حسینعلی حاجی در گفتگو با رویش نیوز:
تجزیه سازمان مدیریت و برنامه ریزی در کل وضعیت بهتری برای کشور رقم خواهد زد
شنبه 23 مرداد 1395, 14:44

 

به گزارش رویش نیوز اوایل مرداد ماه بود که نوبخت سخنگوی دولت و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعلام کرد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور دست‌خوش تحول شده و قرار است از دل آن دو سازمان مجزا به نام «امور اداری و استخدامی» و «برنامه و بودجه» متولد شود.

چند روز پس از آن هم جمشید انصاری به عنوان رییس سازمان اداری و استخدامی کشور و محمدباقر نوبخت به عنوان ریاست سازمان برنامه و بودجه توسط رییس‌جمهور منصوب شدند.

اما این تجزیه سازمان منتقدان و همراهان زیادی داشت. برخی آن را بازگشت به 17 سال قبل می‌دانستند و برخی هم اجرای دقیق اصل 126 قانون اساسی.

حسینعلی حاجی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در رابطه با تجزیه سازمان مدیریت و برنامه ریزی به خبرنگار رویش نیوز گفت: به طور کلی اگر رییس‌جمهور و دیگر تصمیم گیرندگان این امر مصمم به اجرایی کردن اهدافی که ذکر کرده‌اند، باشند، تفکیک این سازمان شرایط بهتری نسبت به قبل رقم خواهد زد.

نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه خاطرنشان کرد: در حالت فعلی فعالیت در سازمان مدیریت و برنامه ریزی فعالیت‌های مربوط به بودجه کشور و برنامه بیشتر از مسائلی مثل ساختار، سازمان، سامانه پرداخت به کارکنان دولت، وضعیت استخدام‌ها، شرکتی‌ها و کار معین ها، قراردادهای مستقیم و غیرمستقیم و فساد اداری و ... موردتوجه قرار می‌گیرد و باعث همین مشکلاتی می‌شود که الآن با آن‌طرفیم؛ که به خاطر مدیریت واحد این‌گونه شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم تأکید کرد: البته الآن هم نمی‌توان گفت این تفکیک و استقلال هم بدون عیب است. ولی درمجموع عوارض استقلال این دو سازمان کمتر از عوارض تجمیع این دو سازمان در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.