اجباری داشتم.

دومین طلایی کاروان المپیک ایران در ریو ادامه داد: تمام تلاشم را کردم، چون شاید آخرین حضورم باشد.کسی از چهار سال بعد خبر ندارد. مردم به من می گفتند چرا تلاش می‌کنی، اما من سخت کار کردم و طلا گرفتم و می‌دانستم که اینجا باید کار را تمام کنم.

مرادی درباره دوپینگش گفت: وقتی یک ورزشکار دوپینگ می‌کند، خیلی چیزهایش را از دست می‌دهد. همین که می‌گویم در خانه تمرین کرده‌ام، سختی کار من را نشان می‌دهد. با این حال می دانم که همیشه فرصت برای جبران هست و من این را ثابت کردم.

سهراب مرادی در پایان مدالش را به رهبر و مردم ایران تقدیم و از علی مرادی و سجاد انوشیروانی تشکر کرد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.